fbpx

Jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta!

Władimir Władimirowicz Putin

WODA NIE SPŁYWA PO KACZCE?

Kiedyś w jakiejś telewizji powiedziałem, że JE Włodzimierz W. Putin jest b. dobrym prezydentem Federacji Rosyjskiej – i byłoby nieźle, gdyby zgodził się zostać prezydentem Polski. Niestety – dodałem – obawiam się, że nas nie stać na wynajęcie tak dobrego prezydenta…

Była to oczywiście igraszka intelektualna – bo nawet gdyby p. WWP zgodził się zostać prezydentem Polski i bylibyśmy w stanie Go odpowiednio opłacić – to część Polaków by się buntowała; a poza tym zawsze w tyle głowy byłaby obawa, że to jednak rosyjski patriota i mógłby nam zrobić jakieś ku-ku – jak Konrad Wallenrod Krzyżakom, na przykład.

Proszę zauważyć, że dawniej ludzie rozumowali inaczej. Np. Litwini pustoszyli ziemie Mazowsza, Podlasia, a nawet Kujaw – a mimo to zrobiono śp. Władysława Jagiełłę królem Polski… i całkiem nieźle na tym wyszliśmy. A w I Rzeczypospolitej nieustannie na elekcjach forowani byli kandydaci spoza Polski – bo nikt nie jest prorokiem we własnym kraju i ludzie chętniej słuchają Pomazańca z zagranicy. Bo niby dlaczego mam słuchać takiego Ciołka – mówił niejeden szlachciura o śp. Stanisławie Auguście – skoro sam mógłbym być na jego miejscu? Wzięcie na tron jakiegoś Habsburga to co innego – przecież to facet z wyższej półki, bo mało kto może być Habsburgiem…

Habsburgów akurat nigdyśmy na tronie nie obsadzili – ale już Wettynów z Saksonii jak najbardziej. A teraz trenerem polskich piłkarzy jest p. Paweł Emanuel Carvalho de Sousa – i krytykuje się Go za wiele rzeczy, ale jakoś nikt Mu nie wypomina, że jest Portugalczykiem, i nie podejrzewa, że robi polskiej drużynie dywersję…

A w sprawie JE Włodzimierza Putina wybuchła właśnie burza. P. Mateusz Salvini, mój były Kolega z Parlamentu Europejskiego i v-premier włoskiego rządu przez kilka miesięcy, spotkał się z p. Mateuszem Morawieckim i p. Wiktorem Michałem Orbánem. Z tej okazji prasa podała, że p. Salvini powiedział to samo, co ja: „Pozwoliłbym rządzić Putinowi w połowie krajów europejskich”. Na co WCzc. Małgorzata Kidawa-Błońska, niedoszła kandydatka na prezydentkę, ćwierknęła: „Gratuluję, Panie Premierze Mateuszu Morawiecki, takiego towarzystwa. Upadek”.

I oto na Twitterze, zamiast spodziewanego uznania, została wyśmiana. Ludzie pisali: „To jeszcze nic. Według mnie gorszym nieszczęściem byłoby, gdyby pozwolono rządzić Pani. W jakimkolwiek kraju europejskim”; „Pani jeszcze istnieje? Myślałem, że partyjni psiapsiele i psiapsiółki oddali Panią do kasacji, a tu proszę! Czyżby znów atak na prezydenturę się szykował? Przyzna się Pani…”; „A może nie upadek, tylko godziny szczerości”. „Nienawiść PiS do Unii Europejskiej jako porozumienia wokół pewnych wartości każe szukać sojuszników wszędzie. Putin i jego zwolennicy nadają się do tego doskonale” (to WCzc. Iwona Śledzińska-Katarasińska, koleżanka partyjna!); „Niestety, jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta, możemy go demonizować, ale trudno zaprzeczyć, że jest to jeden z nielicznych polityków z wyższej półki”; „Tak na marginesie, proszę wskazać chociaż jednego polityka z Pani ugrupowania politycznego, który by Putinowi chociaż do pasa dorastał”. Itd. itp.

Cóż: „Kto ma rację o miesiąc przed innymi, przez 30 dni uchodzi za wariata”. Mój pech polega na tym, że zazwyczaj mam rację o kilka lat przed innymi…

…a wyborcy mają BAAARDZO krótką pamięć!

– Janusz Korwin-Mikke

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

25
Dodaj komentarz

avatar
15 Tematy komentarzy
10 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
19 Autorzy komentarzy
XemqnrTbnvdtJavierReabsReefAtmotAqkcfi Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Xemqnr
Gość
Xemqnr

canadian pharmacies for ed pills – gnc medicine for erectile dysfunction clint eastwood ed pill

Tbnvdt
Gość
Tbnvdt

plavix 196 – plavix 75mg price australia clopidogrel 10 mg

JavierReabs
Gość
JavierReabs

tinder date , tinder website
[url=http://tinderentrar.com/]http://tinderentrar.com/[/url]

ReefAtmot
Gość
ReefAtmot
Aqkcfi
Gość
Aqkcfi

stromectol 12mg – ivermectin 9 mg tablet ivermectin 3mg online

JavierReabs
Gość
JavierReabs

tinder login, tindr
tinder dating app

Lpznkm
Gość
Lpznkm

stromectol 12mg – ivermectin dosage for covid purchase stromectol online

Danielbox
Gość
Danielbox

best debt consolidation loans
loans with no credit

Hans Asperger
Gość
Hans Asperger

Tymczasem narodowo-konserwatywni kumple JKM plują na “neoliberalizm” i chcą na siłę powstrzymywać wyludnienie polskich wsi:

https://konserwatyzm.pl/rozmowy-malzenskie-wielomskich-neoliberalizm-przeciw-narodom/?unapproved=54746&moderation-hash=76381a2b844bc373d5cf67b6de042392#comment-54746

Marek
Gość
Marek

Niestety Pan Janusz ma rację. Musicie tylko tak jak On stanąć dalej i popatrzeć, i odpowiedzieć na pytanie czy Rosjanie stracili coś ze swojej suwerenności patriotyzmu wiary? Nie, a my Polacy jesteśmy podzieleni zawistni i wiekszosc z nas ma w nosie nasze tradycje historię wiarę. Jak szybko to utraciliśmy, my Polacy kraj katolicki jak szybko można z nas zrobic gęsi? Bardzo szybko niestety 30 lat i po nad.🙁

sinceritas
Gość
sinceritas

Naszą tradycję, historię i wiarę straciliśmy 1000 lat temu, kiedy przymilając się Niemcom przyjęliśmy wyznanie żydowskiej sekty chrześcijańskiej i zlikwidowaliśmy dorobek naszych słowiańskich ojców.

sariusz
Gość
sariusz

No dobrze. Ale jakie konkretnie są te przejawy geniuszu Putina? Bo dowiedzieliśmy się tylko, że jakiś Salvini go lubi a jakaś Kidawa go nie lubi. Czy pod jego rządami Rosja dokonała jakiegoś awansu cywilizacyjnego? Czy Rosja produkuje jakieś cenione na świecie wyroby (poza bronią)? Czy wyprzedziła Zachód pod względem dochodu narodowego, długości życia obywateli, śmiertelności niemowląt? Czy uczeni i artyści rosyjscy dostają Nobla? Czy tłumy emigrantów ze wszystkich kontynentów chcą emigrować do Rosji? Bo ja raczej widzę wszędzie regres – nawet w sporcie, w którym ZSRR był potęgą – Rosja oddała pole innym narodom. A nawet uwaga, uwaga! – w… Czytaj więcej »

sinceritas
Gość
sinceritas

Towarem eksportowym rosyjskich oligarchów są kopalne źródła energii, których odpryskiem na Zachodzie są internetowe trolle walczące z naukową wiedzą o klimacie. Sequere pecuniam.

D***kratyczny Imperialista
Gość
D***kratyczny Imperialista

A tymczasem Car Wołodia kolonizuje Arktykę.

Łukasz
Gość
Łukasz

Pochwała Putina niekoniecznie jest pochwałą Rosji. Politycy zazdroszczą Putinowi umiejętności utrzymywania się na tronie. Tyle i aż tyle.

aoeiauy
Gość
aoeiauy

Przecież dla Korwina wartością jest pałowanie gejów a nie produkowanie czegoś cenionego.

Monarchy - Putinarchy
Gość
Monarchy - Putinarchy

Normalsi i centryści nie chcą Ruskich. Jedynie szury i oszołomy (z prawa i lewa) orientują się na Moskwę.

comment image

Nonick
Gość
Nonick

Panie Januszu, jak będę (myślę że nie tylko ja) chciał poznać jakieś nieprzychylne komentarze o kimś to sam je sobie znajdę.

Nonick
Gość
Nonick

Rosja ewidentnie szykuje się do najazdu na Ukrainę. Deklarowane motywy niewątpliwe poznamy po fakcie, ale spodziewam się wśród nich “powrotu odwiecznych ziem rosyjskich do macierzy”, “przyjście z pomocą uciskanemu ludowi/mniejszości rosyjskiej”, “powiększenie przestrzeni życiowej dla narodu rosyjskiego” a ostatecznym i bezpośrednim “””powodem””” będzie atak “zielonych ludzików” (z których jedyny trup będzie oczywiście ucharakteryzowany na żołnierza ukraińskiego) na jakąś rozgłośnię radiową. Ciekawe przez ile dni będę teraz uchodził za wariata…. Historia zna już wielu takich “wielkich polityków” ale jakoś mało kto pamięta ich dobrze…..

sariusz
Gość
sariusz

2021 Index of Economic Freedom (Heritage Foundation):
41. Poland
55. Hungary
68. Italy
92. Russia
https://www.heritage.org/index/ranking

Index of Pederastic Freedom
Gość
Index of Pederastic Freedom

127. Ukraine

sariusz
Gość
sariusz

143. Brazil

Red_Monarch
Gość
Red_Monarch

Jeżeli Putin zagarnie Ukrainę, IEF Ukrainy dość szybko wzrośnie.

sariusz
Gość
sariusz

A jeśli ją zagarnie Polska, to wzrośnie dużo więcej 🙂 Ten sam efekt będzie, gdy ją “zagarnie” Unia Europejska.

sinceritas
Gość
sinceritas

Ale Polsce spadnie 😉