fbpx

Skazano przestępcę “nienawiści rasowej”

P.Horst Mahler, znany niemieckim sądom recydywista, został oskarżony i skazany za negowanie Holokaustu i szerzenie nienawiści rasowej i tym razem 73-letni Niemiec spędzi w więzieniu 6 lat.

Szczególnie chodzi o wydarzenia między wrześniem 2001 r. a październikiem 2004 r., kiedy p.Mahler rozpowszechniał neonazistowskie treści w Internecie i przesyłał je pocztą elektroniczną do mediów i różnych instytucji.

P.Horst Mahler w przeszłości wiązał się zarówno ze skrajnie lewicową organizacją terrorystyczną RAF, Niemiecką Partią Socjaldemokratyczną, jak i po wykluczeniu ze struktur RAF-u w 1980 r., z organizacjami neonazistowskimi, w tym NPD.

Sama rozprawa nie odbyła się bez skandali – po 10-godzinnej mowie końcowej (sic!) i obietnicach niezaprzestania walki z "z kłamstwem Holokaustu", oskarżony groził ucieczką z sali sądowej.

P.Mahler na swoim koncie ma dotychczas wyroki m.in. za napady na banki, próby odbicia aktywistów RAF z więzienia, używanie hitlerowskich pozdrowień, wygłaszanie nazistowskich haseł w 2006 r. czy też próbę usprawiedliwiania ataków z 11 września 2001 r. Znany jest także z twierdzenia, że to Polska wywołała II wojnę światową.

Źródło: wiadomosci.onet.pl, www.znak.org.pl
Opracował: Piotr Zieliński

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments