Putin chce rosyjskiej wersji Wikipedii

INFO: Prezydent Rosji JE Włodzimierz Putin wezwał do stworzenia rosyjskiej wersji Wikipedii – podaje stooq.pl.

 

“Co się tyczy Wikipedii, to lepiej zastąpić ją nową Wielką Rosyjską Encyklopedią w formie elektronicznej” – powiedział p. Putin podczas posiedzenia na Kremlu Komitetu ds. Przyszłości Języka Rosyjskiego. Dodał, że “przynajmniej będzie to źródło wiarygodnych informacji podanych w dobrej, nowoczesnej formie”.

 

Źródło: stooq.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Paweł K.malgondLeszylibertarianin.tom Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

To już lepiej coś lepszego, bo Wik. to shit przez gówniarzy i dla gówniarzy! W końcu nauka/edukacja rosyjska dziś i kiedyś wysoko stoi; Wik. to propaganda, manipulacja, PC, błędy i niedoróbki, z wyjątkami oczywiście jak to w życiu…

malgond
Użytkownik
malgond

Taaak, Bolszaja Sowietskaja Encyklopedia to zaaaajebiście wiarygodne źródło informacji. Miałem okazję sprawdzić osobiście na lekcjach bratniego jazyka w podstawówce 😛

A Władymir Władymirowicz chyba do internetu nie zagląda – ru.wikipedia.org ma się całkiem dobrze i się rozwija na równi z wikipediami niemiecką, francuską, hiszpańską i japońską – wszystkie wymienione mają rzędu 10^4 aktywnych wikipedystów.

Leszy
Gość
Leszy

Chyba chodzi nie o rosyjską wersje wikipedii – bo takowa istnieje, tylko o rosyjski odpowiednik wikipedii, działający na specyficznych rosyjskich zasadach.

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

W Chinach ponoc juz jest (dlatego zablokowali tutaj Wikipedie)