fbpx

CZYSTA GŁUPOTA

Photo by engin akyurt on Unsplash

Po czym poznaje się, że w państwie panuje socjalizm?

Po tym, że zaczyna brakować papieru toaletowego.

Ludzie pamiętają to, czego nauczono ich w szkole. Wtedy w USA panował jeszcze kapitalizm, a w Chinach komunizm. Jednak świat się zmienia. Setki razy już przypominałem: dzisiaj to kapitalizm jest w Chinach (najlepszy: na Tajwanie i w Hong-Kongu) – a w USA zwyciężył socjalizm. Właśnie hurtownia CostCo ogłosiła, że zaczyna racjonowanie papieru toaletowego (i nie tylko). Bo Amerykanie panikują z powodu CoV-Delta. Jest to niesłychanie charakterystyczne. Gdy czegoś zaczyna brakować, w kapitalizmie ceny automatycznie rosną tak, żeby liczba chętnych do kupna była równa liczbie niezbędnego papieru…

…w socjalizmie zaczyna się sprzedawanie po 10 rolek na osobę.

Co się dzieje w  socjalizmie? Natychmiast powstają kolejki. Zapobiegliwe rodziny oraz cwani spekulanci rozbiegają się po sklepach, by zająć miejsce w tych kolejkach. W efekcie jedni mają po domach całe stosy papieru toaletowego – a mniej zapobiegliwi latają po mieście w jego poszukiwaniu lub podcierają się gazetą. Albo kupują od spekulantów po $2.50.

W kapitalizmie cena rośnie z powiedzmy dolara do $1.20. Ponieważ zysk producenta to jakieś 20 centów – oznacza to, że zysk rośnie dwukrotnie. Producenci natychmiast zatrudniają ludzi na drugą i trzecią zmianę i po dwóch dniach w sklepach jest znacznie więcej papieru i cena spada. Do $1.05, powiedzmy. To i tak daje zysk o 25 proc. większy. A potem powstaje nadprodukcja i zaczynają się przeceny…

Kapitalizm – to nieustanne kryzysy. Ktoś zarobił – ktoś stracił. Co raz coś się zmienia. I dzięki temu jest szybki wzrost. W socjalizmie jest stabilizacja. Czyli: brak rozwoju. Co ważniejsze: kapitalizm jest ustrojem sprawiedliwym, ustrojem dla ludzi pracy. Socjalizm – to niesprawiedliwość; to ustrój dla cwaniaków. W socjalizmie wszystko się „załatwia”. Albo żebrze. Np. w Unii Europejskiej. Województwa żebrzą w Ministerstwie Finansów. A ludzie piszą podania o zasiłki.

W kapitalizmie wszystko się po prostu kupuje. Uczciwie. Jawnie. Np.  gdy WCzc. Grzegorz Braun (KONFEDERACJA, Rzeszów) uczciwie ostrzegł JE Adama Niedzielskiego, że jak zacznie robić jakieś lock-downy lub (nie daj Boże!) wprowadzać przymus szczepień – to ludzie mogą się zdenerwować i ozdobić Nim jakąś latarnię – to Sejm odebrał Mu socjalistyczną dietę. (Tak – senatorowie i posłowie żyją w stuprocentowym socjalizmie: każdy dostaje tyle samo – czy się stoi, czy się leży… Gdy kapitalista wyda błędną decyzję, gdy robotnik wybierze złą pracę – od razu na tym traci; jak poseł zagłosuje za kretyńską ustawą – dieta ani drgnie). A wdzięczny naród zrobił zrzutkę i uzbierał Mu już siedem razy tyle, na ile Go obrabowano… P. Braun obiecuje za te pieniądze przeprowadzić śledztwo – jak to się stało, że Władzuchna pozbawiła życia sto tysięcy ludzi. I wszyscy mają to w nosie. Mówi o „zbrodni” i „drugiej Norymberdze”…

Tymczasem prawda jest znacznie gorsza. To nie żadne brudne interesy, tylko czysta GŁUPOTA. Tak, oczywiście: nakradli się na respiratorach i maseczkach – ale nikogo nie chcieli zabijać. Tak im wyszło. Z głupoty. Niestety: dopóki będziemy żyli w d***kracji, to rządzić będzie GŁUPOTA.

Bo głupich jest znacznie więcej niż mądrych.

 

ANGORA nr 40 (3 X 2021)

– Janusz Korwin-Mikke

4.9 9 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Russian Monarchy
Russian Monarchy
2 miesięcy temu

Kacapska monarchia masakruje USA !

IEF.png
kaalus
kaalus
3 miesięcy temu

Po raz kolejny przychodzi zgodzić się z Korwinem. Mieszkam w UK, i niestety, panuje tutaj drapieżny i daleko posunięty socjalizm. Stąd braki paliwa na stacjach czy papieru toaletowego w sklepach. Żaden właściciel stacji nie odważy się podnieść ceny paliwa ponad “normę”, zostałby zlinczowany przez lewacką opinię publiczną jako “blatant profiteer”. Oczywiście rezultat: puste zbiorniki na stacjach, a zatankować mogą tylko ci którzy mają “znajomości” albo inne “dojścia”. Gdyby można było podnieść ceny, tankowali by ci którzy najbardziej potrzebują. Ale nie, mamy tutaj w UK wspaniały, lewacki socjalistyczny świat…

sariusz
sariusz
3 miesięcy temu
Reply to  kaalus

Benzyny nie ma na stacjach, bo nie ma tam jej kto dowieźć. Nie ma jej tam kto dowieźć, bo lewacy zagłosowali za Brexitem i teraz nie pozwalają na zatrudnianie kierowców cystern z zagranicy. Krótko mówiąc, socjaliści bohatersko walczą z problemem, który sami stworzyli.

sariusz
sariusz
3 miesięcy temu

… a tymczasem w Hongkongu …comment image

BędzieszPan
BędzieszPan
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

To oczywiście prowokacyjnie dobrane zdjęcie.Obie panie mają wielką biegunkę i dlatego kupują tyle papieru. Biegunka jest efektem zjedzenia socjalistycznego nietoperza. Jak wiemy: zawsze się trochę p’odtruwa, a volenti non fit iniuria.

JegoEkscelencja
JegoEkscelencja
3 miesięcy temu
Reply to  BędzieszPan

Jak rzekł był ś.p. Cyryl Parkinson, ludzi z biegunką jest więcej, niż bez.

chiński mędrzec Hui-Tsi-Fdupen
chiński mędrzec Hui-Tsi-Fdupen
3 miesięcy temu

Kto miał mieć mieć sraczkę, to już się wysrał. Sraczka to fakt dziennikarski.

sinceritas
sinceritas
3 miesięcy temu

W Chinach jest wzorcowy kapitalizm, tylko raz na jakiś czas partia rozwali komuś firmę, a to Evergrande, a to Didi, a to przyciśnie szefa Alibaby 👍 a lockdowny robią najbardziej restrykcyjne na świecie.

sariusz
sariusz
3 miesięcy temu

Bo głupich jest znacznie więcej niż mądrych.” Z samej definicji przeciętny człowiek ma przeciętną inteligencję (tak samo jak jest przeciętnego wzrostu). Przy czym 50% jest od niego mądrzejszych (wyższych) a 50% głupszych (niższych). Żeby to zrozumieć nie trzeba mieć szczególnie wysokiej inteligencji (ani wzrostu).

Krzysztoff
Krzysztoff
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Mądrość i inteligencja, to nie są synonimy. Po drugie, człowiek o przeciętnej inteligencji wcale nie musi być i zwykle nie jest mądry (czy też inteligentny). Za inteligentnych zwykle uważa się ludzi o IQ wyższym niż 120, bo mniej więcej tyle inteligencji potrzeba, żeby skończyć studia. Ale i to nie oznacza, że automatycznie człowiek mający IQ 120 jest mądry. Może być, ale wcale nie musi – zresztą wykształcony dureń nadal pozostaje durniem, tyle, że bardziej niebezpiecznym. Mądrość, to rozumienie świata i ludzi, wiedza o nich, umiejętność , to co się wie, umie; rozum, rozsądek”,stosowanie jej (wiedzy). Osiągnięte rezultaty w życiu mogą… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
3 miesięcy temu
Reply to  Krzysztoff

Właśnie mi o to chodzi, że takie rozważania do niczego nie prowadzą. Jeśli przyjmiemy, że wysoki jest ktoś ponad 200 cm, to wtedy nam wyjdzie, że “wysokich jest mniej niż niskich”. Jeśli przyjmiemy granicę 160 cm, to odwrotnie. To samo z inteligencją czy mądrością niezależnie od tego co to dokładnie znaczy i jak je mierzyć. Wszystko zależy od tego gdzie ustawimy poprzeczkę.

Krzysztoff
Krzysztoff
3 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Istotnie, takie rozważania mogą (ale wcale nie muszą) prowadzić do nikąd. Ale nie ja krytykowałem wpis JKM, bo dla mnie był zrozumiały. Skoro jedna upierasz się o swojej racji, to przypominam Twój błąd dotyczący wzrostu (inteligencji). Jeśli 50% ma wyższy wzrost (inteligencję), a drugie 50% niższy to Twój przykładowy człowiek nie mieści się w zbiorze ludzi. Co do “ustawienia poprzeczki” to popełniasz kolejny błąd. W opisie cech charakterystycznych ludzi, niezależnie od tego czy mówimy o wzroście, czy też o inteligencji posługiwanie się pojęciem dominanty znacznie ułatwia dyskusję. Tylko jeśli ktoś nie chce z tego pojęcia korzystać, to posądzam go o… Czytaj więcej »