fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Włoski premier znowu wywołuje sensację. Przed mającym odbyć się pod koniec tygodnia kongresem partii ukazały się matrioszki z twarzami jego przeciwników – polityków lewicowych.

Duża lalka zewnętrzna z twarzą JE Silvio Berlusconiego zawiera coraz mniejsze laleczki z twarzami jego politycznych przeciwników. Sympatycy włoskiego premiera dali w ten sposób wyraz swojemu poparciu dla jego polityki. Siedem lalek – siedmiu zwyciężonych przeciwników: p.Achille Occhetto, p.Massimo D’Alema, p.Roman Prodi, p.Giuliano Amato, p.Franciszek Rutelli, p.Piotr Fassino i p.Walter Veltroni.

W rzeczywistości byli tylko trzej-precyzuje "Corriere della Sera" – Ochetto 1994, Rutelli 2001 i Veltroni w zeszłym roku. Również poprzednik Berlusconiego, Roman Prodi wyraził zdziwienie: "Co ja mam wspólnego z tą lalką? To ja zwyciężyłem go dwa razy". Na kongresie w najbliższy weekend partia Berlusconiego "Forza Italia" oraz rozwiązana specjalnie w poprzednią niedzielę postfaszystowska "Alleanza Nazionale" mają połączyć się w jedną, centroprawicową partię "Naród wolności".

Źródło: diepresse.com

Opracował: Tomasz Lewandowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x