fbpx

PE przyjął rezolucję ws. ochrony Murzynów

INFO: Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praw podstawowych osób pochodzenia afrykańskiego i czarnoskórych w Europie.

W rezolucji przytacza się statystyki, według których w Europie mieszka ok. 15 mln osób pochodzenia afrykańskiego czy też, jak określa rezolucja, “Afroeuropejczyków”, “afrykańskich Europejczyków” czy “czarnoskórych Europejczyków”.

W rezolucji PE “zachęca instytucje UE i państwa członkowskie, by oficjalnie uznały i uwypuklały historię osób pochodzenia afrykańskiego w Europie, w tym historię przeszłych i obecnych niesprawiedliwości i zbrodni przeciwko ludzkości, takich jak niewolnictwo i transatlantycki handel niewolnikami oraz niesprawiedliwości i zbrodni popełnionych przez europejski kolonializm, a jednocześnie bogate osiągnięcia i pozytywny wkład osób pochodzenia afrykańskiego, przez oficjalne ogłoszenie na szczeblu UE i na szczeblu krajowym Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Niewolnictwa i Transatlantyckiego handlu niewolnikami, a także Miesiąca Historii Osób Czarnoskórych”.

Źródło: europarl.europa.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.