fbpx

Przewodniczaca Wypedzonych krytykuje Steinmeiera

Porównanie z Holocaustem wywołało ponownie poruszenie: polscy politycy pośrednio porównali p.Erykę Steinbach, przewodniczącą Związku Wypędzonych (BdV), do negującego Holokaust biskupa Williamsona.

P.Eryka Steinbach, w swej wypowiedzi dla dziennika "Bild", ostro skrytykowała p.Franciszka-Waltera Steinmeiera, ministra spraw zagranicznych z SPD, za brak wsparcia z jego strony: "Zadaniem niemieckiego ministra spraw zagranicznych jest bronić niemieckich obywateli przed takimi porównaniami. A już na pewno wtedy, gdy jest się na ty z byłym kanclerzem Schrörderem, który nie ma żadnych zahamowań przed umizgiwaniem się do negującego Holocaust prezydenta Iranu (Mahmuda) Ahmadineżada".

Powodem sporu jest obsada miejsca w radzie fundacji planowanego w Berlinie Centrum Wypędzeń. Zgodnie z życzeniem Związku Wypędzonych p.Steinbach powinna zająć miejsce w tym gremium, co stanowczo odrzuca strona polska. Pełnomocnik polskiego rządu p.Bartoszewski wyjaśnił, że "byłoby to tak, jakby Watykan powołał negującego Holokaust biskupa Williamsona na pełnomocnika ds kontaktów z Izraelem".

Źródło: www.zeit.de

Opracował: Tomasz Lewandowski

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments