fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

Brazylią rządzi JE Jair (czyt. „Żair”) Mesjasz (to imię, nie przydomek!) Bolsonaro; taki brazylijski Korwin- -Mikke. Jakim cudem ktoś taki mógł wygrać wybory? Mógł – bo Brazylijki i Brazylijczycy są normalni. Gdy p. Bolsonaro jako kandydat powiedział: „Urodziło mi się czterech synów – i, niestety, jedna córka”, to wszyscy się śmiali (tak jak robiliby to Polacy pół wieku temu!), a Brazylijki posyłały Mu całusy – bo one kochają macho.

W Polsce kobiety też mnie popierają – ale (przepraszam za brzydkie słowo) „feministki” rozerwałyby mnie na strzępy. Może On nawet jest „gorszy” niż Korwin-Mikke – bo publicznie głosi, że „aborcja to mordowanie dzieci wyrywanych z łona matek”. Co zapewnia Mu poparcie kobiet – bo poparcie dla zakazu aborcji większe jest wśród kobiet niż wśród mężczyzn (w Polsce też!). Powiedział nawet ostatnio, że w Argentynie to sobie aborcja może być – ale w Brazylii jej nie będzie. I znów poparcie Mu wzrosło. Bo to kraj normalny. I nie lubią Argentyńczyków.

Gdy tylko objął prezydenturę, zaczęły się pożary w Amazonii. Lewactwo oszalało: „Palą się płuca świata”. Oferowano Brazylii wszelką pomoc. Prezydent śmiał się, że na świecie nie było ludzi, pożary puszcz były – a jakoś dżungla była gęstsza niż obecnie. Oferty pomocy odrzucił – i nie robił nic. Po wielkich wrzaskach (uzbierano pieniądze ze zbiórki publicznej) pozwolił na przylot pięciu szwajcarskich helikopterów – by gasiły. Oczywiście bez skutku. Brazylia ma taki klimat, że jak się wetknie w ziemię parasol, to po tygodniu wyrosną z niego dwa parasole. Po dwóch tygodniach nie było śladu po pożarze. Poza tym, że podpuszczeni przez lewaków wodzowie plemion indiańskich oskarżyli JE Bolsonaro o „zbrodnię przeciwko ludzkości”.

Potem przyszedł CoV-19. Prezydent odmówił „walki z wirusem”, wyrzucił ministra zdrowia, który chciał robić jakieś lock-downy, hamował zapędy gubernatorów stanów (Brazylia to tak naprawdę „Stany Zjednoczone Brazylii”!) – ale oczywiście pozwalał kupować szczepionki. Kupują chińskie – a ostatnio rosyjską. Bo nie wiadomo, czy lepsze – ale znacznie tańsze. Pół roku temu na ekranach telewizorów pokazywano horror (o, dziennikarze to umieją!!): tysiące trupów, brak miejsc na cmentarzach (!?!!). Oczywiście: znów oskarżono Go o „zbrodnię przeciwko narodowi”.

A ja w kwietniu pisałem, że to się wyrówna. We wrześniu napisałem, że do 1 marca dogonimy Szwecję i Brazylię w liczbie zmarłych na CoV-19 na głowę mieszkańca. Właśnie doganiamy (w skali Gibraltar 2,5; Nigeria 0,009 na tysiąc): Polska 1,1; Brazylia 1,1; Szwecja 1,2… Kraje, które nie robiły żadnych lock- -downów, kwarantann, nie nakazywały noszenia maseczek, z rzadka zamykały szkoły – ale nie zamykały businessów. Ludzie żyli normalnie, pracowali, śmiali się, kochali… A czasem płakali; takie jest życie. My od roku żyjemy jak więźniowie – a śmiertelność mamy taką samą jak Wolne Kraje. Na razie: bo przecież za dwa tygodnie te kraje zdecydowanie przegonimy (w Szwecji tygodniowo umiera 30, w Polsce 300) – i pomkniemy do przodu!

Ale oprócz tego „nasz rząd” odkomenderował do walki z koronawirusem tylu lekarzy, tyle szpitali i pieniędzy, że na inne choroby, źle leczone, zmarło już prawie 100.000 ludzi więcej niż rok czy dwa lata temu. Sto tysięcy ofiar reżymu! „Rząd” chciał dobrze – a wyszło jak zawsze? Nie! Znacznie gorzej!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myronbrums
Myronbrums
1 rok temu

free adult personals site
free single chat

Kuba
Kuba
2 lat temu

Nieprawdopodobnie kretynski artykul, widac ze Korwin NIC nie wie o Brazylji i o zbrodniach Jaira przeciw ludzkosci, powiazaniach jego rodziny z zabojcami Marielle, ignorancji naukowej(pompowanie srodkow publicznych na 7 letnia produckje hydroxycloroquine – srodka ktory jest POTWIERDZONY ze nie dziala na COVID), niekompetencji zaorwno gospodarczej (katastrofalny spadek wartosci reala) jak i walki z pandemia i nie przestrzeganie zalecen, ktore dzialaja na calym swiecie.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Czyli przeciętny Brazylijczyk jest mądrzejszy od przeciętnego Polaka? Czy koledzy narodowcy podzielają ten pogląd?

Nie rozumiem
Nie rozumiem
2 lat temu

Brazylia, Chiny, Rosja, Białoruś – wspaniałe państwa, ostoje zdrowego rozsądku, prawa, wolności, przedsiębiorczości i dobrobytu. Ale co w tym szacownym towarzystwie robi ta wstrętna lewacka Szwecja?

Index of Economic Freedom 2020
Index of Economic Freedom 2020
2 lat temu

17. United States – 76.6

46. Poland – 69.1

88. Belarus – 61.7
94. Russia – 61.0
103. China – 59.5

144.Brazil – 53.7

Wacław
Wacław
2 lat temu

Ten ranking jest nic nie warty bo lewacka Szwecja jest w 30

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Korwin powinien zorganizować “wielką debatę Korwina z Korwinem”, w której zmierzą się: Korwin zakochany w Bolsonaro, który “z wirusem nie zrobił nic”, z Korwinem zakochanym w Chinach, które zrobiły najgłębszy lockdown na świecie.

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  sinceritas

I następną, w której zmierzy się Korwin twierdzący, że d***cja jest ZAWSZE zła i ZAWSZE wygrywają głupi, bo głupich jest więcej, z Korwinem, który zachwyca się wynikiem wyborów w Brazylii.

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  sariusz

I kolejną, w której Korwin – przeciwnik aborcji (“aborcja to mordowanie dzieci wyrywanych z łona matek”) zmierzy się z Korwinem entuzjastą Putina – prezydenta kraju, gdzie dokonuje się najwięcej aborcji na świecie.

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  sariusz

I następną, gdzie … eee można tak długo.

Rosja inwestuje w radykałów,
Rosja inwestuje w radykałów,
2 lat temu

Zachód – w centrystów, zdroworozsądkowców i ludzi umiarkowanych.

comment image

sariusz
sariusz
2 lat temu

“Bolsonaro; taki brazylijski Korwin- -Mikke” Też sprzedaje kubki ze swoim wizerunkiem?

Anon
Anon
2 lat temu
Reply to  sariusz

Są na amazonie więc pewnie tak

Nonick
Nonick
2 lat temu

P. bolsonaro jak podejrzewam, dlatego nie robi NIC bo ma wszystkich swoich obywateli gdzieś. JKM już obecnie wielkiej kariery politycznej nie zrobi, więc niewiele ryzykuje pisząc o swoim uwielbieniu dla tego pana, ale zwolenników mu to już nie przysporzy. O manipulacjach statystyką szkoda pisać – drzewa nawet w Brazylii nie rosną jeden dzień a w Szwecji też są ograniczenia tylko łagodniejsze niż gdzie indziej. Niczego to nie dowodzi bo najlepiej z Covidem radzi sobie Grecja a nie Szwecja. Zgadzam się natomiast że pis rządzi źle i w znacznej części odpowiada za ponadnormatywną liczbę zgonów w Polsce – ale to akurat… Czytaj więcej »

14
0
Would love your thoughts, please comment.x