fbpx

JAK TO Z TVN BYŁO

Po Polsce krążą już wręcz legendy o głosowaniu w Sejmie w/s LexTVN; dwa fragmenty są jednak mało nagłośnione… Przede wszystkim: KONFEDERACJA wprowadziła do tego projektu przywracającą rolę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. I była to pierwsza w historii poprawka KONFEDERACJI, która przeszła przez Sejm – bo zagłosowały za nią Lewica, PO i nawet trzech posłów KUKIZ’15!!

Teraz jeśli ta ustawa dojdzie ponownie przez Senat do Sejmu, to PiS będzie miało wybór: zagłosować PRZECIWKO własnej ustawie – albo nie będzie mogło samodzielnie mianować Prezesa TVP! Ciężki wybór…

Ciekawsza była sprawa z następną poprawką KONFEDERACJI. Ale najpierw kawałek historii.

Pamiętacie Państwo te dwa miliardy, które PiS przyznało dla TVPiS? Cała opozycja, od Lewa do Prawa, zjednoczyła się wtedy – i zastosowała chytry manewr: wszyscy wyjęli karty do głosowania, nie biorąc w nim udziału – bo PiS miało wtedy na sali tylko większość względną: 228 na 460. Byli jednak spokojni, bo posłów opozycji było tylko 225. Gdyby jednak wszyscy nie wzięli udziału w głosowaniu, nie byłoby quorum…

I tak by było, gdyby nie dwie posłanki, z PO i Lewicy, które postanowiły metodę „ulepszyć” – zagłosowały PRZECIWKO i dopiero potem wyjęły karty. Oczywiście komputer zanotował: „228 ZA – 2 PRZECIW” – a więc jest quorum, 230 głosów, i jest większość ZA ustawą.

Posłanki i posłowie PiS zaczęli skandować: „Dziękujemy, dziękujemy!” – a dwie delikwentki siedziały czerwone jak piwonie – tym bardziej że to one najgłośniej wrzeszczały, że trzeba te pieniądze odebrać TVPiS!!

Tak więc teraz KONFEDERACJA wniosła o odebranie hurtem dotacji za 3 lata – czyli 6 miliardów. Tym razem WCzc. Paweł Kukiz (Opole) zagłosował ZA – ale dwóch innych posłów z KUKIZ’15 zagłosowało PRZECIW – i wyszło +226–226=3.

Jednego głosu zabrakło, by propagandowa tuba PiS straciła moc!

Wracamy do samego LexTVN. Pamiętacie może Państwo „ustawę o IPN”? Była to ustawa wzorowana na idiotycznej ustawie izraelskiego Knesetu – grożąca karami za kłamstwa o udziale Polaków w Holocauście. Była więc też idiotyczna. Jednak zagłosowało za nią 95 proc. Sejmu!! Żydzi zza granic podnieśli krzyk – bo Knesetowi wolno, a Sejmowi nie. W efekcie 95 proc. Sejmu zagłosowało za jej odwołaniem!!! Była to gigantyczna kompromitacja. Pisałem wtedy, że nie należało jej uchwalać – ale jak się uchwaliło, to nie wolno pod naciskiem jej odwoływać. Jednak 95 proc. Sejmu głuche jest na głos rozsądku.

Tu było to samo. PiS przepchnęło kolanem tę ustawę – i już na drugi dzień po fali oburzenia zaczęło przepraszać, że „chodziło tylko o dopasowanie prawa” i zaraz w Senacie ją poprawią tak, by nie objęła ona TVN!!! Niezła szopka…

A tak w ogóle to wszystko nie miało sensu – bo każdy wiedział, że dla TVN pracuje kilku dobrych prawników – a nawet jeden średnio dobry by wystarczył, by założyć na Cyprze i w Luksemburgu jakieś dwie firmy całkiem „unijne”, które przejęłyby od „Discovery” 52 proc. udziałów w TVN i TVN24 nadawałaby nadal – już w całkowitej zgodzie z polskim prawem.

Mam więc dla PiS dobrą radę. Gdy ustawa ta z Senatu wróci do Sejmu, wstrzymajcie się od głosowania (bo to głupio głosować przeciwko własnej ustawie…). Ale wstrzymajcie się – i wtedy będziecie mogli mianować wybitnego socjalistę, p. Jacka Kurskiego, Prezesem TVPiS na czas nieograniczony! Tzn. dopóki będzie posłuszny…

ANGORA nr 34 (22 VIII 2021)

– Janusz Korwin-Mikke

8 thoughts on “JAK TO Z TVN BYŁO

 1. Panie Korwinie, czy to prawda, że Pan się spierdolił z drabiny? Proszę przyjąć wyrazy współczucia. Okrutni są ci lewacy, którzy wymyślili grawitację.

  1. Celem schodzenia z drabiny nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość.
   PS. Hej, qce! Nie próbujcie tego w domu!

  1. Wszystko jest w porządku. Nie ma żadnego błędu. To jest data, która obowiązuje na planecie, z której przyleciał Korwin.

 2. A ja coś tak czuję w starych kościach, że jak ustawa wróci do Sejmu po wecie Senatu, to Końfederacja a przynajmniej większość jej posłów zagłosuje razem z PiS-em za odrzuceniem weta. Wymyślą sobie jakieś uzasadnienie, podobne do kukizowego, np. że to dlatego, żeby uchwalić jednocześnie te poprawki o TVP albo, że PiS im przyrzekł, że poprze ustawę o broni. Oczywiście, potem PiS ich wydyma, jak wydyma Kukiza, ale na otarcie łez jakaś kuzynka Bosaka czy innego Dziambora dostanie jakąś posadkę w wiadomej spółce i będzie git.

  1. I bardzo dobrze, niech głosują za jeżeli dzięki temu uda się coś przepchnąć konfie. Ta ustawa ma takie znaczenle jak zeszłoroczny śnieg.

 3. Pisze Pan tutaj o jakichś kuluarowych gierkach, a co z Ideami, co z wolnością gospodarczą? 🤔

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.