fbpx

Putin sugeruje, że wojnę wywołała… Polska

INFO: Prezydent Rosji JE Włodzimierz Putin w ostrych słowach wypowiedział się o śp. Józefie Lipskim, polskim dyplomacie, które w latach 1933-1939 był ambasadorem w III Rzeszy – donosi dorzeczy.pl.

 

P. Putin ocenił, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a tzw. pakt monachijski.

– Związek Radziecki niczego Polsce nie odebrał – stwierdził prezydent Rosji.

W kolejnych słowach sugerował, że winę za wybuch II wojny św. ponosi Polska, która miała skorzystać na pakcie monachijskim i wziąć udział w rozbiorze Czechosłowacji. Prezydent Rosji oskarżył również Polskę o współdziałanie z Niemcami w latach 30. w celu eksterminacji Żydów.

Portal podaje, że podczas spotkania z szefostwem rosyjskiego MON prezydent Rosji opowiadał o negocjacjach polskiego dyplomaty Józefa Lipskiego z III Rzeszą. Jego zdaniem rozmowy miały dotyczyć wspólnego rozwiązania kwestii żydowskiej. P. Putin powoływał się na niemieckie dokumenty, które wywieziono do ZSRR. Polityk stwierdził, że ich lektura “wstrząsnęła” nim. P. Putin ocenił, że Lipski całkowicie podzielał antysemickie poglądy Hitlera.

– Był bydlakiem i antysemicką świnią, nie da się inaczej powiedzieć – stwierdził p. Putin.

 

Źródło: dorzeczy.pl

 

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Ziukdead_kaczynskis Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ziuk
Gość
Ziuk

Józef Lipski? Ten mason?

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

przecież idea “Żydzi na Madagaskar” istniała i był propagowana przez polską endecję. Zresztą, polskie władze współpracowały z polskimi syjonistami, by ułatwić polskim Żydom emigrację do Palestyny. Żydów chciano się pozbyć z Polski i jest to fakt historyczny, co nie znaczy, że myślano o ich eksterminacji.Wtedy to nawet Hitler o tym nie myślał.