fbpx

PE w obronie Polaka skazanego w Indonezji

INFO: Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą władze Indonezji do uwolnienia Polaka p. Jakuba Skrzypskiego, który w tym kraju skazany został na więzienie.

 

P. Skrzypski został zatrzymany w 2018 r. w związku z podejrzeniem o posiadanie przez niego znacznej ilości amunicji i zaangażowania w działalność separatystyczną.

– Skrzypski został oskarżony o zdradę stanu, co wydaje mi się dość dziwne w przypadku cudzoziemca. (…) Polak został aresztowany, osadzony w więzieniu i skazany przez indonezyjski sąd na 5 lat pozbawienia wolności. Poprosiłam wszystkich posłów o poparcie poprawki i na szczęście tak się stało – powiedziała CEP Anna Fotyga z PiS, na wniosek której przyjęto rezolucję.

 

Zobacz także: Apel o uwolnienie Polaka oskarżonego o zdradę stanu… Indonezji!

 

Źródło: PolsatNews.pl

80 thoughts on “PE w obronie Polaka skazanego w Indonezji

  1. po cholerę tam jechał jeszcze sam i coś kombinował?! tam, żartów nie ma i łatwo wpaść na czymkolwiek (np. portret nie tego władcy co trzeba); woman dawno by zgwłacili nawet na wycieczce i to w towarzystwie jak to onegdaj często bywało…chyba że to dla sportu, taka gra i no i smak ryzyka… life is brutal, people are wrong/bad, “life is life’ /Laibach/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.