fbpx

DOBRY I ZŁY GLINA

Jest to numer uprawiany przez wszystkie policje świata. Podejrzanego przesłuchuje na zmianę dwóch gliniarzy. Jeden na niego krzyczy, zawsze straszy, czasem nawet bije. A  potem przychodzi drugi: miły, sympatyczny, współczujący, chce mu pomóc… I jak takiemu przemiłemu człowiekowi odmówić odpowiedzi na rozmaite niewinne pytania?

Ten numer praktykowany jest od trzydziestu lat na Polakach. Część Polaków wierzy w  socjalizm. Wierzy w to, że państwo powinno pomagać biednym i słabym. Rolę złego gliny pełni dla takich PO, która chce wprowadzić „dziki drapieżny kapitalizm”, poobniżać podatki i zlikwidować świadczenia społeczne. Na szczęście jest dobry gliniarz, PiS. Ten świadczenia socjalne utrzyma i podniesie! I robi to naprawdę!!!

Część (znacznie mniejsza) Polaków po doświadczeniach z sanacją, Hitlerem, Stalinem, Gomułką, Gierkiem, Tuskiem, Kaczyńskimi i innymi takimi przestała wierzyć w socjalizm. Dla nich złym gliniarzem jest PiS, który socjalizm rozbudowuje do rozmiarów nieznanych w Związku Sowieckim. Natomiast dobrym gliną jest PO, który socjalizm zlikwiduje, wprowadzi wolny rynek i kapitalizm…

A  to, że PO żadnego podatku nigdy nie obniżyła, żadnego socjalu nie zlikwidowała (o, właśnie się zarzeka, że nie zlikwiduje 500+…) –  przeciwnie, wprowadzała na komendę z Brukseli kolejne socjalistyczne pomysły – nie ma żadnego znaczenia. Ludzie chcą wierzyć, że Mesjasz PO wybawi ich z socjalistycznego Piekła.

Zabawne, że tzw. plan Balcerowicza to był w  rzeczywistości plan p. Gotfryda Sachsa (więcęj TUTAJ), który przyjechał z Zachodu; zrobiono Mu reklamę, że będzie budował kapitalizm. Uwierzył w  to i  prof. Balcerowicz, który przecież wywodził się z PZPR-u, ale chciał komunizm naprawić. Ludzie wtedy wierzyli w  kapitalizm, więc ochoczo na ten plan przystali.

W rzeczywistości ten plan polegał na rozbudowie socjalizmu (i okradzeniu połowy Polaków). Co najśmieszniejsze, p. Sachs przyjechał parę lat temu do Polski – i udzielił wywiadu, w  którym powiedział: „Kapitalizm? Jaki kapitalizm?! Ja jestem porządnym socjaldemokratą i w życiu by mi do głowy nie przyszło, by budować kapitalizm! To był oczywiście plan budowy socjalizmu!”.

Od tego czasu prof. Balcerowicz ze wstydem chowa się po kątach – bo w  międzyczasie przejrzał na oczy i zrozumiał, że naprawdę zbawieniem jest budowa kapitalizmu. Jednak teraz nikt Mu już nie wierzy – a wszyscy są przekonani, że nieszczęścia „planu Balcerowicza” wynikają stąd, że wprowadzano wtedy kapitalizm!

Część Polaków kocha Unię Europejską. Ich straszy zły gliniarz, PiS, który „chce Polskę wyprowadzić z Unii”. I jest też dobry gliniarz, PO, który marzy, by Polska na wieki spoczęła w ramionach kochanej Brukseli. Uosabianej przez mamusię Merkel i liberała Macrona.

Jednak część Polaków Unii nie lubi. Dla nich dobrym gliniarzem jest PiS, które nas przed Unią broni – a złym gliniarzem PO, która chce nas sprzedać Brukseli w  postaci tej okropnej Merkel i  gerontofila Macrona.

I nie ma przy tym najmniejszego znaczenia, że to akurat PiS, a  nie PO wprowadziło nas do Unii, że to PiS wykonuje (tak, tak – udając obrzydzenie…) najgłupsze i najbardziej niebezpieczne pomysły federastów z Brukseli.

Głos na PO albo na PiS to był głos na śp. gen. Czesława Kiszczaka, szefa Obojga Bezpiek, który w 1988 roku ten genialny system wymyślił. I działa on do dzisiaj!

– Janusz Korwin-Mikke

ANGORA nr 25 (23 VI 2019)

7 thoughts on “DOBRY I ZŁY GLINA

  1. Zły i dobry glina to jak PiS i KORWiN – jedno i drugie tak samo kradnie Polakom miliardy na obniżanie wieku emerytalnego, tylko zły PiS pokrzykuje strasząc pracą i liberałami, a dobry KORWiN sympatycznie przekonuje, że się należy, bo “państwo obiecało”.

    1. Zdradzę ci Bogdanie inną tajemnicę. Krajem, który dla was i waszego guru jest niedościgłym ideałem (Chiny Ludowe) rządzą ludzie, którzy nie tylko byli członkami partii komunistycznej w 1978 roku, ale są nimi do dziś. Bo Komunistyczna Partia Chin właśnie rządzi tym krajem. Podobnie Rosją, innym waszym wzorem, też rządzi były członek partii komunistycznej (a przy tym były funkcjonariusz komunistycznych służb specjalnych), którego wasz guru określa jako “znakomitego prezydenta”. Co więcej, sam wasz guru od 1957 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej, w latach 1962–1982 do Stronnictwa Demokratycznego (“stronnictwa sojuszniczego PZPR”) a w roku 1982 podpisał tzw. “lojalkę”.
      To wszystko jakoś wam nie przeszkadza. Natomiast, gdy znajdziecie jakiś wstydliwy fakt z życiorysu kogoś innego, o to wtedy się będziecie ekscytować.

  2. Ach! Więc to Kiszczak wymyślił taki “system”, że jak się obywatelom nie podobają rządzący, to sobie wybierają innych? Trochę dziwne, bo dotąd myślałem, że taki “system” obowiązuje i obowiązywał w wielu krajach świata i to nawet przed 1988 rokiem, np. w Stanach od 1776 roku.

    1. Nie w tym rzecz. Akurat w Stanach demokracją nie sterują pozostałości po-Magdalenkowskie, raczej wielkie firmy i lobby żydowskie. W demokracji zawsze formują się jakieś grupy, które sterują masami. I na początku IIIRP było tak samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.