fbpx

Jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta!

WODA NIE SPŁYWA PO KACZCE?

Kiedyś w jakiejś telewizji powiedziałem, że JE Włodzimierz W. Putin jest b. dobrym prezydentem Federacji Rosyjskiej – i byłoby nieźle, gdyby zgodził się zostać prezydentem Polski. Niestety – dodałem – obawiam się, że nas nie stać na wynajęcie tak dobrego prezydenta…

Była to oczywiście igraszka intelektualna – bo nawet gdyby p. WWP zgodził się zostać prezydentem Polski i bylibyśmy w stanie Go odpowiednio opłacić – to część Polaków by się buntowała; a poza tym zawsze w tyle głowy byłaby obawa, że to jednak rosyjski patriota i mógłby nam zrobić jakieś ku-ku – jak Konrad Wallenrod Krzyżakom, na przykład.

Proszę zauważyć, że dawniej ludzie rozumowali inaczej. Np. Litwini pustoszyli ziemie Mazowsza, Podlasia, a nawet Kujaw – a mimo to zrobiono śp. Władysława Jagiełłę królem Polski… i całkiem nieźle na tym wyszliśmy. A w I Rzeczypospolitej nieustannie na elekcjach forowani byli kandydaci spoza Polski – bo nikt nie jest prorokiem we własnym kraju i ludzie chętniej słuchają Pomazańca z zagranicy. Bo niby dlaczego mam słuchać takiego Ciołka – mówił niejeden szlachciura o śp. Stanisławie Auguście – skoro sam mógłbym być na jego miejscu? Wzięcie na tron jakiegoś Habsburga to co innego – przecież to facet z wyższej półki, bo mało kto może być Habsburgiem…

Habsburgów akurat nigdyśmy na tronie nie obsadzili – ale już Wettynów z Saksonii jak najbardziej. A teraz trenerem polskich piłkarzy jest p. Paweł Emanuel Carvalho de Sousa – i krytykuje się Go za wiele rzeczy, ale jakoś nikt Mu nie wypomina, że jest Portugalczykiem, i nie podejrzewa, że robi polskiej drużynie dywersję…

A w sprawie JE Włodzimierza Putina wybuchła właśnie burza. P. Mateusz Salvini, mój były Kolega z Parlamentu Europejskiego i v-premier włoskiego rządu przez kilka miesięcy, spotkał się z p. Mateuszem Morawieckim i p. Wiktorem Michałem Orbánem. Z tej okazji prasa podała, że p. Salvini powiedział to samo, co ja: „Pozwoliłbym rządzić Putinowi w połowie krajów europejskich”. Na co WCzc. Małgorzata Kidawa-Błońska, niedoszła kandydatka na prezydentkę, ćwierknęła: „Gratuluję, Panie Premierze Mateuszu Morawiecki, takiego towarzystwa. Upadek”.

I oto na Twitterze, zamiast spodziewanego uznania, została wyśmiana. Ludzie pisali: „To jeszcze nic. Według mnie gorszym nieszczęściem byłoby, gdyby pozwolono rządzić Pani. W jakimkolwiek kraju europejskim”; „Pani jeszcze istnieje? Myślałem, że partyjni psiapsiele i psiapsiółki oddali Panią do kasacji, a tu proszę! Czyżby znów atak na prezydenturę się szykował? Przyzna się Pani…”; „A może nie upadek, tylko godziny szczerości”. „Nienawiść PiS do Unii Europejskiej jako porozumienia wokół pewnych wartości każe szukać sojuszników wszędzie. Putin i jego zwolennicy nadają się do tego doskonale” (to WCzc. Iwona Śledzińska-Katarasińska, koleżanka partyjna!); „Niestety, jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta, możemy go demonizować, ale trudno zaprzeczyć, że jest to jeden z nielicznych polityków z wyższej półki”; „Tak na marginesie, proszę wskazać chociaż jednego polityka z Pani ugrupowania politycznego, który by Putinowi chociaż do pasa dorastał”. Itd. itp.

Cóż: „Kto ma rację o miesiąc przed innymi, przez 30 dni uchodzi za wariata”. Mój pech polega na tym, że zazwyczaj mam rację o kilka lat przed innymi…

…a wyborcy mają BAAARDZO krótką pamięć!

– Janusz Korwin-Mikke

142 thoughts on “Jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta!

 1. Hi! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Keep up the excellent work!

 2. Thanks for one’s marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you might be a great author.I will always bookmarkyour blog and will often come back in the future. I want to encourageyou continue your great writing, have a niceholiday weekend!

 3. The title of the writer is Jere and he absolutely digs that identify. Interviewing is in which my major cash flow will come from but the marketing never ever comes. Years back we moved to Louisiana. Doing magic is what she loves performing.

 4. Whats up! I simply wish to give a huge thumbs up for the good data you have got right here on this post. I can be coming back to your weblog for extra soon.

 5. I blog quite often and I seriously appreciate your information. This great article has really peaked my interest. I am going to book mark your blog and keep checking for new details about once a week. I opted in for your Feed too.

 6. tinder date , tinder website
  [url=http://tinderentrar.com/]http://tinderentrar.com/[/url]

 7. Niestety Pan Janusz ma rację. Musicie tylko tak jak On stanąć dalej i popatrzeć, i odpowiedzieć na pytanie czy Rosjanie stracili coś ze swojej suwerenności patriotyzmu wiary? Nie, a my Polacy jesteśmy podzieleni zawistni i wiekszosc z nas ma w nosie nasze tradycje historię wiarę. Jak szybko to utraciliśmy, my Polacy kraj katolicki jak szybko można z nas zrobic gęsi? Bardzo szybko niestety 30 lat i po nad.🙁

  1. Naszą tradycję, historię i wiarę straciliśmy 1000 lat temu, kiedy przymilając się Niemcom przyjęliśmy wyznanie żydowskiej sekty chrześcijańskiej i zlikwidowaliśmy dorobek naszych słowiańskich ojców.

 8. No dobrze. Ale jakie konkretnie są te przejawy geniuszu Putina? Bo dowiedzieliśmy się tylko, że jakiś Salvini go lubi a jakaś Kidawa go nie lubi. Czy pod jego rządami Rosja dokonała jakiegoś awansu cywilizacyjnego? Czy Rosja produkuje jakieś cenione na świecie wyroby (poza bronią)? Czy wyprzedziła Zachód pod względem dochodu narodowego, długości życia obywateli, śmiertelności niemowląt? Czy uczeni i artyści rosyjscy dostają Nobla? Czy tłumy emigrantów ze wszystkich kontynentów chcą emigrować do Rosji? Bo ja raczej widzę wszędzie regres – nawet w sporcie, w którym ZSRR był potęgą – Rosja oddała pole innym narodom. A nawet uwaga, uwaga! – w ukochanych przez Korwina szachach.

  1. Towarem eksportowym rosyjskich oligarchów są kopalne źródła energii, których odpryskiem na Zachodzie są internetowe trolle walczące z naukową wiedzą o klimacie. Sequere pecuniam.

  2. Pochwała Putina niekoniecznie jest pochwałą Rosji. Politycy zazdroszczą Putinowi umiejętności utrzymywania się na tronie. Tyle i aż tyle.

  3. Przecież dla Korwina wartością jest pałowanie gejów a nie produkowanie czegoś cenionego.

 9. Panie Januszu, jak będę (myślę że nie tylko ja) chciał poznać jakieś nieprzychylne komentarze o kimś to sam je sobie znajdę.

 10. Rosja ewidentnie szykuje się do najazdu na Ukrainę. Deklarowane motywy niewątpliwe poznamy po fakcie, ale spodziewam się wśród nich “powrotu odwiecznych ziem rosyjskich do macierzy”, “przyjście z pomocą uciskanemu ludowi/mniejszości rosyjskiej”, “powiększenie przestrzeni życiowej dla narodu rosyjskiego” a ostatecznym i bezpośrednim “””powodem””” będzie atak “zielonych ludzików” (z których jedyny trup będzie oczywiście ucharakteryzowany na żołnierza ukraińskiego) na jakąś rozgłośnię radiową. Ciekawe przez ile dni będę teraz uchodził za wariata…. Historia zna już wielu takich “wielkich polityków” ale jakoś mało kto pamięta ich dobrze…..

     1. A jeśli ją zagarnie Polska, to wzrośnie dużo więcej 🙂 Ten sam efekt będzie, gdy ją “zagarnie” Unia Europejska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.