Samochody elektryczne nie nadają się do pracy w policji

INFO: Brytyjska policja zmarnowała 1,5 mld GBP na zakup samochodów elektrycznych. Okazało się, że auta te nie nadają się do wykorzystania, ponieważ są zbyt wolne i zbyt długo się ładują.

 

Policja zakupiła 448 pojazdów elektrycznych, a na ten cel przeznaczono 1,49 mln GBP. Fizyczny koszt policyjnej ekofloty jest z pewnością znacznie większy, jednak wiele jednostek nie poinformowało o zakupach.

Policjanci przyznają, że zasilane na prąd samochody są niezdatne do służby w nagłych sytuacjach, bo poruszają się zbyt wolno, a czas ładowania ich jest zbyt długi.

 

Źródło: DailyMail.co.uk

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
JackHolbornMichalwasabi1084 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michal
Gość
Michal

Jezeli kupili wolne samochody elektryczne, i mowia, ze sa zbyt wolne, to jest to konsekwencja nie tego, ze sa elektryczne, ale tego, ze sa wolne. Wiec tytul powinien brzmiec: “Wolne samochody nie nadaja sie do policji”, a nie, ze “\Elektryczne samochody nie nadaja sie do policji”, bo to po prostu klamstwo. A jesli chodzi o szybkosc ladowania, wspolczesne samochody laduja so edo 80% zasiegu w 20 – 30 minut, wiec niech nie pierdziela glupot.

1084
Użytkownik
1084

Brednie. Kupili jakiś syf. Auto elektryczne może mieć mały zasięg, długo się ładować, być nieopłacalne itp. ale o odpowiedniej konstrukcji zawsze pokona spalinowe w prędkości i przyspieszeniu. Fizyka.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Brednie. Kupili samochody elektryczne, czyli głupota sama w sobie. Ostatnio polska policja zakupiła ileś tam samochodów elektrycznych. Rozwijają do 140 km/h, czyli tyle co Fiat Cinquecento, więc tu nie chodzi o sens inwestycji, ale by policjanty poczuły si tera “światowe”, bo taka tera moda. Fakt.