fbpx

Sikorski za stworzeniem “europejskich legionów ochotników”

INFO: CEP Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, zaproponował stworzenie “europejskiego legionu ochotników” – podaje onet.pl.

 

– Uważam, że koncept grup bojowych należy zreformować. Zamiast polegać na kontyngentach łączonych z państw członkowskich, trzeba stworzyć europejską jednostkę wojskową, w której mogliby służyć obywatele państw członkowskich i stowarzyszonych z UE – powiedział p. Sikorski w rozmowie z “Deutsche Welle”.  – Szczebel brygady byłby dobrym początkiem. Wstępnie nazywam to legionem europejskim, co trafnie może się kojarzyć z francuską jednostką (legią cudzoziemską), która mogłaby nam ten legion wyszkolić. Ale powinien być finansowany ze środków unijnych i podlegać Radzie Europejskiej i Wysokiemu Przedstawicielowi ds. Polityki Zagranicznej i Obronnej. Byłby złożony z ochotników, bo wtedy – wydaje mi się – powstałoby przyzwolenie polityczne do użycia takiej jednostki – np. do wsparcia Frontexu – argumentuje polski polityk.

 

Źródło: onet.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
Paweł K.leonJoszko Trof Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

kolejny kretyn z PIS przecie… tak wszedł do polityki, bo inaczej byłby nikim… i chore socjalistyczne/demokratyczne.destrukcyjne samobójcze pomysły przeciw tym złym USA (Nato) i Rosji…

leon
Gość
leon

Te Sikorski. Chcesz zmienić świat zacznij od siebie. Raz na ochotnika wskakuj może znajdzie się miejsce przy obieraniu ziemniaków.

Joszko Trof
Gość
Joszko Trof

euro pejskich zdrajców… ciekawe czy się pojawią…?