fbpx

Reparacje: Niemcy straszą Polaków

INFO: Niemiecka gazeta “Die Welt” ostrzegła, że spory o reparacje wojenne mogą doprowadzić do wzrostu niechęci wobec pracowników z Polski w RFN – podaje bankier.pl.

 

“Pracownicy z Polski nie byliby już mile widziani w RFN i straciliby lukratywne możliwości zarobkowania. Wszystko to mogłoby się zdarzyć nawet, gdyby żądania reparacji nie zostały w najmniejszym stopniu zrealizowane” – pisze niemiecka gazeta. “Die Welt” dodaje, że “kiedy zadośćuczynienie wyrządzi więcej szkód niż korzyści, wówczas rozsądniej jest poszukać innych możliwości wyrównania (szkód)”.

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
4 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
RoboWojciechCyprianNonickLeszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Nie mnie roztrząsać stronę prawną naszych ewentualnych roszczeń, ale zwracam uwagę jakie reakcje w naszym podejściu do Żydów wywołują ICH roszczenia – naturalnie rośnie nasza niechęć. Artykuł stwierdza oczywistą oczywistość, wzrost niechęci to normalna reakcja na roszczenia. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i niech się prawnicy i politycy nad tym po cichu biedzą, a my nie dajmy się wpuścić w “mentalność Kalego”.

Wojciech
Gość
Wojciech

Cena najnowszego Bugatti budzi moją niechęć do tej marki. Myślę, że powinni sprzedawać auta za 9, 99. Wtedy zjednają sobie ludzi w tym mnie.

Robo
Gość
Robo

Ja bym się nie martwił wzrostem niechęci wobec Polaków bo i tak nami pogardzają. Martwiłbym się raczej tym, że z konstytucji niemieckiej nie usunięto zapisu o granicy Niemiec z przed 1937 roku. Wystarczy jeden wyrok niemieckiego trybunału konstytucyjnego a wszystkie traktaty graniczne podpisane z nimi przez Polskę staną się nieważne. I co wtedy? Czy oni będą się martwić o nasze nastroje?

Leszy
Gość
Leszy

Aha!
Czyli lepiej aby policja nie karała chuliganów i przestępców bo może wzrosnąć niechęć środowisk kryminalnych do psów?

Nonick
Gość
Nonick

Tak dla formalności: Policja ma łapać, a karać mają sądy…

Cyprian
Gość
Cyprian

Milicja Kaczyńskiego karze chuliganów na komisariatach paralizatorami.