fbpx

8 listopada – Korwin-Mikke: O co chodziło z “moją przepowiednią”

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka i Prezydent Rosji Włodzimierz Putin

Czy JE Aleksander Łukaszenka jeszcze raz się wykręci?

W nerwowych rozmowach w przeddzień wejścia wojsk rosyjskich na Białoruś w ramach manewrów „Zachód 2021” prezydenci Białorusi i Federacji Rosyjskiej ustalili, że tym razem to już na pewno 8-XI Białoruś wejdzie do FR, lub ZBiR zacznie działać na serio.

Tu dygresja historyczna. Związek Białorusi i Rosji to był pomysł… Aleksandra Łukaszenki!! W Rosji rządził wtedy śp.Borys Jelcyn, który wprowadził tam wiele wolności, jednak nie zarządzał tym sprawnie i wszystko zaczęło się rozłazić w szwach. P.Łukaszenka uznał, że to jest moment na wejście „silnego człowieka”, nowego Stalina – który dla „ludzi sowieckich” stworzy namiastkę ZSRS. Na Jego nieszczęście (a na nasze szczęście niewysłowione: zdajcie sobie Państwo sprawę, co by się dziś działo na naszej wschodniej granicy, gdyby to p.AŁ stał obecnie na czele całego ZBiRa?!?) Jelcyn na szefa Federacji przeforsował p.Włodzimierza W.Putina, który okazał się b. sprawnym szefem – a wysiłki p.Łukaszenki szły odtąd w kierunku całkowitego sparaliżowania ZBiRa, bo wtedy On stałby się Numerem Drugim… Co zresztą nie było trudne: w ustroju biurokratycznym ciężko coś zrobić, ale sparaliżowanie wszystkiego jest bardzo łatwe…

Wracamy do jesieni 2021, Po tych manewrach zapadła cisza – przerwana wywiadem JE Aleksandra Łukaszenki dla CNN, gdzie prezydent Białorusi nerwowo plątał się w zeznaniach, twierdząc, że Białoruś i Rosja pozostaną suwerennymi państwami, ale będą bardziej zjednoczone, niż gdyby były jednym państwem”. Po czym wszyscy w nerwach czekali na 8 listopada…

Tymczasem już 7-XI w Święto Białorusi (oni tam obchodzą… rocznicę rewolucji „październikowej”!!) odezwał się gensek ZBiRa, p.Dymitr Mezencew… i wygląda na to, że góra urodziła 28 mysząt. Będą (jutro?) podpisane wspólne programy, ale „suwerenność obu państw nie będzie naruszona”, „niepodległość Białorusi nie jest zagrożona”. Z drugiej jednak strony dwa państwa rzadko podpisują aż 28 wspólnych programów gospodarczych. P.Mezencew oświadczył tu, cytuję:

„Włodzimierz Putin i Aleksander Łukaszenka udowodnili, że służą Oni swoim krajom w pełnym wymiarze, maksymalnie broniąc interesów każdy swojej Ojczyzny. Ale to nie oznacza, że broniąc swojego stanowiska nie słucha się przy tym partnera, nie liczy z jego interesem i nie wychodzi się naprzeciwko jego potrzebom. Na tym fundamencie zbudowano 38 programów związkowych. One w rzeczywistości nie dotyczą żadnych kwestyj politycznych: ani zagrożenia suwerenności, niezależności Białorusi; żadnych innych politycznych instytucyj w ramach systemu zarządzania – na Białorusi po prostu nie ma.

Proszę zauważyć, że nie powiedział (a tam każde słowo jest uzgadniane i sprawdzane), że takich instytucyj nie ma w Rosji!
Jego zdaniem (cytuję Bieł.T.A): Po podpisaniu programów nie należy oczekiwać żadnych błyskawicznych efektów. Z drugiej strony: „To program na najbliższe lata, nie na dziesięciolecia. Teraz powinien zostać stworzony mechanizm współpracy ministerstw i działów [gospodarki](…) gwoli produkcji na ogromny rynek rosyjski. (…) Pozwala to Białorusi czuć się bezpieczniej i pewniej. (…) U nas dziś znacznie więcej optymizmu i wiary w integrację gospodarczą niż przedwczoraj”
Co to wszystko znaczy? No, cóż: trzeba będzie przeczytać te 28 programów. W każdym razie widać, że prezydent Białorusi znów uruchomił mechanizm spowalniający integrację…

… ale szeroka integracja gospodarcza może rzeczywiście uczynić integrację polityczną – nieuniknioną. Być może p.AŁ liczy na odejście p.WP. Jutro zobaczymy, co mówią o tym Rosjanie.
Mnie to zaczyna przypominać obronę Litwy przed integracją z I Rzecząpospolitą.

(https://www.belta.by/society/view/mezentsev-o-sojuznom-gosudarstve-esli-my-vmeste-nashi-ekonomiki-bolee-konkurentosposobny-468326-2021/)

Ciekawostka: dowodem, że JE Aleksander Łukaszenka nie ma uprzedzeń do Polaków jest to, że szefem białoruskiego KGB, które zajmuje się nasyłaniem nam imigrantów, jest Polak-katolik, p.płk.Jan Cierciel, wychowanek polskiej szkoły na Białorusi – a szefem białoruskiego spec-nazu Jego brat, Aleksander.

Moim zdaniem nadzwyczajna cierpliwość, jaką w stosunku do JE Aleksandra Łukaszenki wykazuje JE Włodimierz Putin, bierze się stąd, że nie chce zrazić sobie Ukrainy, która jest dla Moskwy znacznie ważniejsza. I stawiam hipotezę, że prezydent Białorusi ma swoją wtyczkę na Kremlu – i o tym wie.
I to wykorzystuje.

Więcej w video: 8 listopada – Korwin wyjaśnia swoją przepowiednię! – Co czeka Polskę i Białoruś?

4.3 54 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Car_z_KGB
Car_z_KGB
2 miesięcy temu

Powstań z kolan l**u pracujący miast i wsi, albowiem bliski jest koniec d***kracji !!
comment image

Libertarianie chcą zniszczyć NATO i UE
Libertarianie chcą zniszczyć NATO i UE
2 miesięcy temu

comment image

Paleolibertarian
Paleolibertarian
2 miesięcy temu

Bo NATO to zakichani militaryści, którzy nie przestrzegają dogmatu o nieagresji. Przegniłe do szpiku kości, imperialistyczne pachołki – prężące muskuły za pieniądze podatników.

Eko-Libertyn
Eko-Libertyn
2 miesięcy temu

Przynajmniej mają rozum i spryt którego brakuje na wschodzie, gdzie trzeba się odwoływać do emocji i propagandy. Dlatego osiągają swoje cele 😉

monarchista
monarchista
2 miesięcy temu
Reply to  Eko-Libertyn

Mają to softpower. Zresztą – mniej więcej w 2025/26 nastąpi początek końca NATO. Składają się na to dwie przyczyny – zewnętrzna, którą jest wzrost hegemonii Chin, oraz wewnętrzna – utrata dominacji państw anglosaskich (USA + Commonwealth) nad UE. W tej chwili Anglosasi stanowią trzon potęgi Zachodu (~55%) i mogą narzucać kierunki polityki zagranicznej UE. W 2025 r. sytuacja będzie 50:50 i zaczną się tarcia – w tym powolna emancypacja Niemiec spod kurateli amerykańskiej.

Narodowy Liberał
Narodowy Liberał
2 miesięcy temu

Tylko Jego Carska Mość Włodzimierz Włodzimierzowicz Putin może wyzwolić Polskę spod d***kratycznego jarzma. Tak mu dopomóż Bóg.

Eko-Libertyn
Eko-Libertyn
2 miesięcy temu

Masz Syndrom Sztokholmski synu?

Roman
Roman
2 miesięcy temu

Te dwa przygłupy, na “s”, zupełnie mylą kisiel z budyniem. Chociaż obaj są z kisielem w gaciach.Wyjaśniam – iż by wyszło makro, nie obowiązkowo musi wyjść mikro!

eizel
eizel
2 miesięcy temu
Reply to  Roman

niemniej
te dwa przygłupy
to wierni wieloletni bywalcy tutejszego forum
co nawiasem jest fenomenem
chyba nie odpuścili ani jednego artykułu
stąd wnoszę że to mogą być przebierańcy

freeman
freeman
2 miesięcy temu
Reply to  eizel

Jeden udaje liberała, drugi socjaldemokratę.

Dyrektor Psychiatryka
Dyrektor Psychiatryka
2 miesięcy temu
Reply to  Roman

To tutejsi sedesariusze. Nadworne błazny króla Janusza🙂 Nie śmiej się z nich za bardzo bo są chyba niepełnosprawni umysłowo.

Kris
Kris
2 miesięcy temu

Ma Pan rację ale Poliniacy to idioci i ignoranci.

sariusz
sariusz
2 miesięcy temu

Jak ktoś, kto nie potrafił przewidzieć, że sromotnie przegra prawybory w swojej własnej kanapowej partyjce może brać się za przepowiednie w dziedzinie polityki międzynarodowej?

Sz. G
Sz. G
2 miesięcy temu
Reply to  sariusz

Mimo wszystko, jesteś tutaj.

sinceritas
sinceritas
2 miesięcy temu

Szkoda, bo już Pana wyborcy szczytowali z podniecenia, że przewidział Pan datę zgromadzenia na granicy. I teraz znowu muszą czekać na wybuch 3-ciej wojny światowej, by udowodnić, że Korwin od dawna miał rację.

Zessu
Zessu
2 miesięcy temu
Reply to  sinceritas

I wszystkie te nieszczęścia pod rządami jedynej dobrej partii.