Wyprawa Grety Thunberg wcale nie taka ekologiczna!

MALIZIA II - Boris Herrmann and Pierre Casiraghi to sail Greta Thunberg across the Atlantic. #UniteBehindTheScience

INFO: 16-letnia aktywistka na rzecz walki ze zmianami klimatu p. Greta Thunberg zamierza przepłynąć żaglówką do Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że jej wyprawa wcale do ekologicznych należeć nie będzie.

 

P. Thunberg, ogłoszona młodzieżową ikoną światowego ekologizmu, ma wypłynąć jachtem z angielskiego Plymouth do Nowego Jorku. Jej wyprawa komentowana jest na całym świecie, a sama bohaterka o swoim rejsie mówi, że będzie bezemisyjny.

Tymczasem okazuje się, że wyprawa młodej Szwedki spowoduje większe obciążenie atmosfery CO2 niż się spodziewano, ponieważ powrót do Europy odbędzie się przy współudziale pięcioosobowej załogi, która na drugi kontynent dostanie się samolotem.

 

Zobacz także: Ikona ekologizmu wyruszy do USA żaglówką

 

Źródło: bild.de

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
JackHolborn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Nawet gdyby to był samolot napędzany siłą mięśni tej smarkuli plus pięciu, za przeproszeniem, członków załogi, to cała szóstka przecież żyjąc jest emisyjna. Skoro należy unikać hodowli zwierząt i przejść na wegetarianizm, bo zwierzęta to strrraszliwa emisja CO2, a jednocześnie wmawia się masom, iż człowiek to bydlę, niech cała szóstka utopi się w drodze na ten drugi kontynent. Wtedy uwierzę w szczerość ich intencji. Choć i tak nie pójdę ich śladem.