fbpx

CZY JAROSŁAW KACZYŃSKI TO IDIOTA – CZY AGENT PUTINA?

Ostrzeżenie: Tekst długi, suto udokumentowany; tylko dla umiejących czytać!

Na końcu także video na ten sam temat.

Od 65 lat walczę o wolną Polskę. Kocham Wolność – i kocham moją Ojczyznę.
I NIENAWIDZĘ tych, którzy Polskę niszczą. Nienawidzę sanacyjnej II Rzeczypospolitej, która doprowadziła Polskę do ruiny gospodarczej i klęski wrześniowej. I nienawidzę PiSowskiej III Rzeczpospolitej, która idzie dokładnie tą samą drogą. Katastrofa gospodarcza jest już oczywista – katastrofa polityczna również.
Mówiłem miesiąc temu: „Zobaczycie, co się stanie 8-XI!”. Przecież, powtarzam po raz setny, nie chodziło mi o te głupie 3000 migrantów, na których PiS zbija kapitał polityczny. Chodziło mi o to, że polityka PO-PiSu polegała na wpędzaniu Białorusi w objęcia Moskwy – co właśnie się dokonało.

Niektórzy dostrzegli to „już” we wrześniu – ale chyba nie docenili znaczenia:
https://www.defence24.pl/czy-koniec-zapad-2021-zwiastuje…
To nie „koniec ZAPAD’21” oznacza koniec Republiki Białoruskiej – lecz rozmowy 9 września PRZED tymi manewrami!
JE Aleksander Łukaszenka już kilka razy obiecywał serio potraktować ZBiRa – i za każdym razem znajdywał wymówki, by to odłożyć, choć Kreml miał silną groźbę: podwyżkę cen ropy i gazu do światowych. Prezydent Białorusi odpowiadał, że wtedy sprzeda się NATO. Jednak 9-IX prezydent Rosji miał silny atut: ukończony NordStream II (wiele razy powtarzałem, że to jest bat na Białoruś i Ukrainę – nie na Polskę!!); oraz wojska, które nazajutrz wkraczały na Białoruś… i mogły już z niej nie wyjść.
Rozmowa była męska i szczera: „Nikt Pańskiemu reżymowi nie pomoże: ani USA, ani UE, ani Polska. Więc koniec kpin; jaki ostateczny termin podpisania zgody na Anschluß?”

P.Łukaszenka nie miał już pola manewru. Podpisał zgodę na własną egzekucję. Ustalono 7-XI-2021…
Przez 20 lat ostrzegałem (np. w 2011w TVN: https://twitter.com/JkmMikke/status/1459189036455763970 ), że JE Aleksandra Łukaszenkę należy wspierać, by nie dopuścić do realnego zaistnienia ZBiRa (jedynie, co ujawniono w WikiLeaks, p.Radosław Sikorski rozumiał, o co chodzi – ale… robił przecież „łaskę” Amerykanom).

Przecież prezydent Białorusi bronił niepodległości (czyli swojego stołka…) przez 20 lat! Nikt nie pamięta, że JE Aleksander Łukaszenka odmówił Moskwie parę lat temu założenia bazy lotniczej na Zachodniej Białorusi? Nikt nie pamięta, że odmówił uznania przyłączenia Krymu do Federacji – i potępił działania Rosji w Donbasie? A nie pamiętacie, jak Białoruś pomagała „legalizować” nasze jabłka, gdy Moskwa nałożyła na nie embargo?!?

Ten człowiek był bardzo przyjazny dla Polski i dla Polaków, nie miał do nas żadnych uprzedzeń: szefem białoruskiego KGB, które zajmuje się nasyłaniem nam migrantów, jest Polak-katolik, p.płk.Jan Cierciel, wychowanek polskiej szkoły na Białorusi – a szefem białoruskiego spec-nazu Jego brat, Aleksander…

Tymczasem reżymowa propaganda przedstawiała dyktatora Białorusi jako „agenta Putina”!! Atakowano Go nieustannie, podrzucano pieniądze „d***kratycznej opozycji”, założono „BiełSat”, który kłamał bardziej niż reżymowe media z Mińska (co nie jest łatwe!), poparto tę śmieszną p.Świetlanę Cichanouską (żonę i zastępczynię pro-rosyjskiego polityka: https://korwin-mikke.pl/…/cichanouska-i-jej-zwiazki…/…).

Nawet kiedy p.Donald Trump posłał p.Pompeo, by wsparł p.Łukaszenkę https://twitter.com/JkmMikke/status/1458393289619554309
“nasz rząd” (agenci czy idioci?) nadal wykonywał polecenie Moskwy: “Tępić Łukaszenkę i zmusić do wejścia w konfederację z Moskwą”!!

To był chyba ostatni moment, w którym można było JE Aleksandra Łukaszenkę odciągnąć od sojuszu z Rosją. Białoruski dyktator wyaresztował putinowskich „zielonych ludzików”, pro-rosyjskiego kontr-kandydata na prezydenta, p.Wiktora Babarykę, wpakował na 14 lat za kratki (Wikipedia tego jeszcze nie odnotowała – ale warto przeczytać: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktar_Babaryka )…

Niestety: p.Donald Trump przegrał wybory, a białoruski reżym był zwalczany równo przez Polskę, UE, USA i szantażowany przez Moskwę. JE Aleksander Łukaszenka stawał się coraz bardziej niechętny, a nawet wrogi Polsce. I teraz, kiedy zobaczył, że przez nią utraci władzę, znienawidził nas do reszty.

I zaczął się mścić. To stąd ci migranci.
I oto stało się! Stało się to, czego się przez 20 lat obawiałem, przed czym JE Aleksander Łukaszenka bronił się rękami i nogami. Przewlekał. ustępował, zgodził się na hymn ZBiRa (ale na herb i flagę już nie!) – kręcił, jak mógł. Ale wszystko ma swój koniec: 4-XI podpisano 28 porozumień w sprawie ZBiRa – i JUŻ JEST ZA PÓŹNO: Białoruś zostaje scalona z Federacją. Wprawdzie porozumienie w sprawie scalenia wojsk wchodzi w życie dopiero w 2023, ale Białoruś już się czuje zjednoczona z Matuszką Rossieją. JE Aleksander Łukaszenko już wie, że Go już nie ma, już uznaje Krym za część Federacji…

Co więcej: nastąpiła symboliczna zmiana: porozumienia miały być podpisane 7-XI, w rocznicę rewolucji „październikowej”, która jest świętem na Białorusi (stąd we wrześniu pisałem o tym, „co stanie się 8-XI”) – ale podpisano je 4-XI, w rocznicę wypędzenia

Polaków z Kremla, co jest świętem państwowym w Rosji…
Wielu Białorusinów pogodziło się z utratą niepodległości – i widzą dobre skutki zjednoczenia. Już nam grożą… rosyjskimi wojskami:
https://twitter.com/Tadeusz…/status/1458561798748131330…
Gdy w odpowiedzi napisałem, że możemy rosyjskich żołnierzy zobaczyć nad granicą szybciej niż myślimy – to od razu przeczytałem, że Prezydent Białorusi JUŻ wezwał wojska rosyjskie nad naszą granicę, bo… nie potrafi poradzić sobie z migrantami:
https://www.rmf24.pl/…/news-lukaszenka-prosi-putina-o…
a zaraz potem, że rosyjskie samoloty JUŻ latają nad granicą:
https://twitter.com/PolsatNewsPL/status/1458766384108916736

a za dwa lata (a może wcześniej?) dowiemy się o żądaniu przeprowadzenia eksterytorialnej szosy z Brześcia do Królewca…
A nasi pożal-się-Boże „politycy” chyba nadal nie zauważyli, co się stało!!! Zmienia się cała geopolityka, Republiki Białoruskiej już w praktyce nie ma – a oni dalej swoje: https://www.wprost.pl/…/presja-miedzynarodowa-na…

To nie jest tak, że nikt tego nie widzi. Niektórzy widzą: https://www.rp.pl/…/art19077341-zwiazek-radziecki-2-0…
– tylko polityków to nie obchodzi! 3000 migrantów skutecznie „przykryło” (nie tylko medialnie – również w ich oczach!) najważniejszą zmianę od 30 lat!!

Są dwie możliwości: Jarosław Kaczyński, który do tego doprowadził, jest politycznym kretynem – albo jest rosyjskim agentem. Do tej pory uważałem Go za marnego stratega – ale za geniusza taktyki.

Teraz: nie wiem… Czyżby tak?
PS. Z ostatniej chwili: tak jest, JE Aleksander Łukaszenka zapowiedział rezygnację!

4.8 17 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hans Asperger
Hans Asperger
18 dni temu

A. Łukaszenka: Pani Kanclerz, zrób Pani porządek z tą dwururką, bo jak nie, to wyślę Pani migrantów do Monachium !

Anschluss Bialorusi
Anschluss Bialorusi
18 dni temu
Reply to  Hans Asperger
  1. Idzie zima 2021/22.
  2. NS2 jest praktycznie ukończony.
  3. Wojska rosyjskie nie wycofały się całkowicie z Białorusi i uszczelniają granicę z Ukrainą, aby nie dochodziło do bratniej pomocy Narodu Ukraińskiego dla Narodu Białoruskiego.
  4. Łukaszenka przyparty do muru, próbuje wywrzeć presję na Merkel, aby ta opóźniła uruchomienie NS2.
husomajatokarata
husomajatokarata
19 dni temu

“PS. Z ostatniej chwili: tak jest, JE Aleksander Łukaszenka zapowiedział rezygnację!” – skąd jest ta informacja, jakie jest źródło?

sariusz
sariusz
19 dni temu

Powiedziała to jedna pani na bazarku. Ta co tam sprzedaje flaki.

sariusz
sariusz
19 dni temu

Pytanie: Skoro “Jarosław Kaczyński, …. , jest politycznym kretynem – albo jest rosyjskim agentem.” to dlaczego Korwin proponował mu koalicję ( https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu/ ) ?

sinceritas
sinceritas
19 dni temu
Reply to  sariusz

Chyba dlatego, że jest rosyjskim agentem, bo kto by chciał się zadawać z kretynem?

Ala
Ala
19 dni temu
Reply to  sariusz

Sobie zadaj takie samo pytanie. Skoro uważasz że JKM jest kretynem, to czemu stale tu przesiadujesz i z wypiekami czytasz wszystko co napisze…

sinceritas
sinceritas
18 dni temu
Reply to  Ala

Dlaczego ludzie oglądają komedie Monty Pythona, Jasia Fasolę, Benny Hilla, albo czytają satyrę polityczną Korwina? Dla rozrywki, nie samą powagą człowiek żyje 🤷🏻‍♂️

Index of Economic Freedom
Index of Economic Freedom
20 dni temu

comment image

freeman
freeman
20 dni temu

Podejrzewam, że lepiej być częścią Rosji niż państwem w rosyjskiej strefie wpływów. Natomiast będąc państwem w rosyjskiej strefie wpływów – lepiej być w dobrych stosunkach z Rosją niż się z nią skłócić. Rosja raczej nie pozwoli państwom z własnej strefy wpływów na IEF wyższy niż ma ona sama. Jeśli dodatkowo ktoś się z nią skłóci, to na mur beton Ruskie obsadzą tam stołki takimi ludźmi, że pogrążą kraj w dziadostwie. Nie z zemsty, ale żeby go osłabić.

sariusz
sariusz
19 dni temu
Reply to  freeman

Masz chyba rację, że takie może być chore rozumowanie Rosjan. W państwach cywilizowanych jest to inaczej. Każdy chce mieć bogatych sąsiadów, bo wtedy może sam się wzbogacić na handlu z nimi. Niemcom odpowiada, że Szwajcaria jest bogata i odwrotnie. USA bardziej ceni bogatą Kanadę niż biedniacki Meksyk. Polska wzbogaciła się na handlu z bogatymi krajami “starej Unii”, które z kolei korzystają z tego, że Polska nie jest już pariasem. Itd.

freeman
freeman
19 dni temu
Reply to  sariusz

Niby tak, jest jednak jeszcze pewien problem. Taka Szwajcaria w stosunku do Niemiec, czy Kanada w stosunku do USA, to pryszcz na tyłku. Tzn. są dwa kryteria oceny – poziom zamożności to jedno, zaś ogólna potęga państwa to drugie. Jak na razie w amerykańskiej strefie wpływów ani Niemcy, ani Francja, ani Wielka Brytania nie dorównują poziomem zamożności USA. Poza tym, geopolitycznie państwa te stanowią cień potęgi USA (PKB całkowity, liczba ludności, siła militarna). Czyli USA są hegemonem, który swoją potęgą cementuje sojusz. Pytanie tylko, co by się stało, gdyby w strefie wpływów USA pojawił się gracz o podobnym poziomie zamożności,… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
19 dni temu
Reply to  freeman

Takim graczem o podobnej zamożności do USA jest Unia Europejska. Podejście do UE jest zależne od administracji. Trump wspierał rozpad, popierał brexit, głaskał PiS za uchem, Biden jak na razie niekoniecznie, ale jeszcze zobaczymy.

Narodowy Liberał
Narodowy Liberał
19 dni temu
Reply to  sinceritas

Tak, dlatego UE daje Niemcom pewną osłonę przed hegemonią USA. Podobnie może działać strategiczna współpraca z Rosją. Swoją drogą – proszę popatrzeć na brexit, on był ewidentnie i na pierwszym miejscu w interesie USA. Zyskały na tym też Chiny, ale w mniejszym stopniu niż USA. Wcześniej Zjednoczone Królestwo stało okrakiem między UE a USA, i czerpało z tego niemałe korzyści. Obecnie UK zostało jednostronnie wystawione na hegemonię USA, w wyniku zmniejszenia możliwości dywersyfikacji kontaktów międzynarodowych. Ujmując krótko, jeden z wektorów w polityce wielowektorowej UK uległ skróceniu. Wielka Brytania stała się bezpośrednim pionkiem USA i wobec swojej słabości będzie robić to,… Czytaj więcej »

Narodowy Liberał
Narodowy Liberał
19 dni temu
Reply to  freeman

@freeman, ważniejsza od siły militarnej jest potęga ekonomiczna, zwłaszcza przemysł ciężki, elektromaszynowy i elektroniczny, motoryzacja oraz produkcja stali. Istotna jest zdolność do szybkiego przestawiania gospodarki na tory wojenne. Japonia nie ma broni jądrowej, ale jest silniejsza militarnie od UK i Francji. Jest także potężniejsza gospodarczo od Niemiec. Potencjał Japonii to mniej więcej potencjał Niemiec i Zjednoczonego Królestwa – razem wziętych. W ogóle, to broń jądrowa jest przereklamowana. Owszem, stanowi narzędzie ostatecznego odwetu i przez to pełni rolę odstraszającą, z czego zdają sobie sprawę Rosja i KRLD. Pomimo tego, w warunkach pokoju trzeba mieć silną i nowoczesną gospodarkę, bo dysponując jedynie… Czytaj więcej »

Narodowy Liberał
Narodowy Liberał
19 dni temu

Proszę zauważyć jedną, ciekawą rzecz – Index od Economic Freedom Ukrainy rósł pod rządami Partii Regionów oraz inicjatyw związanych z Poroszenką. W przeciwieństwie do tego, bardzo źle się działo, gdy rządzili ludzie Julii Tymoszenko. Przypadek?

Corvin-19
Corvin-19
19 dni temu

Bo Tymoszenko od początku była podejrzana. Kobieta rozbijała opozycję wobec Kuczmy i Janukowycza, żarła się z Poroszenką. Od początku do końca była jakąś wtyczką Kremla. Partia Regionów oferowała politykę wielowektorową i umiarkowany rozwój. Juszczenko jednostronnie parł na zachód. Tymoszenko to opcja atomowa Rosji, czyli dewastowanie Ukrainy w obliczu niemożności utrzymania władzy przez Partię Regionów.

Бо́же, Царя́ храни́ !
Бо́же, Царя́ храни́ !
20 dni temu

comment image

sinceritas
sinceritas
20 dni temu

A poza tym weźcie się kuce raz w życiu zdecydujcie, czego chcecie. Jednego dnia smarujecie peany o Putinie zbawcy chrześcijaństwa, szczekacie na UE, zwłaszcza Niemców, zresztą tak samo jak PiS, a teraz płaczecie, że za miedzą będzie Rosja, czyli wasz wymarzony chrześcijański raj z dobrym władcą i bez d***kracji. 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️ Ja rozumiem, że wiek nastoletni jest trudny, zwłaszcza jak się nie ma dziewczyny, a chce się należeć do ideologii heteroseksualnej, ale szanujcie chociaż logikę!

sariusz
sariusz
20 dni temu

Białoruś była i jest całkowicie zależna od Rosji poczynając od 1991, kiedy to formalnie odzyskała niepodległość. Zależna politycznie, gospodarczo i militarnie. To czy tam rządzi akurat Łukaszenko czy jakiś inny kacyk nie ma większego znaczenia. Nie mają też większego znaczenia te różne traktaty, które zawiera z Rosją lub nie zawiera a którymi się tak pasjonuje naiwniaczek Korwin. Na wschodzie od nas nie liczą się traktaty, tylko kto ma ile dywizji a Putin ma ich najwięcej. Ten kryzys imigracyjny też został wywołany za wiedzą Putina a być może to był jego pomysł. To stary sowiecki sposób żeby prowokować Zachód cudzymi rękami,… Czytaj więcej »

Last edited 20 dni temu by sariusz
Herbert
Herbert
20 dni temu
Reply to  sariusz

Strasznie ciężko się czyta takich trolli jak Sariusz! Korwin po raz setny tłumaczy jak krowie na r…e oczywiste fakty, że PiS nie broni żadnych polskich racji (nie wdaję się w dywagacje czy Kaczyński jest agentem Putina, czy po prostu kolejnym polskim wolnomularzem przedkładajacym interesy/polecenia zwierzchników z lóż Francji i Zach.Europy jak jego kolega Rycerz Maltański – Szumowski), ale po prostu interesy UE i swoich zachodnich sojuszników. Podobnie, jak idole PiS czyli Sanacja poświęcili interes Polski i swojego narodu w 1939 warcząc na Hitlera i odrzucając jego wielokrotne propozycje sojuszu przeciwko ZSRR, doprowadzając do największej w historii Polski martyrologii swojego narodu,… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
20 dni temu

1. Sikorski nie robił laski Amerykanom, tylko zapowiadał, że PiS będzie im robić laskę.
2. Twierdzenie, że przesłanką pro-polskości Łukaszenki jest “Polak-katolik na stanowisku szefa KGB” to kompletna groteska, korwinizm na miarę niskich podatków Hitlera.
3. Łukaszenka zawsze był bardziej pro-rosyjski niż pro-unijny, i niczego nie zmienia dywagowanie, czy dawał dupy Putinowi z gaciami spuszczonymi do kolan, czy kostek i jak bardzo się opierał.
4. PiS to opcja pro-rosyjska z tych samych powodów, które ma Łukaszenka, czyli żeby jak najdłużej trwać i kraść.
comment image

sariusz
sariusz
20 dni temu
Reply to  sinceritas

Tak nawiasem mówiąc, to dyktatorzy chętnie umieszczają na kluczowych stanowiskach outsiderów. Np. osobą nr 2. w reżymie Husajna był chrześcijanin. Po prostu dyktatorzy uważają, że takie osoby ich nie obalą – nie do pomyślenia jest, by władcą Iraku został chrześcijanin a Białorusi Polak-katolik.

sinceritas
sinceritas
20 dni temu
Reply to  sariusz

No, a Dzierżyński na czele Czeka to objaw miłości Lenina do Polaków 🙂

Ether
Ether
19 dni temu
Reply to  sariusz

Z Irakiem zgoda. Z Bialorusią a bzdura totalna. Nie ma żadnego powodu, dla którego wyznanie mogłoby przeszkadzać Białorusinom. Od zawsze na tamtych terenach ludzie wielu wyznań żyli w zgodzie. To nie Rosja, ani nie Polska, Białorusini nie mają „religii państwowej”.

Co oczywiście nie znaczy, że Polak-katolik na czele Białorusi natychmiast padłby do kolan naszym rzadącym i oddał się pod protektorat Warszawy. Musiałby być zupełnym idiotą, a tacy nie zostają szefami bezpieki.

Radosław
Radosław
20 dni temu

Agent Putina obrażający innych od agentów Putina- szczyt hipokryzji. Tak, Jarosław Kaczyński to na pewno agent Putina- i to pewnie dlatego Putin mu zabił brata pod Smoleńskiem.

PoPiS
PoPiS
20 dni temu
Reply to  Radosław

Sekciarz smoleński, zapatrzony w homo-wodza JarKacza, typowa ameba umysłowa.

dede
dede
20 dni temu

Jedno nie wyklucza drugiego.

POPiS
POPiS
20 dni temu

Janusz jak zwykle trafnie, tylko większość mikrocefali i tak nie zrozumi.