fbpx

Ustawy anty-COVID nie podpisał Prezydent – a „rząd” działa tak, jakby weszła w życie!!!

Fot. Krystian Maj / KPRM

IGRASZKI LEWICY Z PRAWEM

Ciekawe: przed tygodniem dałem się nabrać. Słowa: „Kto ma umrzeć, to umrze”, zostały JE Mateuszowi Morawieckiemu przypisane fałszywie. Ciekawostka polega na tym, że to NICZEGO nie zmienia!! Zaobserwowaliśmy falę nienawiści do p. Premiera za to, że wypowiedział słuszną sentencję, a to, czy On naprawdę ją wypowiedział, czy została Mu ona przypisana, jest bez żadnego znaczenia! Przecież atakujący Go myśleli, że to Jego słowa…

W międzyczasie p. Premier powiedział coś, za co powinien trafić pod sąd. Za szerzenie fałszywych informacyj mogących wyrządzić istotną szkodę. Powiedział mianowicie, że „model szwedzki się nie sprawdził”. Więc podaję liczbę zgonów w Szwecji w ostatnich dniach: 0, 0, 1, 0, 3, 0, 0… W Polsce jest to między 41 a 130. Przy czym, powtarzam, w  Szwecji życie toczyło się normalnie, żadnego lockdownu, bodaj większość Szwedów nie nosiła nawet maseczek. Tak: przedtem umierały dziennie dziesiątki, a raz czy dwa razy nawet ponad setka Szwedów – ale u nas też to będzie. To znaczy: już jest…

W  międzyczasie PiS postanowiło odwrócić uwagę Polaków od spraw gospodarczych i politycznych, odwołując się do  sprawdzonej kwestii: aborcji. I  zadziałało to bezbłędnie: mamy 20 proc. fanatyków walki o prawo do aborcji i drugie 20 proc. ludzi domagających się rodzenia wszystkiego, choćby nie miało to żadnej szansy na przeżycie. W tym układzie KONFEDERACJA wyszła nagle na centrową Partię Umiarkowanej Reakcji w Granicach Prawa; staramy się trzymać z dala od fanatyków jednej i drugiej strony. W KONFEDERACJI jest drobna różnica: narodowcy trochę bardziej rygorystycznie traktują orzeczenia lekarskie –  ale przecież chodzi o sprawę oczywistą: by nie zabijano zdrowych dzieci, ale nie kazano kobietom rodzić czegoś, co nigdy na dziecko nie wyrośnie. I o tym mają, do cholery, decydować lekarze, a nie politycy!

A co do Prawa… Prawica oczywiście Prawa przestrzega. Głosowaliśmy przeciwko nowej ustawie anty-koronawirusowej – ale ona przeszła. Tylko… jeszcze nie przeszła przez Senat, jeszcze nie podpisał jej Pan Prezydent – a już „rząd” działa tak, jak gdyby weszła w życie!!! I to jest łamanie Prawa – a znacznie gorzej jest, gdy Prawo łamie Władza, niż gdy robią to obywatele! Za tydzień napiszę coś o  elitach – bo powiedzmy sobie jasno: o tym, czy naród dobrze sobie radzi, decydują elity narodu. Jeśli są z gruntu zepsute – to już nic się nie poradzi. Przypominam, że Dobry Pan Bóg gotów był oszczędzić Sodomę, jeśli wysłani tam aniołowie znajdą choć dziesięciu sprawiedliwych mężów. Niestety: nie udało się. A jeśli w narodzie nie ma nawet dziesięciu ludzi z  prawdziwej elity – no, to może tylko czekać, aż jakiś naród dysponujący przyzwoitą elitą przyjdzie i zaprowadzi porządek. Trudno powiedzieć, czy będą to Arabowie, Chińczycy czy Murzyni – ale porządek z całą pewnością zostanie przywrócony.

Bo Natura sama przywraca równowagę, którą ludzie starają się zaburzyć. Poza narodem jest jeszcze problem państwa. I tu jest rzeczą niesłychanie ważną, jak są wybierane władze państwa. Bo jeśli system ich wyboru jest zły – to i władze będą złe… Różne władze pełnią w  państwie różne funkcje. Do  różnych funkcji potrzebni są różni ludzie. A żeby wybrać innych ludzi, muszą ich wybierać inni wyborcy – albo musi być inny system wyborczy… Czy to nie jest oczywiste?

– Janusz Korwin-Mikke

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
PutinarchasinceritasGlaurungNonicksariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Putinarcha
Gość
Putinarcha

Ruska monarchia + chiński kapitalizm = prawica wolnościowa.
Amerykańska d***kracja + eurosocjalizm = lewica niewolnicza.

Śmierć d***kratycznym imperialistom ze zgniłego zachodu.
Czołem Wielkiej Rosji – monarchii putinarchii !
Uuurrraaa…!

Nonick
Gość
Nonick

JKM nie zauważył że związek skądinąd bardzo słusznego i zrozumiałego postulatu “wy*******ć (czasem w wersji “***** ***”) z aborcją jest jak między kielichem a kroplą która go przepełniła. Suweren się wqrwił i nie chodzi tylko o kobiety czy o 20000 fanatyków, ale też o rolników którym chcieli (chcą?) zafundować “piątkę”, o hodowców chryzantem i producentów zniczy i o…. no właściwie wszystkich, poza jakimś betonowym elektoratem który, nawet jak pis na niego nas*ra, to i tak na nich zagłosują ( a to, o dziwo, wciąż podobno jakieś 25%) . A wszystko w świetle coraz ciekawszych notowań covida. Oni po prostu rządzą… Czytaj więcej »

sinceritas
Gość
sinceritas

Sojusz z narodowcami skończył się dla Janusza tak, że zostało mu już tylko błaznowanie, ale nie wydaje mi się, żeby mu to przeszkadzało?
comment image

sariusz
Gość
sariusz

“W KONFEDERACJI jest drobna różnica: narodowcy trochę bardziej rygorystycznie traktują orzeczenia lekarskie …… itd.”. W korwinizmie bohatersko walczy się z problemami, które nam liberałom nie są znane. W państwie liberalnym, urzędnicy państwowi w tym prokuratorzy nie mają wglądu do macic kobiet ani do dokumentacji lekarskiej (do której wgląd ma tylko lekarz i pacjent). Nie mogą więc ani aborcji zakazywać, ani nakazywać, ani za nią karać, bo po prostu nie wiedzą, że kobieta jest w ciąży a tym samym nie dowiedzą się, że w ciąży być przestała, Z natury rzeczy więc, prawna ochrona płodu jest możliwa dopiero wtedy, gdy ciąża jest… Czytaj więcej »

Glaurung
Gość
Glaurung

W normalnym, liberalnym państwie nie ma “refundacji leczenia” z państwowej – bo zusowskiej – kasy.