fbpx

Salvini: Miejsce Włoch jest w strefie euro

INFO: Lider włoskiej Ligi p. Mateusz Salvini stwierdził, że euro będzie walutą obowiązującą we Włoszech i liczy na to, że nikt z jego ugrupowania nie będzie tego kwestionować.

 

W 2014 r. p. Salvini w programie wyborczym zapowiadał zniesienie euro, a jego ugrupowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyło 34% głosów. Tymczasem teraz polityk dystansuje się od swoich poglądów, twierdząc, że jego partia nie będzie domagać się wyjścia ze strefy euro.

– Mówię to raz na zawsze i mam nadzieję, że nikt w mojej partii i poza nią nie podniesie tej kwestii ponownie. Liga nie myśli o wyjściu Włoch ze strefy euro i Unii Europejskiej – zastrzegł p. Salvini.

 

Źródło: reuters.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
basza Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
basza
Użytkownik
basza

Wokół ko-liberałów jest wielu ekspertów ekonomicznych, liczyłbym na wyjaśnienia kompetentne, i wyczerpujące nt. tego, co przemawia za, a co “przeciw” przyjęciu ero. Choć pieniądz to już specjalizacja, więc musi być to fachowiec bankowości z tym ukierunkowaniem.

Doczekam się? Bo ja dostrzegam 2 zalety: ułatwi wymianę (acz w dobie komputerów najbardziej nawet skomplikowane przeliczenia walutowe, a nawet i na koszykach walut — to pryszcz), a w szczególności turystykę. No ale na jakie zyski sumaryczne by to się przekładało?