fbpx

Rosja o konflikcie w Naddniestrzu

P.Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ powiedział podczas wizyty w Mołdawii, że drogą do rozwiązania konfliktu są rozmowy z buntownikami. Podczas dwudniowej wizyty wyraził opinię, że długofalowe porozumienie musi zostać wypracowane podczas bezpośrednich rozmów Kiszyniów – Tyraspol.

P.Ławrow zaznaczył, że Rosja jako aktywny uczestnik operacji pokojowej jest gwarantem sytuacji i jak dodał – ostateczne rozwiązanie musi być wypracowane przez uczestników konfliktu. Rosja zachęca do rozmów, obiecując aktywne wsparcie inicjatywy pokojowej prezydenta Mołdawii.

Rosyjski gość wyraził również zadowolenie ze wznowienia bezpośrednich kontaktów pomiędzy liderami zwaśnionych stron i nie wykluczył możliwości trójstronnych negocjacji z udziałem prezydenta Rosji. Za warte wznowienia uznał rozmowy w formacie 5 + 2 z udziałem wszystkich zainteresowanych porozumieniem stron (Rosja, Ukraina, OBWE, USA i EU).

Odnosząc się do relacji rosyjsko – mołdawskich, p.Ławrow wyraził zadowolenie z osiągniętych wyników i zapowiedział intensyfikację kontaktów.

Źródło: www.moldpres.md

Opracował: Radosław Sieniawski

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments