fbpx

“Polowanie na czarownice” w cieniu skandalu

INFO: W Radzie odbywało się przesłuchanie Węgier w związku z art. 7 traktatu dotyczące niezależności sądownictwa, swobody wypowiedzi i wolności akademickiej. Posiedzenie zakończyło się skandalem, ponieważ o przebiegu przesłuchania na Twitterze poinformował węgierski delegat.

 

Węgry nie zrobiły dobrego wrażenia przed Komisją Europejską, ponieważ informacje na temat stanu sądownictwa, mediów i nauki wskazują, że sytuacja w kraju się pogarsza.

Jednak najgorsze wrażenie zrobił rzecznik ds. międzynarodowych rządu Węgier p. Zoltan Kovacs, który zaczął publikować na Twitterze zdjęcia i informacje z przebiegu wysłuchania. Zachowanie węgierskiego delegata nie spodobało się m.in. prowadzącej obrady fińskiej minister ds. europejskich p. Tytti Tupporainen, która poprosiła p. Kovacsa o opuszczenie spotkania.

Z kolei szefowa węgierskiego wymiaru sprawiedliwości p. Judyta Varga jeszcze przed przesłuchaniem skrytykowała postępowanie KE, nazywając postępowanie wobec Węgier “odsłoną powtarzającego się polowania na czarownice”.

 

Źródło: interia.pl

One thought on ““Polowanie na czarownice” w cieniu skandalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.