Korwin-Mikke: Wygrana Dudy oznacza rozpad PiS. Wcześniej będą chcieli zniszczyć Konfederację!?

Grafika 4Mens TV/KORWiN TV, Marcin Orłowski

W Pałacu Bez Zmian

Wczoraj podczas wieczoru wyborczego miał miejsce debiut telewizji internetowej KORWiN TV. Program zaszczycili swoją obecnością między innymi Janusz Korwin-Mikke. Jego komentarz do wyników exit polls, który dawał zwyscięstwo Andrzejowi Dudzie obił się szerokim echem. Korwin-Mikke powiedział:

Zaczną się walki między dwoma ważnymi skrzydłami w PiS-ie. Przy okazji może nastąpić rozejście z panem Gowinem. Będzie bardzo ciekawie… Dla nas może to być bardzo niebezpieczne. Zanim te dwa skrzydła pobiją się, wzywając na pomoc Konfederację, mogą najpierw zniszczyć Konfederację, a potem wziąć się do bijatyki między sobą.

Cały występ Prezesa Korwin-Mikkego dla KORWiN TV

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Nonicksariuszsinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sariusz
Gość
sariusz

Końfederację utworzono po to, by w razie czego mogła pomóc pisowi. Sam Janusz się wygadał, jak to miało wyglądać po wyborach parlamentarnych, gdyby pisowi zabrakło głosów (“Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu” https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu ) Tymczasem w II rundzie wyborów prezydenckich Końfederacja (a raczej wyborcy Bosaka) zdradziła i nie przerzuciła głosów na Dudę, co o mały włos nie spowodowało klęski pisu. Pis tego nie zapomni – dni Końfederacji są policzone. O ile pis nic nie zrobi LGBT, PO i ogólnie “lewakom”, bo za nimi wszystkimi ujmie się… Czytaj więcej »

Nonick
Gość
Nonick

O ile na dudę nie zagłosowały jakieś “martwe dusze” to jednak w drugiej turze przybyła mu dosyć pokaźna liczba wyborców, chyba nawet w okolicy całego elektoratu p. Bosaka. Chyba nie da się rozdzielić “ziarna od plew” (czy raczej odwrotnie) i stwierdzić jaki procent tego elektoratu (p. Bosaka) poparł dudę. Jednak, skoro nawet sinceritas zauważył że “zaszło słońce, zwiędły kwiaty” a p. Trzaskowskiemu też znacząco przybyło (pewnie gros od Hołowni ale nie tylko) to chyba rzeczywiście Konfederaci jednak in gremio dudy nie poparli. Problem w tym, że nawet gdyby posmarowali się wazeliną i na całego agitowali za dudą to pis i… Czytaj więcej »

sariusz
Gość
sariusz

Da się oddzielić ziarno od plew, bo w exit poll po II rundzie pytano respondentów także o to, na kogo głosowali w I rundzie. Dlatego wiemy, że “Na urzędującego prezydenta zagłosowało z kolei 51,5 proc. wyborców Bosaka. Kandydat KO uzyskał poparcie 48,5 proc. osób głosujących w I turze na przedstawiciela Konfederacji.” https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-12/na-kogo-glosowali-wyborcy-bosaka-holowni-i-zoltka/
Muszę przyznać, że jest to dla mnie duże zaskoczenie, bo przed wyborami myślałem, że to będzie raczej 80-20 (dla Dudy oczywiście). Tak więc upada moja teoria, że Końfederacja będzie zawsze bezwarunkowo popierać PiS. Tylko że te same dane widzi PiS i dlatego właśnie będzie się chciało z Końfederacją rozprawić.

Nonick
Gość
Nonick

Wyszło moje lenistwo z worka… Znaczy prawie jak w wyniku wyborów – prawie fifty-fifty, choć tu nie czyni to aż takiej różnicy. Gdyby mi kto kazał to też bym obstawił bliżej 80/20.niż 50/50.

A tak poza tematem: rozbawił anagram jaki zrobił ziobro (i wygląda że nawet nie zauważył) – exit-poll na polexit. Prawie się uśmiałem. Cóż, jak to mówią “głodnemu chleb na myśli”….

sinceritas
Gość
sinceritas

Powiem tak, w prawicowej banieczce szybko spadły maski i pisowcy już od rana wrócili do wyzywania konfederatów od ruskich onuc. Długo się musieli wstrzymywać, ale wylało za kilka dni z nawiązką. Będzie zabawnie. Na występy w reżimówce bym jednak nie liczył 🙂