fbpx

Zarzuty o mobbing w Telekom Austria

Telekom Austria musi przed ogłoszeniem bilansu za rok 2008 stawić czoła oskarżeniom o celowy mobbing przeciwko niechcianym pracownikom. Powodem stała się wypowiedź managera TA wobec analityków finansowych na konferencji prasowej.

Niepotrzebni pracownicy, których nie można zwolnić, a którzy nie chcą dobrowolnie zaakceptować specjalnej odprawy pieniężnej (Golden Handshake) i opuścić firmy, będą do tego zmuszani przy pomocy sądów. Firma Telekom Austria, która chce się pozbyć w tym roku 1250 urzędników, odrzuca oskarżenia.

Pracowników tych nie można zwolnić, gdyż mają status urzędnika państwowego – zostali przejęci z czasów zarządu państwowego. Notowana na giełdzie firma Telekom Austria powstała w 1998 r. z Post und Telekom Austria, która z kolei została utworzona w 1996 r. z państwowego Post- und Telegraphenverwaltung.

Podcza skonferencji 29 stycznia, p.Gernot Schieszler, zastępca CEO i członek zarządu Telekom Austria, opowiedział o firmowej taktyce pozbywania się niezwalnialnych pracowników. Dotychczas 270 urzędników zaakceptowało Golden Handshake. Dalszych 600 nie musi przychodzić do pracy, chociaż otrzymują dalej wynagrodzenie. Ci pracownicy zostaną w lutym wezwani do stawienia się w pracy. Jeśli dostarczą zwolnienia lekarskie, które po sprawdzeniu, okażą się bezpodstawne, firma Telekom Austria, pod groźbą procesu sądowego, zmusi ich do podpisania Golden Handshake.

Telekom Austria usunęła z firmowego serwera zapis konferencji, ale na youtube (www.youtube.com/watch?v=sXK_ko50uGM) można obejrzeć wzmiankowany fragment.

Źródło: www.heise.de

Opracował: Tomasz Lewandowski

80 thoughts on “Zarzuty o mobbing w Telekom Austria

  1. Pingback: DevOps Tools
  2. Pingback: fake watches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.