fbpx

Radni Drezna przyjęli rezolucję przeciw “prawicowemu ekstremizmowi”

INFO: Władze Drezna ogłosiły “nazistowski alarm”, twierdząc, że mają problem ze “skrajną prawicą”. To w tym mieście powstała antymuzułmańska PEGIDA.

 

Radni miasta zatwierdzili rezolucję stwierdzającą, że należy robić więcej na rzecz rozwiązania problemu z pojawieniem się ruchów nacjonalistycznych.

– “Nazinotstand” oznacza, podobnie jak kryzys klimatyczny, że mamy poważny problem. Zagrożone jest otwarte społeczeństwo obywatelskie – stwierdził składający wniosek radny p. Maksymilian Aschenbach z lewackiej Partii (Die Partei).

Za przyjęciem rezolucji głosowało 39 radnych, 29 było przeciw, w tym działacze Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU).

– Z naszego punktu widzenia była to celowa prowokacja – powiedział szef radnych CDU, p. Jan Donhauser. – Stan wyjątkowy oznacza rozpad lub zagrożenie dla porządku publicznego. Do tego nie doszło. Ponadto skupienie się na “prawicowym ekstremizmie” nie oddaje sprawiedliwości temu, czego potrzebujemy. Jesteśmy strażnikami podstawowego liberalno-demokratycznego porządku i żadna przemoc, bez względu na to, z której ekstremalnej strony pochodzi, jest niezgodna z nią – dodał.

 

Źródło: BBC.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Paweł K.Cyprianmirsinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak, bo trzeba wroga tego właściwego mieć; a to wszystko w ramach socjalistycznej walki klas… Deutschland sind/ist tot.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Korwiniści na pewno woleliby, żeby w Niemczech odrodził się nazizm, wszak nie sposób już wytrzymać terroru politycznej poprawności!

mir
Użytkownik
mir

Nazizm ma być odpowiedzią, na terror politycznej poprawności?

Cyprian
Gość
Cyprian

Jaki nazizm, prawicowy czy lewicowy ?