fbpx

UE: Będzie więcej kasy na zmarnowanie

FUTURO: Przeznaczenie 1/4 unijnych funduszy na ograniczenie emisji CO2 staje się coraz bardziej prawdopodobne – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Zdaniem jednego z “czołowych unijnych urzędników zajmujących się budżetem”, pomysł, by 25% całej perspektywy było kierowane po 2020 r. na projekty przeciwdziałające globalnemu ociepleniu, jest “ambitny, ale realistyczny”

Komisja Europejska chce, by europejska polityka klimatyczna stała się dobrym przykładem dla planów poszczególnych państw członkowskich w tym zakresie. Taką zachętę może stanowić – według rozmówców gazety – m.in. przeznaczenie 1/4 budżetu na zielone projekty. Polski rząd wolałby jednak, by unijny budżet przeznaczał na politykę klimatyczną nie więcej niż obecnie (20%). Jak powiedział JE Konrad Szymański, minister ds. europejskich, wobec zmiany struktur wydatków, jaka czeka nas w nadchodzącej perspektywie finansowej, 20% byłoby “wystarczająco ambitne”, 25% to “absolutne maksimum”.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

One thought on “UE: Będzie więcej kasy na zmarnowanie

  1. Bardzo dobry pomysł. Z tym, że 20% to za mało, powinno się 100% oddawać na walkę z CO2.
    A każdy poseł powinien poruszać się na piechotę.

    Swoją drogą śmieszne jest to, że w dzisiejszych czasach ludzie grają sobie w MMO gdzie jest jednocześnie miliony graczy a nie mogą głosować i obradować przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.