fbpx

Powstanie most łączący Rosję z bogatą w diamenty Jakucją

INFO: Rosja zrealizuje potężną inwestycję. Chodzi o most łączący wschód z zachodem kraju. Dzięki temu bogata w diamenty Jakucja zostanie przyłączona do krajowego systemu autostrad.

 

Obecnie aby dostać się do wschodniej Jakucji, kierowcy latem muszą korzystać z promów, a zimą próbują przedostać się po zamarzniętej Lenie, ryzykując swoje życie.

Jakucja, która jest pięć razy większa od Francji, liczy ok. miliona mieszkańców i znajduje się tam 11 wielkich kopalni diamentów.

Inwestycja, którą poparł prezydent JE Włodzimierz Putin, pochłonie ponad 1 mld USD.

 

Źródło: theTimes.co.uk

2 thoughts on “Powstanie most łączący Rosję z bogatą w diamenty Jakucją

  1. Szumnie powiedziane – most łączący wschód z zachodem! i systemem autostrad! Tymczasem W z Z jest dobrze połączony, koleją i drogą samochodową (zwykłą jednojezdniówką, poza niektórymi obwodnicami miast) – z Moskwy do Władywostoku można dojechać zarówno pociągiem jak i starym Żyguli. To północ z południem jest słabo połączona, z oczywistych względów.

    Tak naprawdę chodzi o most na Lenie na wysokości Jakucka. Stolica Jakucji leży na lewym brzegu potężnej rzeki, a droga (na większości przebiegu szutrówka) i linia kolejowa (jednotorowa, niezelektryfikowana), łączące się ponad 1000 km na południu z główną magistralą wschód-zachód są poprowadzone po prawej stronie dorzecza. Chodzi o dogodne połączenie drogowo-kolejowe Jakucka z resztą Rosji.

    Jaki tam system autostrad? Drogi, mogące nazywać się autostradami, są wokół Moskwy i Petersburga, pomiędzy nimi, no i na kliku wylotowych kierunkach z Moskwy – to wszystko.

  2. cha, tak się dziś (i zawsze) robi oraz realizuje realną Władzę, Politykę, Rządzenie i Forsę jednocześnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.