Unia chce uwalić także transport morski

INFO: Nowa szefowa Komisji Europejskiej p. Urszula von der Leyen będzie musiała włączyć sektor morski do unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS).

 

W ONZ nie doszło jak dotąd do porozumienia w kwestii podjęcia kroków mających na celu ograniczenie emisji CO2 w żegludze morskiej. Chodzi m.in. o zmniejszenie prędkości statków, co przyczyniłoby się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych. Wcześniej UE zapewniała, że jeśli nie dojdzie do wystarczających postępów w tej kwestii na forum ONZ, to sama Bruksela do 2023 r. wciągnie sektor morski do ETS. Oznacza to olbrzymie koszty dla branży.

W ubiegłym roku 173 kraje należące do Międzynarodowej Organizacji Morskiej przyjęły rezolucję, że do 2050 r. sektor zostanie zdekarbonizowany.

 

Źródło: EurActiv.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
mirPiotr Grembowiczmalgond Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

cha jak to UE to i socjalizm, nowoczesny komunizm, demosracja, nic nowego pod słońcem, a ona to jest raczej von der Liar!… źle! “obłęd” (vide J. Krzysztoń, powieść)

malgond
Użytkownik
malgond

IMO chce ‘zdekarbonizować’ żeglugę? No to trza zacząć budować żaglowce – albo galery. Tylko kogo posadzić u wioseł? Przecież nie biednych nachodźców! Ludziska, szykujcie się!

mir
Użytkownik
mir

Ludzie wydychają CO2, więc galery odpadają 🙂