fbpx

UE będzie neutralna klimatycznie

FUTURO: Przyszła szefowa Komisji Europejskiej p. Urszula von der Leyen przygotowuje szereg projektów ustaw dotyczących ochrony środowiska w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Propozycje mają zostać przedstawione 11 grudnia.

 

Projekty mają określać zestaw nowych strategii, których celem będzie przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, oczyszczenie środowiska i wdrożenie ekologicznej gospodarki. Na szczycie listy założeń jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Do 2030 r. redukcja emisji gazów cieplarnianych ma wynieść co najmniej 50%.

Już mamy się bać?

 

Źródło: EurActiv.com

2 thoughts on “UE będzie neutralna klimatycznie

  1. “Już mamy się bać?”
    Raczej nie. Do 2050r Unii już chyba nie będzie, ale trzeba być przygotowanym na działanie również w najgorszym przypadku.

  2. paranoja eko trwa, rozwija się i pogłębia, efekt namacalny to będą kolejne podwyżki wszystkiego i we wszystkim, wiadomo układ zamknięty…
    Zaś ta nowa von der Liar nie myśli albo udaje, że nie myśli, gdyż przecie Niemcy to “poważne państwo” (S. Michalkiewicz), choć też już upadłe jak cała UE… coś jednak tu nie gra, jak się tak zastanowić (vide Ph.K. Dick, pisarz, SF), non RIP fur Deutschland, amen!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.