fbpx

JAWNY DEBILIZM DOBRZE UKRYWANY

W 2014 roku III Rzeczpospolita ratyfikowała (w maju) Protokół № 13 Konwencji o Prawach Człowieka – i 1 września wszedł on w życie. Mało kto o tym pamięta, bo poszczególne państwa podpisywały to-to, „bo tak jakoś wypada” – a jest to akt nie Unii Europejskiej, tylko Rady Europy – zupełnie innej, o wiele większej organizacji. Jest to akt wstydliwy, nikt się tym nie chwali, bo jest to dowód na całkowite skretynienie elit rządzących w krajach europejskich.

Czego dotyczy Protokół № 13? Jest on przedłużeniem Protokołu № 6 znoszącego karę śmierci – i stanowi, że karę śmierci znosi się również PODCZAS WOJNY!!

Jeszcze pół wieku temu nikomu na świecie (poza garstką maniaków) nie przyszłoby do głowy, że człowiek przy zdrowych zmysłach może coś TAKIEGO podpisać. Zamiar taki byłby powodem do odesłania gościa na badania psychiatryczne. Nie trzeba tego chyba tłumaczyć – ale na wszelki wypadek podaję przykład:

Mamy wojnę. Przeciwnik ofiaruje naszemu generałowi $100 milionów za zdradę. Generał przekazuje wrogowi decydujące o wyniku wojny informacje, generał wpada przez niezręczność, skazujemy go na dożywocie, przeciwnik wygrywa wojnę, uwalnia zdrajcę i wręcza mu te $100 milionów…

Jest to tak kompletny kretynizm, że podpisawszy ten Protokół w 2002 roku, III Rzplita przez 12 lat ociągała się z jego ratyfikacją – starając się zrobić to tak po cichu, by nikt się o tym nie dowiedział. Jestem przekonany, że nie więcej niż parę procent Czytelników o tym skandalu słyszało.

Najdowcipniejsze w tym jest to, że podpisały to w końcu prawie wszystkie państwa należące do Rady Europy. Wyjątkiem jest Federacja Rosyjska – co dowodzi, że JE Włodzimierz Putin nie upadł na główkę i nie ulega naciskom jawnych wariatów. Nie podpisała Białoruś – bo nie należy do RE. Królestwo Danii zastrzegło, że Protokół ten nie obejmie wysp Færøer – bo Færøerzy mają samorząd, a są to prości hodowcy owiec i w głowach im się podobny idiotyzm nie mógł pomieścić…

Najciekawsze jest to, że tego Protokołu nie ratyfikowały jeszcze dwa państwa. Jakie? Te, które naprawdę prowadzą ze sobą wojnę – czyli Armenia i Azerbejdżan!

Jest oczywiste, że gdy tylko wybuchnie jakaś wojna, zaangażowane w nią państwa natychmiast wypowiedzą ten debilny Protokół o feralnym numerze 13. Powstaje więc pytanie – jak to się stało, że prawie wszystkie państwa europejskie (w tym wszyscy członkowie Unii Europejskiej) pod tak jawną głupotą się podpisały?

Sprawa jest znacznie ogólniejsza. III Rzplita powinna również wycofać się z Protokołu № 6 znoszącego karę śmierci. Słusznie bowiem zauważył wybitny myśliciel, śp. Józef de Maistre: „Znieście karę śmierci – a przekonacie się, że rozpadnie się cały porządek społeczny!”.

– Dodajmy: również porządek prawny. Mamy np. w Polsce specjalny Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym – w którym bezprawnie przechowuje się tzw. „bestie” – czyli np. p. Mariusza Trynkiewicza, który zamordował czterech chłopców i beztrosko oznajmił, że po wyjściu na wolność będzie mordował dalej. Facet odsiedział 25 lat – i zgodnie z prawem trzeba go wypuścić na wolność – ale kto to zrobi?!?! W normalnym kraju takich ludzi wiesza się – bo, oczywiście, człowiek ma prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci – ale dla mordercy „naturalną” jest śmierć na szubienicy.

Socjaliści znieśli karę śmierci – no, to mamy problemy…

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 30 (25 VII 2021)

73 thoughts on “JAWNY DEBILIZM DOBRZE UKRYWANY

 1. Sprawy, w których można by rozważać zastosowanie KS, są tak skrajnie, ekstremalnie rzadkie, że dla “porządku społecznego” nie ma absolutnie żadnego znaczenia, czy się ją wykonuje, czy nie.

 2. KS w polskim systemie (bez)prawnym pod dyktaturą ziobrystów?
  Z całym szacunkiem dla JKM, ale chyba to nie było zbyt przemyślane.
  Co do stanu wojny – tu absolutna racja, i ten szkodliwy akt należy usunąć i wypowiedzieć.
  Nie ze względu na hipotetycznego generała zdrajcę – z prostego powodu, że pospolitych zbrodniarzy wojennych nie będzie można usunąć w trybie doraźnym, bo likwidator stanie się … przestępcą!
  Czyli – wróg urządza drugi Wołyń, a jednostka wojska która złapie zwyrodnialców, nie ma prawa ich rozstrzelać.

 3. W zdrowym społeczeństwie celem sprawiedliwości jest ochrona niewinnych. W społeczeństwie obłąkanym celem sprawiedliwości jest ochrona przestępców. Europa musi powrócić do kary śmierci, aby odstraszać przestępców.

 4. To skrajna naiwność, jeśli ktoś myśli, że w czasie wojny na śmierć zostają skazani generałowie którzy przyjęli “$100 milionów za zdradę”. W rzeczywistości zostają skazani przeciwnicy reżimu, który wywołał wojnę, zwłaszcza, jeśli się tej wojnie sprzeciwiali. Gdyby np. Kaczyński do reszty zwariował i napadł na Rosję, by pomścić śmierć brata w “zamachu smoleńskim” to pierwszym kandydatem do skazania na zdradę będzie sam Korwin – za negację “zamachu” i ogólnie za okazywaną sympatię “dla wroga”.
  Inną kategorią skazanych są kozły ofiarne, których nieudolni generałowie wrabiają jako winnych klęsk, by odwrócić oskarżenia za porażki od samych siebie. Klasycznym tego przykładem jest skazanie rosyjskiego pułkownika żandarmerii na początku I wojny światowej, opisane przez Józefa Mackiewicza w powieści (opartej na faktach) “Sprawa pułkownika Miasojedowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.