fbpx

Korwin-Mikke: MESJASZ I DWA PARASOLE

Jair Bolsonaro, (Fabio Rodrigues Pozzebom/Agência Brasil) Źródło: flickr.com

Brazylią rządzi JE Jair (czyt. „Żair”) Mesjasz (to imię, nie przydomek!) Bolsonaro; taki brazylijski Korwin- -Mikke. Jakim cudem ktoś taki mógł wygrać wybory? Mógł – bo Brazylijki i Brazylijczycy są normalni. Gdy p. Bolsonaro jako kandydat powiedział: „Urodziło mi się czterech synów – i, niestety, jedna córka”, to wszyscy się śmiali (tak jak robiliby to Polacy pół wieku temu!), a Brazylijki posyłały Mu całusy – bo one kochają macho.

W Polsce kobiety też mnie popierają – ale (przepraszam za brzydkie słowo) „feministki” rozerwałyby mnie na strzępy. Może On nawet jest „gorszy” niż Korwin-Mikke – bo publicznie głosi, że „aborcja to mordowanie dzieci wyrywanych z łona matek”. Co zapewnia Mu poparcie kobiet – bo poparcie dla zakazu aborcji większe jest wśród kobiet niż wśród mężczyzn (w Polsce też!). Powiedział nawet ostatnio, że w Argentynie to sobie aborcja może być – ale w Brazylii jej nie będzie. I znów poparcie Mu wzrosło. Bo to kraj normalny. I nie lubią Argentyńczyków.

Gdy tylko objął prezydenturę, zaczęły się pożary w Amazonii. Lewactwo oszalało: „Palą się płuca świata”. Oferowano Brazylii wszelką pomoc. Prezydent śmiał się, że na świecie nie było ludzi, pożary puszcz były – a jakoś dżungla była gęstsza niż obecnie. Oferty pomocy odrzucił – i nie robił nic. Po wielkich wrzaskach (uzbierano pieniądze ze zbiórki publicznej) pozwolił na przylot pięciu szwajcarskich helikopterów – by gasiły. Oczywiście bez skutku. Brazylia ma taki klimat, że jak się wetknie w ziemię parasol, to po tygodniu wyrosną z niego dwa parasole. Po dwóch tygodniach nie było śladu po pożarze. Poza tym, że podpuszczeni przez lewaków wodzowie plemion indiańskich oskarżyli JE Bolsonaro o „zbrodnię przeciwko ludzkości”.

Potem przyszedł CoV-19. Prezydent odmówił „walki z wirusem”, wyrzucił ministra zdrowia, który chciał robić jakieś lock-downy, hamował zapędy gubernatorów stanów (Brazylia to tak naprawdę „Stany Zjednoczone Brazylii”!) – ale oczywiście pozwalał kupować szczepionki. Kupują chińskie – a ostatnio rosyjską. Bo nie wiadomo, czy lepsze – ale znacznie tańsze. Pół roku temu na ekranach telewizorów pokazywano horror (o, dziennikarze to umieją!!): tysiące trupów, brak miejsc na cmentarzach (!?!!). Oczywiście: znów oskarżono Go o „zbrodnię przeciwko narodowi”.

A ja w kwietniu pisałem, że to się wyrówna. We wrześniu napisałem, że do 1 marca dogonimy Szwecję i Brazylię w liczbie zmarłych na CoV-19 na głowę mieszkańca. Właśnie doganiamy (w skali Gibraltar 2,5; Nigeria 0,009 na tysiąc): Polska 1,1; Brazylia 1,1; Szwecja 1,2… Kraje, które nie robiły żadnych lock- -downów, kwarantann, nie nakazywały noszenia maseczek, z rzadka zamykały szkoły – ale nie zamykały businessów. Ludzie żyli normalnie, pracowali, śmiali się, kochali… A czasem płakali; takie jest życie. My od roku żyjemy jak więźniowie – a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy (w Szwecji tygodniowo umiera 30, w Polsce 300) – i pomkniemy do przodu!

Ale oprócz tego „nasz rząd” odkomenderował do walki z koronawirusem tylu lekarzy, tyle szpitali i pieniędzy, że na inne choroby, źle leczone, zmarło już prawie 100.000 ludzi więcej niż rok czy dwa lata temu. Sto tysięcy ofiar reżymu! „Rząd” chciał dobrze – a wyszło jak zawsze? Nie! Znacznie gorzej!

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Tematy komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
MyronbrumsKubasinceritasWacławNie rozumiem Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Myronbrums
Gość
Myronbrums

free adult personals site
free single chat

Kuba
Gość
Kuba

Nieprawdopodobnie kretynski artykul, widac ze Korwin NIC nie wie o Brazylji i o zbrodniach Jaira przeciw ludzkosci, powiazaniach jego rodziny z zabojcami Marielle, ignorancji naukowej(pompowanie srodkow publicznych na 7 letnia produckje hydroxycloroquine – srodka ktory jest POTWIERDZONY ze nie dziala na COVID), niekompetencji zaorwno gospodarczej (katastrofalny spadek wartosci reala) jak i walki z pandemia i nie przestrzeganie zalecen, ktore dzialaja na calym swiecie.

sinceritas
Gość
sinceritas

Czyli przeciętny Brazylijczyk jest mądrzejszy od przeciętnego Polaka? Czy koledzy narodowcy podzielają ten pogląd?

Nie rozumiem
Gość
Nie rozumiem

Brazylia, Chiny, Rosja, Białoruś – wspaniałe państwa, ostoje zdrowego rozsądku, prawa, wolności, przedsiębiorczości i dobrobytu. Ale co w tym szacownym towarzystwie robi ta wstrętna lewacka Szwecja?

Index of Economic Freedom 2020
Gość
Index of Economic Freedom 2020

17. United States – 76.6

46. Poland – 69.1

88. Belarus – 61.7
94. Russia – 61.0
103. China – 59.5

144.Brazil – 53.7

Wacław
Gość
Wacław

Ten ranking jest nic nie warty bo lewacka Szwecja jest w 30

sinceritas
Gość
sinceritas

Korwin powinien zorganizować “wielką debatę Korwina z Korwinem”, w której zmierzą się: Korwin zakochany w Bolsonaro, który “z wirusem nie zrobił nic”, z Korwinem zakochanym w Chinach, które zrobiły najgłębszy lockdown na świecie.

sariusz
Gość
sariusz

I następną, w której zmierzy się Korwin twierdzący, że d***cja jest ZAWSZE zła i ZAWSZE wygrywają głupi, bo głupich jest więcej, z Korwinem, który zachwyca się wynikiem wyborów w Brazylii.

sariusz
Gość
sariusz

I kolejną, w której Korwin – przeciwnik aborcji (“aborcja to mordowanie dzieci wyrywanych z łona matek”) zmierzy się z Korwinem entuzjastą Putina – prezydenta kraju, gdzie dokonuje się najwięcej aborcji na świecie.

sariusz
Gość
sariusz

I następną, gdzie … eee można tak długo.

Rosja inwestuje w radykałów,
Gość
Rosja inwestuje w radykałów,

Zachód – w centrystów, zdroworozsądkowców i ludzi umiarkowanych.

comment image

sariusz
Gość
sariusz

“Bolsonaro; taki brazylijski Korwin- -Mikke” Też sprzedaje kubki ze swoim wizerunkiem?

Anon
Gość
Anon

Są na amazonie więc pewnie tak

Nonick
Gość
Nonick

P. bolsonaro jak podejrzewam, dlatego nie robi NIC bo ma wszystkich swoich obywateli gdzieś. JKM już obecnie wielkiej kariery politycznej nie zrobi, więc niewiele ryzykuje pisząc o swoim uwielbieniu dla tego pana, ale zwolenników mu to już nie przysporzy. O manipulacjach statystyką szkoda pisać – drzewa nawet w Brazylii nie rosną jeden dzień a w Szwecji też są ograniczenia tylko łagodniejsze niż gdzie indziej. Niczego to nie dowodzi bo najlepiej z Covidem radzi sobie Grecja a nie Szwecja. Zgadzam się natomiast że pis rządzi źle i w znacznej części odpowiada za ponadnormatywną liczbę zgonów w Polsce – ale to akurat… Czytaj więcej »