fbpx

Seehofer chce kontroli na granicy ze Szwajcarią

INFO: Szef niemieckiego MSW, p. Horst Seehofer chce wprowadzić kontrole na granicy ze Szwajcarią – podaje dziennik.pl.

 

Zrobię wszystko, co możliwe, żeby przedsięwziąć inteligentne kontrole na granicy – powiedział p. Seehofer. – W 2018 r. zarejestrowano 43 tys. przypadków nielegalnego przekroczenia niemieckiej granicy. Musimy temu stawić czoło poprzez wyrywkowe kontrole policyjne, a w uzasadnionych przypadkach przez tymczasowe kontrole bezpośrednio na granicy, również na granicy ze Szwajcarią – zadeklarował szef MSW.

Plany p. Seehofera to reakcja na mord na 8-latku na dworcu głównym we Frankfurcie nad Menem. 40-letni Erytrejczyk wepchnął tam pod nadjeżdżający pociąg matkę z dzieckiem. Kobieta zdołała się uratować, ale jej syn zginął na miejscu. Sprawca od 2006 r. mieszkał na stałe w Szwajcarii, dokąd dostał się nielegalnie i gdzie wystąpił o azyl. Przy wjeździe do Niemiec nikt go nie kontrolował.

 

Źródło: dziennik.pl

2 thoughts on “Seehofer chce kontroli na granicy ze Szwajcarią

    1. Po co podkreślasz, że czarnego? Nic nie mam do Murzynów. Czarny nie może być człowiekiem prawicy? Może, i nierzadko jest. Po drugie, po co dawać okazję p. Stokrotce z TVN-u żeby pokazała blog p. Korwin-Mikkego jako siedlisko rasistów, i w ten sposób uwiarygodniła swoje bałamutne tezy przed widzami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.