Wałęsa wezwał Niemcy do… prowadzenia Europy

INFO: P. Lech Wałęsa wezwał Niemcy na wiecu Europejskiej Partii Ludowej w Monachium do przewodzenia Europie i przygotowywania Starego Kontynentu na nowe czasy – podaje tvp.info.

 

Zdaniem p. Wałęsy, rozwiązania, które obowiązywały w Europie i na świecie do końca XX w., nie pasują do obecnej epoki.

– Największe szanse doprowadzenia w Europie do porozumienia, do jedności, do rozwoju – tak się złożyło – mają Niemcy, wolałbym, żeby to była Polska, ale los dał to Niemcom. Proszę was, weźcie odpowiedzialność za Europę. Zacznijcie proponować rozwiązania – mówił.

P. Wałęsa powiedział, że przyjechał do Niemiec jako “zaniepokojony rewolucjonista”, tłumacząc: “los nam nie wybaczy, jeśli pozwolimy demagogom przekonywać narody do złych rozwiązań”.

Były prezydent wyraził opinię, że Niemcy powinny doprowadzić do wielkiej debaty i “zabrać argumenty” populistom. Zwracając się do kanclerz Niemiec Anieli Merkel, p. Wałęsa powiedział, że do tej pory Niemcy “pięknie” prowadzili swój kraj i UE, ale “trochę za mało odważnie”.

 

Źródło: tvp.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
MaPi Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MaPi
Gość
MaPi

Mnie ciekawi taka kwestia, dlaczego Maduro nie odbiera obywatelstwa opozycijonistom? Przecież bez obywatelstwa byliby zszachwani, nic już by nie mogli zrobić. A ta odwalają maianę. Nie ten maduro nazwie się królem zlikwiduje demokrację , tym samym nikt nie będzie mu mógł zarzucać antydemokratyczności…

MaPi
Gość
MaPi

W kraju zarządzanym przez Polaków, czyli tylko i wyłącznie narodowców, już by wisiał po powrocie do Polski a że by nie chciał wracać to już pożegnał by się z obywatelstwem razem ze swoją najbliższą rodzinką.