Watykan stawia UE za wzór!

INFO: Unia Europejska to przykład tego, czym może stać się państwo ponadnarodowe – uważają eksperci Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, stawiając tezę, że nacjonalizm jest zagrożeniem.

W dniach 1-3 maja odbędzie się konferencja organizowana przez Akademię. Na tę okazję wydano notę prasową, z której wynika, że świat stoi przed “rosnącym zagrożeniem nacjonalistycznego odrodzenia”, które “prowadzi do wzajemnego odrzucenia i trwałych konfliktów”.

Papieska uczelnia uważa, że nacjonalizm powinien być traktowany jako wróg.

– Niektórzy polityczni przywódcy grają na narodowych uczuciach ludzi i budują wrogi wizerunek innych. Ta bardzo powszechna tendencja nadal powoduje konflikty wśród narodów. Jesteśmy świadkami niepokojącej tendencji narodów i państw narodowych do zamykania się, powołując się na ich rzekome interesy – czytamy w opracowaniu. – Wyzwania takie jak ekologia, zwłaszcza zmiany klimatu, handel ludźmi, energia, obronność, regulacja zglobalizowanej gospodarki nie mogą być rozwiązywane wyłącznie przez rywalizujące ze sobą suwerenne państwa narodowe. Unia Europejska jest przykładem tego, jak mogłoby wyglądać ponadnarodowe państwo ze ściśle sprecyzowaną i ograniczoną suwerennością w kwestiach wspólnego europejskiego dobra – czytamy dalej.

Źródło: breitbart.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
JackHolborn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Jesteśmy świadkami tendencji narodów i państw narodowych do zwrotu ku swoim narodowym wartościom i kulturom, zwalczanym przez komunistów rządzących Eurokołchozem.