Unijne elity pieją z zachwytu nad nowym rządem Włoch

INFO: Unijne elity jeszcze niedawno krytycznie odnosiły się do demokratycznie wybranego rządu we Włoszech. Teraz, kiedy ponad głowami społeczeństwa i wbrew jego oczekiwaniom powołano rząd Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S) i Partii Demokratycznej, w Brukseli panują wesołe nastroje.

 

– Dzięki jego przywództwu i poparciu jego rządu, jestem przekonany, że Włochy będą zdolne do odgrywania głównej roli w stawianiu czoła podstawowym europejskim wyzwaniom – tak o nowym rządzie p. Józefa Contego powiedział były przewodniczący Komisji Europejskiej p. Jan Klaudiusz Juncker.

Pochwał nie szczędzi również zastępca p. Junckera p. Franciszek Timmermans, który stwierdził, że nowy rząd to dobry wybór dla Unii Europejskiej.

– Powrót Włoch do wiodącej roli toruje ścieżkę dla nowego prawodawstwa unijnych instytucji – tak ocenia nową sytuację szef Parlamentu Europejskiego p. Dawid Sassoli. – Ci, którzy chcieli zniszczyć Unię, sami się zmarginalizowali – dodał polityk w odniesieniu do odsunięcia od władzy p. Mateusza Salviniego.

 

Źródło: breitbart.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o