fbpx

Szwecja chce usunąć z programu nauczania hymn narodowy

INFO: Szwedzka Agencja ds. oświaty (Skolverket) w projekcie nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych zaproponowała wykreślenie nauki hymnu narodowego.

 

Według projektu, na lekcjach muzyki w młodszych klasach w szkole podstawowej zniesiony zostanie wymóg nauki hymnu narodowego, psalmów oraz tradycyjnych pieśni nordyckich. Uczniowie zobowiązani zostaną jedynie do nauki “muzyki nawiązującej do rzeczy, które znają z codzienności, a także tradycji muzycznych związanych z różnymi świętami”.

Propozycję skrytykowali politycy centroprawicowej opozycji.

 

Źródło: bankier.pl

4 thoughts on “Szwecja chce usunąć z programu nauczania hymn narodowy

 1. “muzyki nawiązującej do rzeczy, które znają z codzienności”
  To chyba chodzi o “Bara bara riki tiki tak, jeśli masz ochotę, daj mi jakiś znak”.

  1. W Polsce w szkolach uczy sie religii katolickiej, globalistycznej, z centralą poza Polską. Bo to jest znane z codziennosci.

   1. Po pierwsze: Polska ponad 20 lat temu podpisała ze Stolicą Apostolską konkordat… i i to właściwie tyle.

   2. dżony, jesteś wielce w rozwoju intelektualnym… zapóźniony! Otóż to, że Kościół nasz jest od rządu niezależny, stwarza nieznaną dla protestantów (wszak owe kościoły to byty u-państwowione!) przestrzeń wolności! To jest realizacja praktyczna trójpodziału władzy, a nawet władzy multi-splitu, czyli maksymalnego przeciwstawienia się różnych jej ogniw, z olbrzymią korzyścią dla rządzonych! Bo dla nich nie ma nic gorszego, niż władzy zjednolicenie, w efekcie którego Władzia staje się… okupantem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.