fbpx

Jesteśmy w dołku z którego jednak MOŻNA wyskoczyć!

Wczoraj przypomniałem ( https://mobile.twitter.com/Jkm…/status/1418175764881629187 ), że to PiS jest odpowiedzialne za to, że ze Wspólnot Europejskich powstała UE. Gdyby rządziła wtedy PO zrobiłaby, oczywiście, to samo – ale śp.Lech Kaczyński miał okazję nie podpisać Traktatu Lizbońskiego – i wtedy Unia by nie powstała! (Ostatnią szansę miał jeszcze p.Wacław Klaus, prezydent Czech i Moraw – ale tam Parlament mógłby Go wtedy usunąć, a w Sejmie PiS miało większość!).
Wyjaśniłem to wszystko po paru godzinach ( https://youtu.be/vGhAZOH6pUE?t=16 ), przypominając historię przerobienia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali na EWG i na Wspólnotę Europejską. Podkreślając, że WE nie była państwem (nie miała nawet osobowości prawnej; była zresztą WYJĄTKOWO pokrętnym tworem z punktu widzenia prawa!!) – natomiast UE jest normalnym państwem federacyjnym (i obecnie trwają wysiłki przerobienia jej na państwo jednolite – co spotyka się z kontrą Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski i Włoch) – choć nie ma jeszcze wspólnej policji i armii (ale JE Jarosław Kaczyński parę lat temu domagał się wręcz – parokrotnie – utworzenia silnej armii europejskiej!
W tym wykładzie pominąłem jednak jeden fascynujący wątek.
Spiskowcy przez 30 lat pracowicie budujący zręby tego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich nie mieli łatwej drogi. Popełniali też liczne błędy (jednym z nich było, wspomniane z trybuny sejmowej, przeoczenie, że EWWiS założona była na 50 lat i w roku 2000 przestała istnieć, co spowodowało formalne kłopoty w WE). Ich majstersztykiem było stworzenie w roku 2004 „Konstytucji Europejskiej” (w/g śp.tow.Altiero Spinelliego…). Dzieło było tak doskonałe ( https://pl.wikipedia.org/…/Traktat_ustanawiaj%C4%85cy… ), że jego egzemplarz wysłano w Kosmos, by mieszkańcy odległych Galaktyk też mogli się zapoznać z tym tworem lewicowego Ducha. ( https://wiadomosci.wp.pl/konstytucja-ue-poleci-w-kosmos… ).
Co ciekawe: przeprowadzenie ustalenia tekstu tego dokumentu powierzono b.prezydentowi Francji, śp.Waleremu Giscard d’Estaing. Ten (wziął za to b.duże pieniądze!) poprowadził ten proces DOKŁADNIE w/g recepty sporządzonej przez śp.Cyryla N.Parkinsona, genialnego publicystę, doradcę śp.Małgorzaty baronowej Thatcherowej – ale jako… satyra!! ( https://chomikuj.pl/…/Jak+zrobi*c4*87+karier*c4*99… s.96) Tymczasem VGE potraktował humoreskę „Przewodniczenie” dosłownie, jako poradnik: pozwolił na wniesienie ponad 4000 (!!) poprawek, odczekał do początku wakacyj i gdy groziły trzy miesiące negocjacyj zaproponował przyjęcie tekstu bez żadnych poprawek!!
Przeszło!
Pytałem śp.Józefa Oleksego, który był delegatem III RP na te negocjacje, o ocenę tej „Konstytucji”; oznajmił mi z wielką powagą: „Tak, ten traktat jest dla nas bardzo niekorzystny; ale zaszliśmy za daleko i nie można się już wycofać…”!
Na szczęście w kilku krajach miały się w tej sprawie odbyć referenda – i Francja (29-V-2005) oraz Holandia (2-VI-2005) odrzuciły tę “Konstytucję” – w wyniku czego mieszkańcy gwiazdozbioru Aldebarana będą mieć błędne wyobrażenie o kształcie UE.
Spiskowcy nie poddali się, oczywiście. W roku 2007 wymyślili „Traktat Reformujący” (oficjalnie „Traktat z Lizbony zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską”). Na wszelki wypadek nie robili już referendów i… nie opublikowali jego treści (!!! – istniał wtedy tylko jako zbiór paruset skomplikowanych poprawek do liczącego 278 stron tekstu „Konstytucji”!). W wyniku tego nikt nie wiedział, o co w nim chodzi – i podejrzewam, że bracia Kaczyńscy też zachwalali go nie mając pojęcia o jego treści (tak nawiasem: p.Donald Tusk z kolei przyznał, że Traktat Akcesyjny (do WE) podpisał… też nie czytając go! Takie wtedy panowało zaufanie do dobrodziejów z Brukseli!). Wiedzieli zapewne jedno: w odróżnieniu od „Konstytucji” Traktat Lizboński dopuszczał możliwość wyjścia z UE.
I tak znaleźliśmy się w tym dołku, w którym jesteśmy.
Z którego jednak MOŻNA wyskoczyć!
– Janusz Korwin-Mikke

2 thoughts on “Jesteśmy w dołku z którego jednak MOŻNA wyskoczyć!

  1. No grubo, myślę, że wyjdziemy z tego prędzej czy później, bo bieda nas czeka niemożliwa. No ale zanim tępe polactwo typu sariusz i spółka się poorientuje to minie na prawdę dużo czasu i ktoś kto chce to przeczekać musi się solidnie przygotować. A widzę, że etatowe trolle dbają o komentarze 🙂 Nie wiem co piszą ale widzę te same czerwone hmmm CZERWONE nagłówki nad bzdurnymi treściami zapewne : )

  2. No dobrze. Taki układ uchwalili w takim roku a śmaki w innym roku. Ale teraz może do konkretów. Jaki konkretnie punkt pańskiego programu politycznego, Panie Januszu, zabrania Panu przeprowadzić ta straszna Unia Europejska?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.