fbpx

Radni Drezna przyjęli rezolucję przeciw “prawicowemu ekstremizmowi”

INFO: Władze Drezna ogłosiły “nazistowski alarm”, twierdząc, że mają problem ze “skrajną prawicą”. To w tym mieście powstała antymuzułmańska PEGIDA.

 

Radni miasta zatwierdzili rezolucję stwierdzającą, że należy robić więcej na rzecz rozwiązania problemu z pojawieniem się ruchów nacjonalistycznych.

– “Nazinotstand” oznacza, podobnie jak kryzys klimatyczny, że mamy poważny problem. Zagrożone jest otwarte społeczeństwo obywatelskie – stwierdził składający wniosek radny p. Maksymilian Aschenbach z lewackiej Partii (Die Partei).

Za przyjęciem rezolucji głosowało 39 radnych, 29 było przeciw, w tym działacze Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU).

– Z naszego punktu widzenia była to celowa prowokacja – powiedział szef radnych CDU, p. Jan Donhauser. – Stan wyjątkowy oznacza rozpad lub zagrożenie dla porządku publicznego. Do tego nie doszło. Ponadto skupienie się na “prawicowym ekstremizmie” nie oddaje sprawiedliwości temu, czego potrzebujemy. Jesteśmy strażnikami podstawowego liberalno-demokratycznego porządku i żadna przemoc, bez względu na to, z której ekstremalnej strony pochodzi, jest niezgodna z nią – dodał.

 

Źródło: BBC.com

77 thoughts on “Radni Drezna przyjęli rezolucję przeciw “prawicowemu ekstremizmowi”

  1. Tak, bo trzeba wroga tego właściwego mieć; a to wszystko w ramach socjalistycznej walki klas… Deutschland sind/ist tot.

  2. Korwiniści na pewno woleliby, żeby w Niemczech odrodził się nazizm, wszak nie sposób już wytrzymać terroru politycznej poprawności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.