fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

Jak to był powiedział śp. Jan Emeryk Edward Dalberg-Acton, I baron Acton, XIII markiz Groppoli: „Władza korumpuje – a władza absolutna korumpuje absolutnie”. Gdy Polską rządziła koalicja PO-PSL, to kradli – ale musieli na siebie wzajemnie uważać. Tzw. „Zjednoczona Prawica” rządzi już prawie absolutnie (jeszcze Senat i część sądownictwa…), więc jest skorumpowana w stopniu jeszcze większym niż tamci.

Rozmiary kradzieży własności publicznej zapierają dech swoim rozmachem. Co to jest kradzież kilkuset milionów przy budowie „Stadionu Narodowego” z nieuniknionymi nadużyciami przy budowie „Centralnego Portu Komunikacyjnego”? Ten CPK nigdy nie powstanie (opóźnienie przy budowie podobnego kretynizmu w Berlinie wynosiło kilkanaście lat) – a za 30 lat samoloty będą startowały pionowo i nawet lotnisko w Modlinie zostanie zlikwidowane, bo „Okęcie” w Warszawie wystarczy; ale co się ludzie nachapią przy tej budowie – to ich.

Lepiej byłoby, by ONI sobie wzięli te 10 proc. z góry – i nic nie budowali. Byłoby dziesięć razy taniej… Ile kradną na „walce z CoViDem”? Też pewno jakieś 10 proc. Byłoby znacznie, ZNACZNIE lepiej, by sobie wzięli to do kieszeni i nie „walczyli”. W dniu, w którym to piszę, w Peletonie Śmierci kolejność wygląda tak: 24. Brazylia, o ćwierć koła 25. Szwecja i o gumę 26. Polska. Z dokładnością do 100 nieboszczyków nie ma różnicy między państwami, które z CoViDem nie walczyły – a Polską!!!

W zmarłych na CoV-19 nie ma różnicy, ale ta „walka” kosztowała życie 70 tysięcy ludzi („rząd” mówi, że tylko 40 tysięcy…) zmarłych na inne choroby, jakieś 15 000 zł na głowę – oraz kłopoty z noszeniem maseczek. Nasze dzieci nie mogą chodzić do szkół – i tak dalej. Ale ONI zarobili na maseczkach (zapchali nimi największy samolot na świecie – pamiętają Państwo?) i respiratorach. A teraz zarabiają znacznie więcej na szczepionkach.

JE Mateusz Morawiecki powiedział oficjalnie, że „Unia Europejska przepłaciła na szczepionkach 3 miliardy €uro”. To znaczy, że w Brukseli wzięli jakieś 300 milionów łapówek – i się z „polskim rządem” nie podzielili. Więc teraz będziemy kupować sami. I teraz my „przepłacimy”. Rozumieją już Państwo, dlaczego hurtownie apteczne nie mogą po prostu kupić tych szczepionek – a Państwo nie mogą po prostu kupić ich w aptekach. Tak jak kupujecie telefony komórkowe różnych firm – tak samo kupowalibyście: AstraZenekę, Modernę, trzy chińskie, jedną rosyjską… zdaje się, że jest już indyjska – do wyboru, do koloru. No, trzy razy droższego Pfizera to byście musieli kupować w szpitalach razem z zastrzykiem, bo to musi być trzymane w -70°C…

To takie proste… Tyle że nikt na tym nie mógłby się nakraść. Praktycznie wszyscy mają telefony komórkowe – za spore pieniądze – i to działa. I tak samo by działało przy szczepionkach za parędziesiąt złotych. Prywaciarz dba o swoje: hurtownia nie pozwoli wcisnąć sobie za drogiego chłamu, apteka również – a Państwo mieliby wybór konkurencyjnych szczepionek. I już dziś prawie wszyscy, którzy chcą, byliby zaszczepieni. A jak jest państwowe – to jest „niczyje”. I ONI to rozkradają.

I jest wszystko jedno, czy ONI są z PO, z PiS, z SLD, czy z PSL – kradną mniej więcej tak samo. I dlatego trzeba WSZYSTKO sprywatyzować – i wtedy nie będzie korupcji; i wszystko będzie dostępne i tanie. Jak pietruszka na bazarze.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nonick
Nonick
2 lat temu

“Rozmiary kradzieży własności publicznej zapierają dech swoim rozmachem.”
Trochę to zajęło ale dobrze że JKM w końcu zaczyna widzieć prawdziwe problemy… Ciekawe czy zauważył też, że wymiar sprawiedliwości zreformowano w międzyczasie tak żeby żadnego z tych złodziei broń Boże nie skazać nawet przez przypadek. Obstawiam że zajmie mu to jeszcze jedną kadencję.

MakWey
MakWey
2 lat temu

Morawer powiedział, że nie Unia Europejska, tylko Grupa Wyszechradzka. I nie 3 miliardy Euro tylko 3 miliony Euro. I nie przepłaciła, tylko dodatkowo przeznaczyła na szczepionki. I tak ciągle trzeba Pana prostować, jak newsy Radia Erewań. Oczywiście, co do meritum całkowita zgoda, ale może czas wynająć asystenta do weryfikacji faktów, aby prezentować się jako poważny polityk, a nie tu byk, tam Hitler, tam kaleka, a cywilizacja upada.

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  MakWey

Czy wy qce naprawdę myślicie, że Korwin, który tak postępuje (to znaczy pierdzieli, co mu ślina na język przyniesie) od kilkudziesięciu lat, w wieku 80 lat nagle zacznie postępować inaczej i nawet “wynajmie asystenta”?

Rvbm
Rvbm
2 lat temu
Reply to  MakWey

I co uwierzyłeś mu? XD. Ten człowiek okłamie cie nawet kiedy zapytasz go o która jest godzina.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Nic dziwnego, że “nie ma różnicy między państwami które z Covidem nie walczyły, a Polską”, bo Polska też nie walczy z covidem. Znaczy jasne, są pozorowane działania, zamykane są siłownie i solaria, ale jednocześnie otwarte supermarkety i kościoły. Poza tym hulaj-wirusie. No i hula. Istnieje natomiast wyraźna różnica między Polską, a państwami, które z Covidem walczyły, np. Tajwan ma łącznie (!) 1000 przypadków i 10 zgonów.

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Covid ma w d…, co uchwali rząd, powiem więcej, on w ogóle nie czyta Dziennika Ustaw. Przenosi się natomiast z obywatela na obywatela. Gdy obywatele nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, mimo tego, co uchwala rząd, a nawet uczynili sobie sport w obejściach tych obostrzeń (na basenach tylko członkowie kadry narodowej? OK, to powołujemy wszystkie dzieci do “kadry narodowej”, cha, cha, cha, ale jaja), to mamy to co mamy. Na drugim biegunie mamy Szwecję, gdzie obywatele zachowują dystans społeczny sami z siebie nie czekając na obostrzenia rządowe. Po prostu większość Szwedów uważa, żeby się nie zarazić, ale i nie zarażać innych.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Co robić? Co robić? To może zacząć od tego by nie popierać partii, która nie tylko nie prywatyzuje, ale nawet nacjonalizuje to, co już kiedyś było sprywatyzowane, albo było od początku prywatne. A tych, co kiedyś prywatyzowali chce teraz za to wsadzać do więzień. I do dzisiaj wypomina dzisiejszej opozycji, że kiedyś chciała (a tak naprawdę tylko to sondowała) prywatyzować szpitale.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x