fbpx

DO PSYCHIATRY!!

Z jakiegoś zacnego centrum badania opinii polityków otrzymałem pewno setną już ankietę. Tym razem chciano się ode mnie dowiedzieć, ile należy wydawać na psychiatrię dziecięcą. Bo na „służbę zdrowia” wydajemy 5,3 proc. PKB, z tego na tę pedo-psychiatrię 3 proc. – i czy to nie jest za mało?

Ludzie stawiający takie pytania są chorzy i wymagają pilnej porady u psychiatry! Przede wszystkim: dlaczego wydatki na leczenie mają zależeć od Produktu Krajowego Brutto??!?! Ja wydaję na leczenie tyle, ile w tej chwili potrzebuję – i nie zastanawiam się ani przez moment, czy stanowić to będzie 3,1 proc., czy 10,21 proc. moich zarobków!!

I dokładnie to samo powinno dotyczyć wydatków na zdrowie wszystkich „obywateli”. Dlaczego jakieś grono (samych prof. prof. dr dr hab. hab. niewątpliwie) ma za nas decydować, ile chcemy wydawać na medycynę???!?!

Teraz podział tych pieniędzy. Jestem w Komisji Zdrowia w Sejmie i dwa razy dziennie otrzymuję cieńsze lub grubsze opracowania (na papierze kredowym, opłacane przez jakieś sieci lekarskie lub farmaceutyczne) udowadniające niezbicie, że Polska wydaje na leczenie Lewych Napiętków 0,21 proc. budżetu Ministerstwa Zdrowia, czyli o 0,11 proc. mniej niż średnia w Europie. A więc jako poseł mam zadbać, by te wydatki zwiększyć.

Czasem podliczam te życzenia – i wychodzi mi, że na te wszystkie niewątpliwie słuszne postulaty potrzebowalibyśmy ze 400 proc. budżetu. Ci ludzie tak już przywykli do użerania się o te 0,01 proc. z budżetu, że nie widzą, że to WSZYSTKO jest CHORE! Na jakiej niby podstawie posłowie mają decydować, czy dać te 0,21 proc. na Lewe Napiętki, a nie na leczenie Prawych Nadgarstków??! No, na jakiej podstawie??!

Jak to był ujął śp. Stefan Kisielewski: „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy… nieznane w żadnym innym ustroju!”. Mogą powstawać prace naukowe dowodzące (na podstawie kosztownych badań!), że Prawe Nadgarstki są ważniejsze – bo jeśli Prawe Nadgarstki będą sprawniejsze, to dochód narodowy wzrośnie o 0,007 proc., a po wyleczeniu Lewych Napiętków tylko o 0,0045 proc.

Ci sami ludzie jutro gotowi są zająć się „problemem”, czy w restauracjach kotlety schabowe z frytkami powinny stanowić 2,73 proc. menu, czy też może raczej 2,69 proc.? Piszę to z przerażeniem, bo prawo Lityńskiego mówi jasno: „Wymyśl największe głupstwo – a ONI je zrobią!”. Pojutrze Sejm może chcieć zająć się Ustawą o wyżywieniu zbiorowym i powołać Komisję ds. Kotletów (i Podkomisję ds. Kotletów Schabowych). ONI to NAPRAWDĘ mogą zrobić – bo ludzie chorzy psychicznie zdolni są do WSZYSTKIEGO.

Ci ludzie poruszają się w Kredowym Kole. Socjalizm polega na tym, że ludziom odbiera się 3/4 zarobków, wrzuca wszystko do wora z napisem: „FUNDUSZ SPOŻYCIA ZBIOROWEGO” – no, a potem rzeczywiście powstają problemy, jak „sprawiedliwie” podzielić ten Fundusz.

Ludzie zdrowi na umyśle odpowiadają, że przede wszystkim nie należy tworzyć tego Funduszu – i wtedy WSZYSTKIE „problemy” znikną. I będzie znacznie taniej – bo prof. prof. dr dr hab. hab. zajmą się leczeniem pacjentów, a nie dyskutowaniem nad wyższością Lewego Napiętka nad Prawym Nadgarstkiem. A my dostaniemy to, co chcemy – bo sami będziemy decydować, czy leczyć swój Lewy Napiętek czy Prawy Nadgarstek – czy też może przeznaczyć tę sumę na jedzenie większych Kotletów Schabowych (w nadziei, że dobrze odżywiony organizm sam ten Napiętek zregeneruje).

Kto to wie? I PO CO miałby wiedzieć?

75 thoughts on “DO PSYCHIATRY!!

      1. Nie ma związku, ale to nic, a nic nie szkodzi. Tutaj panuje wolność wypowiedzi – ludzie których nie stać na założenie własnej strony (ani finansowo, ani intelektualnie) wyżywają się na tym, co JKM pisze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.