fbpx

Żydzi dostaną odszkodowania?

INFO: Faworyci w sondażach na prezydenta Litwy nie wykluczają odszkodowań dla Żydów, którzy utracili swoje majątki na skutek II wojny światowej.

Tak uważają wszyscy trzej czołowi kandydaci na prezydenta, czyli premier Saulius Skvernelis, WCz. Ingrida Simonyte oraz niezależny ekonomista p. Gitanas Nauseda.

– To nasz obowiązek moralny wobec Żydów, którzy żyli z nami przez stulecia i przyczyniali się do naszej gospodarki i kultury – powiedział p. Nauseda.

W czasie II wojny światowej zginęło ok. 90% z 208 tys. litewskich Żydów.

Źródło: www.baltictimes.com

2 thoughts on “Żydzi dostaną odszkodowania?

  1. Oni są rozbrajający. Słodziaki szaulisi. To może i jacyś Polacy tam “żyli z nami przez stulecia i przyczyniali się do naszej gospodarki i kultury (normalnie się wzruszyłem tą “gospodarką i kulturą”)” i utracili po wojnie jakieś mienie? Jak tacy uczciwi to może też się z “naszymi” podziałkują… Co? NIc?? Ani słowa o Polakach?

    Albo lepiej nie wywoływać wilka z lasu, bo, ponieważ część obecnej Litwy to była przed wojna Polska (a zwłaszcza Ponary), to załatwią że tym “ichniejszym” Żydom to my będziemy oddawać.

    Swoją drogą ciekawe czy taki gross słyszał cokolwiek o Ponarach… Pewnie nie, bo też by to Polakom przypisał…

  2. To dobra wiadomość dla Litwinów – rodziny tych, którzy odbudowywali dawne mienie żydowskie ze zniszczeń wojennych dostaną od Żydów-spadkobierców pieniądze za pracę ich rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.