fbpx

Sposób na marnotrawstwo

INFO: Brytyjski rząd marnotrawi wielkie sumy pieniędzy na projekty, które nie wypaliły – przykłady marnotrawstwa podaje organizacja FREER.

 

FREER to organizacja działająca przy brytyjskim Instytucie Spraw Ekonomicznych (IEA), której celem jest budowa debaty na temat gospodarki. W artykule “Project Fear” poseł Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej w okręgu North East Derbyshire WCz. Lee Rowley podał przykłady marnotrawstwa publicznych pieniędzy, m.in. w służbie zdrowia.

– W ciągu kilku ostatnich lat komisja, w której zasiadam, (…) zajmowała się dziewięcioma oddzielnymi przypadkami niepowodzeń projektów, co kosztowało podatnika ponad 7,5 mld GBP i łącznie powodując 24 lata opóźnień w realizacji projektów – pisze poseł.

W opinii p. Rowleya, aby zapobiec takiemu marnotrawstwu w przyszłości, należałoby uzależnić wypłaty urzędników od stopnia efektywności realizacji projektów, wprowadzić odpowiedzialność za realizację projektów i umożliwienie parlamentarzystom większego zaangażowania w monitorowanie projektów.

 

Źródło: FREERUK.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o