fbpx

Szefowa KE: Mam obietnicę polskiego rządu

U.S. Secretary of Defense James N. Mattis meets with German Minister of Defense von der Leyen at the Pentagon in Washington, D.C., June 20, 2018. (DoD photo by Air Force Master Sgt. Angelita M. Lawrenec)

INFO: Mam obietnicę polskiego rządu, że latem zaangażuje się on w działania na rzecz neutralności klimatycznej – oświadczyła szefowa Komisji Europejskiej, p. Urszula von der Leyen.

 

Jak podaje Interia, szefowa KE pytana przez włoską gazetę, czy uda jej się zainicjować Europejski Zielony Ład, mimo że Polska nie poparła planu uzyskania neutralności klimatycznej w UE, odpowiedziała: “Polska rusza z wyższego poziomu uzależnienia od węgla, zatem musi przebyć dłuższą drogę w porównaniu z innymi państwami”.

– Z tego powodu powiedziała nam, że potrzebuje więcej czasu, by zrozumieć, co zrobić, aby osiągnąć ten cel, ale obiecała, że latem zaangażuje się razem z nami na rzecz neutralności klimatycznej (UE) do 2050 roku – dodała szefowa KE. – Uważam za pozytywne to, że my wszyscy, z Polską włącznie, wiemy, iż nadszedł moment, by zaangażować się w walkę ze zmianami klimatycznymi – oceniła.

Źródło: interia.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o