fbpx

PE przyjął ideologiczną definicję przemocy wobec kobiet

INFO: Parlament Europejski przyjął rezolucję nakazującą krajom członkowskim Unii jak najszybszą ratyfikację konwencji stambulskiej. Sprawę komentuje Instytut Ordo Iuris.

 

– Zgodnie z założeniami Konwencji stambulskiej europarlamentarzyści przyjęli ideologiczną definicję przemocy wobec kobiet jako przemocy ze względu na płeć. Jednocześnie stwierdzili, że do podstawowych narzędzi walki z tą formą łamania praw człowieka należą „kampanie informacyjne mające na celu zwalczanie stereotypów płciowych i przemocy patriarchalnej”. Takie przedstawienie problemu jest manipulacją – o czym świadczą m.in. statystyki policyjne wskazujące, że główną przyczyną przemocy domowej są uzależnienia. Co więcej, tego typu podejście dyskryminuje mężczyzn, którzy – jak potwierdzają badania CBOS z 2012 r. „Przemoc i konflikty w domu” – deklarują, że równie często jak kobiety, są uderzani przez partnerkę. Ponadto, w przytoczonych badaniach kobiety częściej niż mężczyźni przyznawały, że podczas kłótni uderzyły partnera. Prawie 60% osób doznających przemocy potwierdziło, że również stosowało agresję wobec partnera. Mężczyźni częściej niż kobiety skarżyli się, że doświadczyli wyzwisk i ograniczenia kontaktów z rodziną i znajomymi. Co dziewiąta kobieta (11%) i co dziesiąty mężczyzna (10%) żyjący w stałych związkach doświadczali przemocy fizycznej ze strony swoich partnerów, a co piąty mężczyzna (20%) i co szósta kobieta (16%) byli przez nich psychicznie dręczeni. Obu form przemocy równie często doświadczały zarówno kobiety (21%), jak i mężczyźni (22%) – czytamy w informacji prasowej Instytutu.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

One thought on “PE przyjął ideologiczną definicję przemocy wobec kobiet

  1. ok, bo przemoc wobec kobiet jest w UE i poza nią jest: gwałt, gwałt, gwałt ze strony islamistów sekciarskich, indywidualny, zbiorowy, rytualny zgodny z koranem w Niemczech, UK, Skandynawii, Francji, we Włoszech + sutenerstwo, handel kobietami, bicie, prostytucja, pedofilia etc.; to też będzie w Polsce masowe, to tylko kwestia czasu; PIS ich akurat nie wpuścił, ale kolejne rządy?!… vide także twitter Adama Gwiazdy! zgroza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.