fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

Jak słusznie zauważył śp.Rudyard KIPLING „tytułowanie jest ważne”. Ja wiem, że minister Iksiński to kłamca i złodziej – ale mówię o nim „Jego Ekscelencja” – w nadziei, że jeśli będą go nazywać „ekscelencją”, to kiedyś spróbuje zachować się jak ekscelencja, a nie jak szubrawiec.

I, kto wie: może w tym zasmakuje?
Dziś po raz kolejny reżymy d***kratyczne zachowały się jak słoń w składzie porcelany, domagając się, by JE Włodzimierz W.Putin unieważnił wyrok sądu skazujący p.Aleksego Nawalnego!! Ciekawe, jakby się zachowały, gdyby ktoś zażądał od prezydenta USA, by ten zmienił wyrok sądu w Baltimore czy w Nowym Jorku!! Ja nie wiem, czy sąd w Moskwie jest niezależny, czy nie – ale w każdym razie trzeba udawać, że się wierzy, że jest niezależny. Bo sędziowie traktowani jak szmaty to już na pewno będą zachowywać się jak szmaty.

Do tej pory istotnie mamy dowód, że sąd w Moskwie uległ naciskom politycznym. Bracia Aleksy i Oleg Nawalni nacięli firmę “Yves Rocher” na pół miliona dolarów. Firma złożyła skargę do prokuratury, ta skierowała oskarżenie do sądu. I sąd skazał p.Olega Nawalnego na 3,5 roku kolonii karnej – a p.Aleksemu zawiesił ten wyrok. Jest to oczywiste ugięcie się pod politycznym naciskiem: „bo to polityk; jak go wsadzimy, to powiedzą, że to zemsta Putina”.

P.Nawalny w sposób oczywisty złamał zasady warunkowego zwolnienia, bo się rozzuchwalił i zachowuje się jak nietykalna primadonna. I sąd nie mógł powtórnie ulec naciskom, by p.Nawalny pozostał bezkarny. Owszem: firma „Yves Rocher” zaczęła półgębkiem wycofywać się z oskarżenia – bo poleciały poważne groźby bojkotu jej wyrobów, a firmy prywatne bardziej boją się tyrana o nazwisku Lud Kupujący Miast i Wsi niż tyrana o nazwisku Stalin. Ale sąd pod naciskiem opinii publicznej ustąpić nie może – choćby była to opinia (tfu!) „Większości”. Jednakże – to uwaga do d***kratów – w Federacji Rosyjskiej jest 110 milionów wyborców i w protestach w/s p.Nawalnego uczestniczyło mniej niż jeden promille tej liczby. Hałaśliwa – ale garstka. A w Rosji mamy, niestety, d***krację. Na szczęście nieco ograniczoną – ale jednak d***krację.

W 1970 grupa przesympatycznych i odważnych „taterników” została skazana za przemycanie do Polski zakazanej literatury. Biłem im brawo – ale faktem jest, że łamali prawo, więc sąd zgodnie z prawem ich skazał. Ponieważ opinii publicznej się to nie podobało, to śp.Zenon Kliszko, II Sekretarz KC PZPR, kazał ich po prostu zwolnić. I śp.Stefan Kisielewski słusznie wtedy zauważył, że jest to przejaw totalitaryzmu: nie piastujący żadnego państwowego stanowiska facet ot, tak sobie unieważnia wyroki sądowe. D***kratyczne reżymy chcą teraz, by JE Włodzimierz Putin dostarczył im dowodu, że w Rosji panuje totalitaryzm, że nie ma trój-podziału władzy. Mam nadzieję, że Kreml nie ustąpi. Owszem: prezydent Federacji może p.Aleksego Nawalnego ułaskawić (jak ułaskawił np. te wariatki z FEMEN) – ale, po pierwsze, nie powinien robić tego pod naciskiem (jak to zrobił Sejm III RP, uchwalając ogromną większością idiotyczną, ale wzorowana na Knesecie(!!) ustawę o IPN – a następnie równie ogromną Większością ją, pod naciskiem Izraela, odwołując), a po drugie: czy byłoby to sprawiedliwe, skoro p.Oleg Nawalny całą karę odsiedział?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myronbrums
Myronbrums
1 rok temu

dating sites for over 50
free chatting for marriage

Jaimelooke
Jaimelooke
1 rok temu

Новости: Материалы по ключевому слову кредит Что важнее для повышения кредитного лимита по карте — лояльность заемщика или рост его доходов? Все зависит от того, клиентом какого банка вы являетесь. Клиенты банков зачастую сталкиваются с многочисленными «сюрпризами» от кредитных организаций. Вашему вниманию предлагается рейтинг казусов банковского сервиса Нужен взять займ 30000 забилаго рф? Тебе на сайт и попробуй оформить ninlab.online и получи микрозайм до 40000 рублей 100% процентов без проверки КИ без отказа в городе Краснодар. Отказали в микрозайме? Заберите деньги за 30 сек. Одобрение 94%. Минимум условий. Оформите онлайн! Hаличные быстро Проверок НЕТ. 95% одобрений. Новости: Балтинвестбанк изменил условия… Czytaj więcej »

mkmkmk
mkmkmk
2 lat temu

ale towarzysz Putin czy jak mu tam jako Prezydent Związku Radzieckiego ( d. Rosja ) ma prawo ułaskawić każdego złoczyńcę tak czy nie?

Nonick
Nonick
2 lat temu

“złamał warunki zwolnienia warunkowego” – może powszechna wiedza to ściema i jego nikt nie otruł tylko udawał bo musiał na zakupy do Berlina wyskoczyć, ale jeśli to jednak nie ściema i był otruty i nieprzytomny to mając jako opcję cmentarz albo złamanie warunkowego i dodatkowo w stanie utraty przytomności trudno się dziwić że się tak “rozzuchwalił”. Ciekawe którą opcję wybrałby w podobnej sytuacji wzorcowy legalista JKM… Trochę się pogubiłem czy wg. JKM sąd może być zależny od polityków a nie może od opinii publicznej czy odwrotnie, czy też może w USA może być zależny od opinii publicznej a od prezydenta… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
2 lat temu

Niedawno Korwin został przyłapany na prowadzeniu samochodu w sytuacji, gdy ma zabrane prawo jazdy. Ciekawe, co się będzie działo. jak zostanie za to skazany (a za to grozi parę lat więzienia). Czy napisze: ” faktem jest, że łamałem prawo, więc sąd zgodnie z prawem mnie skazał”? I czy jak kuce będą protestować i dowodzić, że to sprawa polityczna, to czy im zabroni protestów bo “nie wolno wywierać nacisku na niezawisły sąd”?

Młot na plewy
Młot na plewy
2 lat temu
Reply to  sariusz

To oczywiste, że zachowa się jak należy: będzie się odwoływał a gdy ostatnia instancja uzna, że prawo złamał, podda się karze. Przykład już znamy: jako jedyny chyba polski obywatel (a na pewno – jedyny polski polityk) nie pieklił się gdy Jego córka popełniła przestępstwo i poszła coś odsiedzieć. Uznał to za słuszne i wychowawcze, więc nie kombinuj, na pewno płakać i ganiać po znajomych redakcjach czy nawoływać do protestów nie będzie. No i nie kombinuj z tym wyrokiem za brak prawka.

Kreml stawia na radykałów
Kreml stawia na radykałów
2 lat temu

comment image

żółty
żółty
2 lat temu

z tego wynika, że Putin to wolnościowiec

Red_Monarch
Red_Monarch
2 lat temu
Reply to  żółty

Nie. Wolnościowcy to pachołki Putina – wraz z anarchistami, komunistami, faszystami, nazistami, socjalistami, klerykałami i zielonym oszołomstwem.

Nonick
Nonick
2 lat temu

I wtedy iksiński sobie myśli: ale idiota, wszyscy wiedzą że jestem kanalią tylko jeden JKM nie. A wszyscy którzy iksińskiego nie znają i nie chce się im grzebać w gnoju myślą: skoro JKM tytułuje go ekscelencją to musi to być poczciwy człowiek ten iksiński… Tak naprawdę JKM nigdy nie stronił od nazywania rzeczy po imieniu a te tytuły (WCz; JE, itd) traktowałem jako wyraz tradycjonalizmu, a tu proszę, jakiś głębszy kontekst. Kto by się spodziewał… W Rosji mniej teraz boją się Stalina z prostej przyczyny: on nie żyje. Ale uwaga!!!! To KOMBATANT – choć w stanie spoczynku i to raczej… Czytaj więcej »

10
0
Would love your thoughts, please comment.x