fbpx

Korwin-Mikke: BYLE NIE GIBRALTAR…

Z  porównania danych o  COVID-19 wychodzą ciekawe wnioski. Na przykład w  spisie państw pod względem małej liczby zgonów przodują państwa wyspiarskie – czemu trudno się dziwić. Im mniejsze – tym lepsze. Np. w Vanuatu zachorował tylko jeden człowiek – i też nie umarł. Ale tak wielkie wyspiarskie państwa jak Nowa Zelandia, Grenlandia czy Australia – też stoją świetnie. Wyjątkiem jest Wielka Brytania. Następne są państwa Afryki, południowej Azji i… kraj JE Aleksandra Łukaszenki.

Co łączy Czarną Afrykę i Białą Ruś???! Otóż: mała liczba starców. W Afryce niewiele osób dożywa sędziwego wieku – a ponadto średnią na mieszkańca obniża ogromna liczba dzieci, które przecież na COVID-19 nie umierają. Na Białorusi dzieci jest mało, ale za to mężczyźni umierają w wieku lat średnio 66 – a nie 75 jak w Polsce czy 81 jak w Szwecji – więc ten wirus nie bardzo ma kogo zabijać. W  reszcie krajów, mniej egzotycznych, Polska jest w  okolicy średniej. Pamiętacie Państwo może, jak w maju i czerwcu telewizje pokazywały zbrodnicze reżymy w Brazylii i Szwecji, które „nic nie robią, by ratować obywateli”. Te tłumy na cmentarzach, brak trumien…

A  ja spokojnie mówiłem, że i tak umrze tyle, ile ma umrzeć – i ŻADNE działania rządów tego nie zmienią. We wrześniu napisałem, że do 1 marca przegonimy Brazylię i Szwecję w liczbie zgonów na obywatela – i chyba się nie pomylę. Jesteśmy o kilka miejsc za nimi – ale w Polsce umiera dziennie ok.  350 osób, a  w  Szwecji ok.  35. Dogonimy, niestety – i przegonimy. Jak powiedział śp. Marek Twain: „O  wiele łatwiej jest oszukać ludzi – niż przekonać ich, że zostali oszukani”. Ale spróbuję: Kochani, zostaliście OSZUKANI. Te wszystkie maseczki, lock-downy, kwarantanny, blokady szkół itd. były CAŁKOWICIE zbędne, a nawet bardzo szkodliwe. Należało, jak to pisałem już w kwietniu, staruszków pochować w mysie dziury – a reszta niech się zaraża, ściska, całuje itd.

Po dwóch miesiącach byłoby po pandemii, wszyscy by ją przeszli (np.  już 50  proc. nauczycieli przeszło koronawirusa… bezobjawowo!!) – i w lipcu byłoby po epidemii. Oczywiście część zarażonych by umarła – ale teraz też umierają, i to w większej liczbie! Małość państwa nie pomaga: na ostatnich miejscach są Gibraltar i San Marino!! Ale na trzecim fenomen: Belgia. Z tajemniczych powodów umiera tam dwa razy więcej ludzi niż w Polsce czy bratniej Holandii. Czyżby z powodu biur Unii Europejskiej w Brukseli? Co ze szczepionkami? Izrael podobno zaszczepił już połowę swoich obywateli – a liczba zgonów praktycznie NIE spadła! Jeszcze gorzej w Wielkiej Brytanii.

Nie należy ona do UE, więc zaczęła się szczepić o miesiąc wcześniej, nim unijna biurokracja zdecydowała, od kogo wziąć łapówkę. Nie mieli problemu z  wyborem szczepionki, bo mieli własną, angielsko-szwedzką –  AstraZeneca, przy współpracy uczonych z Oxfordu. Nie musieli brudzić rąk produktami Pfizera. I co? Jest na czwartym miejscu – i dopiero od dwóch dni widać leciutki spadek liczby zgonów. Poza braniem łapówek „pandemia” przydaje się „naszemu rządowi” jeszcze do jednego: może straszyć uczestników „strajku kobiet” groźbą się zarażenia. Ale p. Marta Lempart, lesbijka skądinąd, mimo to będzie walczyć, by nie musieć urodzić niechcianego dziecka. Bóg dał PiS-owi znakomitą opozycję!!

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

26
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
23 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
13 Autorzy komentarzy
MmmNonicksinceritassariuszAdam Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sariusz
Gość
sariusz

Skoro Marta Lempart “lesbijka skądinąd” nie ma prawa się wypowiadać w sprawie przerywania ciąży, to jakim prawem o tej sprawie wypowiadają się mężczyźni a nawet księża? Im chyba tym bardziej nie grozi urodzenie niechcianego dziecka? To może niech decydują te kobiety, które są w ciąży?
PS. Bóg dał PiSowi znakomitego sojusznika.

Paulina
Gość
Paulina

Obawiam się, że to jak grochem o ścianę, ale spróbuję się odnieść. Otóż o tym, kto ma prawo żyć, a kto nie, nie ma prawa decydować żaden człowiek. Księża i inni mężczyźni (ale nie tylko – wiele kobiet również to robi) jedynie napomina, że nikt nie ma prawa zabić dziecka. Dlaczego nie zabijamy dzieci chorych na sma? Czy ich życie jest bardziej wartościowe niż tych, u których stwierdzono chorobę w łonie matki?

Hugh Jazz
Gość
Hugh Jazz

Obawiam się, że to jak grochem o ścianę, ale spróbuję się odnieść. Otóż płód bez świadomości, wykształconego układu nerwowego ani zdolności przeżycia nawet krótkiej chwili poza macicą nie jest dzieckiem. Księża i inni mężczyźni (ale nie tylko – wiele kobiet również) twierdzą, że jest, ponieważ posiada coś znacznie lepszego niż układ nerwowy, a mianowicie niewykrywalną dla współczesnej nauki “duszę” nadaną przez równie niewykrywalną Bozię. Moja propozycja rozwiązania tego głębokiego konfliktu postaw jest bardzo prosta: jeśli wierzysz w Bozię, to nie rób se, kurna, aborcji. Pamiętaj tylko, żeby w przypadku naturalnego poronienia zanieść krwawy strzęp z majtek proboszczowi swojej parafii w… Czytaj więcej »

sariusz
Gość
sariusz

Dodam tylko, że sama Bozia doszła do obecnych wniosków w tej sprawie całkiem niedawno (jakoś tak mniej więcej w tym samym czasie, gdy Kościół przestawał dostawać dziesięcinę i szukał nowych dochodów – a te najłatwiej uzyskać wymyślając nowe grzechy, za które można sprzedawać rozgrzeszenie). Jezus w sprawie aborcji nie wypowiadał się wcale. W Starym Testamencie jest kilka niezbyt kategorycznych i jasnych wzmianek zakazujących aborcję (znacznie mniej jasnych i kategorycznych niż np. zakaz zbierania chrustu w szabas). Na pewno nie ma natomiast twierdzenia, że “życie zaczyna się od poczęcia”. Co do duszy natomiast, to św. Tomasz z Akwinu uważał, że w… Czytaj więcej »

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Proszę o cytat w którym to św. Tomasz wypowiada się/pisze i tym, że dusza wstępuje kilka, kilkanaście tygodni po poczęciu. Przypominam sobie, że podnoszono ten temat w kilku dyskusjach i że doczekało się to dementi ze strony Kościoła. Przedstawiciele Kościoła zaprzeczyli temu, ze św. Tomasz głosił takie poglądy.

sariusz
Gość
sariusz

“Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80” Tekst znajduje się w dziele Komentarz do Sentencji (Scriptum super sententias). Namiary: Księga III, wyróżnienie 2 (distincion), pytanie 5 (question), artykuł (article) 2. Czyli skrótowo, jak często można spotkać w cytowaniach angielskich, Bk. III, d.2, q.5, a.2.

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Nie zostałem jednak przekonany, bowiem to, że dusza łączy się z ciałem po upływie 40 dni, to pogląd Arystotelesa -> https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FA/echo201803-dusza.html

sinceritas
Gość
sinceritas

No przecież Tomek z Akwinu czerpał z Greków garściami, a starożytne przekonania o tym “kiedy zarodek ma duszę” oparte były na kompletnie niczym, może jakiejś kabale i wróżeniu z fusów.

Nieempatyczny katolik
Gość
Nieempatyczny katolik

Założę się, że Tomasz nie widział USG i mógł mieć odrobinę mniejszą wiedzę o DNA itp. Skąd to powoływanie się na Św. Tomasza z Akwinu w tej dyskusji?
Feministki też zachowują się, jakby nie było USG, na którym widać, co to za obcy jest w macicy.

sinceritas
Gość
sinceritas

W Starym Testamencie, roi się od normalnych aborcji, zwłaszcza wykonywanych przez Boga. Na przykład w Księdze Liczb 5:11-31 jest szczegółowo opisany cały obrzydliwy rytuał aborcyjno/ kaleczący kobietę w przypadku ciąży z nieprawego łoża (polecam! http://www.biblijni.pl/Lb,5,11-31). Nie brakuje też wersów o tym, jak sam Pan Bóg uśmierca kobiety wraz z dziećmi w łonach. Ogólnie Jahwe ma wywalone na te płody i wszystko, o czym mówi dzisiaj KrK.

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Przeczytałem w Księdze Liczb ów opis i niczego o aborcji w nim się nie dopatrzyłem. Fragment, o którym piszesz, odnosi się do swego rodzaju śledztwa, mającego na celu rozwianie podejrzeń męża lub ukaranie za zdradę jego żony, jeśli mąż słusznie ją podejrzewa. Już sobie wyobrażam, jak po wypiciu “gorzkiej wody” wzmocnionej zaklęciami winnej cudzołóstwa kobiecie “puchnie łono”.
Ponadto dyskusja była o poglądach Tomasza z Akvinu, a nie o prawach żydowskich (bo wszak Stary Testament w odniesieniu do chrześcijan został zastąpiony Nowym Testamentem).
Podsumowując – nie przekonałeś mnie.

ChlodnaAnaliza
Gość
ChlodnaAnaliza

Jak to Stary Testamet został zastąpiony przez Nowy? Kiedy jeszcze byłem wierzący zewsząd słyszałem, że Stary Testame został UZUPEŁNIONY o Nowy Testamet, wszak “ani jedna jotta” nie uległa zmianie, jak powiedział sam Jezus Chrystus.

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Najwidoczniej o religii uczyliśmy się z innych źródeł. Zapoznaj się, proszę z Wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Testament

sinceritas
Gość
sinceritas

Nie wiem, jaki był skład tej “gorzkiej wody”, czy była to trucizna, czy może placebo, w każdym razie jest to takie samo guślarstwo jak cała reszta Twojej świętej wiary 🙂 A chrześcijanie też kiedyś normalnie abortowali płody, w Irlandii była nawet taka zakonnica, Brygida z Kildare, okrzyknięta przez kościół “świętą”, której jednym z boskich cudów było magiczne abortowanie płodów zakonnicom, które zaliczyły wpadkę, w taki sposób, że napuchnięte brzuszki same im się kurczyły i wracały do normalności.

Krzysztoff
Gość
Krzysztoff

Zapomniałeś dodać, że “u was, w Ameryce, to murzynów biją”.

Adam
Gość
Adam

Sariusz, a nie pomyślałeś o tym, że wiedza o tym, że w momencie poczęcia zarodek ma już niepowtażalny zapis genetyczny, była niedostępna w czasach srarego testamentu i w czasach świętego Tomasza z Akwinu? Nie było też USG, który potwierdziłby ciążę.
Niestety proaborcjoniści są na poziomie mentalnym sprzed wynalezienia USG.

sariusz
Gość
sariusz

Myślałem, że Pan Bóg jest wszechwiedzący i wszystko widzący a tu się nagle okazuje, że przed wynalezieniem USG nie wiedział co się dzieje w brzuchu kobiety.
W takim razie nie powołujcie się na Pana Boga tylko na USG.

pedrillo
Gość
pedrillo

Zboczeniec może zgwałcić lesbijkę.

Adam
Gość
Adam

Jest taka stara zasada, że nie powinno się być sędzią we własnej sprawie. Daje to szansę uniknięcia obrazobórczych emocji w procesie decyzyjnym.
Najlepiej będzie, jeśli kobietom zabroni się decydować w sprawie aborcji. Bylby już dawno spokój w temacie.

sinceritas
Gość
sinceritas

Ten argument działa na korzyść Marty Lempart, której “aborcja nie grozi”.

Nonick
Gość
Nonick

“Najlepiej będzie, jeśli kobietom zabroni się decydować w sprawie aborcji.”

Wg. tego “rozumowania” należałoby zabronić kobietom decydowania w sprawie seksu i morda w kubeł – przecież nie mogą być sędzią we własnej sprawie. Co więcej, gdyby np. politycy zgłosili propozycję wykastrowania wszystkich facetów o imieniu Adam to akurat tacy pechowcy też nie powinni mieć nic do gadania. Działanie w obronie własnej nie stanowi “bycia sędzią we własnej sprawie” – to się nazywa obrona konieczna.

Mmm
Gość
Mmm

Panie Sariuszu. Na blog Korwina-Mikke wchodzę już od jakiegoś czasu jedynie po to żeby przeczytać Pana komentarze. Są one zawsze merytoryczne, i o jakieś dwa albo trzy poziomy powyżej tekstów na blogu. Może ma Pan jakąś stronę gdzie można poczytać więcej? Pozdrowienia, M.

Царь Путин-Микке
Gość
Царь Путин-Микке

comment image

Nonick
Gość
Nonick

“Poza braniem łapówek „pandemia” przydaje się „naszemu rządowi” jeszcze do jednego: może straszyć uczestników „strajku kobiet” groźbą się zarażenia.” “Nasz rząd” może groźbą zarażenia straszyć uczestników KAŻDEGO (!!!) strajku (nie tylko gdy zasadniczą/jedyną formą protestu pozostaje manifestacja uliczna) więc wydaje “mu” się że może bezkarnie zrobić każdy szwindel żeby przerobić Polskę na pisowski bantustan i grabić kasę – na wypadek gdyby się jednak nie udało. Inna sprawa że społeczeństwo się uodparnia – nie tyle na wirusa co na to straszenie. A z ocenami efektów szczepień to bym się tak nie spieszył…. “Bóg dał PiS-owi znakomitą opozycję!!” – Mam dysonans… Znaczy… Czytaj więcej »

Rafi
Gość
Rafi

P. Lempart też posiada paraliżującą urodę , jeśli już zniżany się do takich argumentów. Ale Jej wolno decydować?

Nonick
Gość
Nonick

To JKM zaczął używać argumentów poniżej pasa. To fajnie że Rafi czepił się tylko urody p. Lempart (to w końcu rzecz gustu), bo to oznacza że jednak “stetryczałym impotentom” nie daje prawa do decydowania o tym co kto ma urodzić. “Ale Jej wolno decydować?” A o czym-że decyduje w tym kraju p. Lempart? Może o godzinach zbiórek protestujących… Po za tym na protestach widziałem jakby trochę więcej pań niż tylko jedna p. Lempart – i tak, one wszystkie CHCĄ żeby było im wolno decydować o SWOICH narządach i życiu. Był sobie dobry kompromis aborcyjny – dobry nie dlatego że wszyscy… Czytaj więcej »