Von der Leyen krytykowana za stosowanie “faszystowskiej retoryki”!

U.S. Secretary of Defense James N. Mattis meets with German Minister of Defense von der Leyen at the Pentagon in Washington, D.C., June 20, 2018. (DoD photo by Air Force Master Sgt. Angelita M. Lawrenec)

INFO: Desygnowana na stanowisko szefa Komisji Europejskiej p. Urszula von der Leyen została skrytykowana za stosowanie “faszystowskiej retoryki”.

 

Krytyka z lewej strony padła po tym, jak p. von der Leyen zdecydowała się powołać urząd komisarza ds. ochrony europejskiego stylu życia (funkcję tę otrzyma p. Margaryt Schinas). CEP Klaudiusz Moraes z brytyjskiej Partii Pracy stwierdził, że nadawanie takiego tytułu urzędowi komisarza to uprawianie “faszystowskiej retoryki”.

– Będę sprzeciwiać się tej desygnacji w nadchodzących przesłuchaniach komisarzy, ponieważ to godzi w ideę otwartej i inkluzywnej Europy i wykorzystuje frazeologię Europy autorytarnej, którą dawno mamy już za sobą – stwierdził polityk.

– Wiązanie migracji z bezpieczeństwem w portfolio komisarza ds. ochrony europejskiego stylu życia naraża na wysłanie niepokojącego przekazu. Ludzie, którzy migrowali, przyczyniali się do zmian stylu życia w Europie w przeciągu całej historii – taki komunikat wydała Amnesty EU.

 

Źródło: breitbart.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o