Sąd: Atak serca podczas seksu… wypadkiem przy pracy

INFO: Sąd apelacyjny w Paryżu orzekł, że atak serca, którego dozna się podczas seksu uprawianego w czasie podróży służbowej, może być uważany za “wypadek przy pracy” – donosi bankier.pl.

 

Wyrok zapadł w sprawie Francuza, który pojechał w delegację i zmarł podczas seksu z nieznajomą. Firma budowlana TSO, która zatrudniała mężczyznę, argumentowała, że ponieważ incydent miał miejsce po godzinach pracy i że pracownik zmarł w pokoju innym niż wcześniej zarezerwowany, nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za śmierć. Sąd był innego zdania. “Francuskie prawo stanowi, że wypadek przy pracy jest wypadkiem, który ma miejsce w trakcie pracy” – powiedział rzecznik sądu. Dodał, że praca w tym kontekście odnosi się do faktycznego czasu pracy w zwykłym miejscu pracy lub w czasie, gdy pracownik jest w podróży służbowej.

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Leszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszy
Gość
Leszy

Jeśli prawo stanowi, że wypadek przy pracy jest wypadkiem, który ma miejsce w trakcie pracy, zasadne jest pytanie dlaczego pracownik uprawiał seks w trakcie pracy? I czy to jest karalne? Chyba, że prawo mówi nie “w trakcie pracy” ale “w czasie pracy”, gdzie na przykład czas pracy obejmuje też czas dojazdu do pracy lub nocleg w podróży służbowej.