fbpx

PE nie chce bronić przed pedofilią?

INFO: Parlament Europejski przygotowuje rezolucję potępiającą projekt polskiego rządu dotyczący wprowadzenia zakazu propagowania pedofilii. Do PE ma trafić opinia instytutu Ordo Iuris.

 

– Pomimo pewnych mankamentów projektu, jego zasadniczy cel jest w pełni zgodny nie tylko z polską Konstytucją, ale również z prawem Unii Europejskiej. Zgodnie z art. 72 ust. 1 ustawy zasadniczej każdy może domagać się ochrony dzieci przed demoralizacją. Zarówno nauka prawa, jak i orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego jasno wskazują, że dzieckiem w rozumieniu tego przepisu jest osoba małoletnia, a zatem do ukończenia 18 roku życia. Co więcej, zgodnie z preambułą unijnej dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, państwa członkowskie powinny podejmować działania, mające zapobiegać czynom związanym z propagowaniem niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych, a nawet mogą zakazać takich czynów – czytamy w komunikacie Ordo Iuris.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
basza
basza
2 lat temu

Panowie Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców oraz Paranoja jesteście… jebnięci! Demoralizacja, to wtłaczanie w głowy nieletnim tego, cz\ego nie akceptują ich rodzice!

Ale najwyraźniej uważacie, że o poziomie seks-edukacji ma decydować państwowy urzędnik. Być może zboczek!

Paranoja
Paranoja
2 lat temu

Za demoralizację lub “niegodziwe traktowanie w celach seksualnych” być może można byłoby uznać propagowanie udziału w jakichś grupowych albo publicznych orgiach, ale pozytywne wypowiadanie się na temat współżycia płciowego w ramach stałego związku zdecydowanie nie mieści się w ramach tych pojęć.
Czy to Ordo Iuris to jacyś paranoicy?

Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców
Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców
2 lat temu

Zarówno ci z LGBT, jak i Ordo Iuris to fanatycy. Jedni chcą żeby każdy uprawiał seks z każdym, a drudzy chcą zakazać seksu, choćby ludzie się kochali. Panie redaktorze, przed jaką pedofilią? O pedofilii możemy mówić gdy chodzi o dzieci, czyli osoby mniej więcej do ukończenia 13 r.ż., a ich projekt ustawy dotyczy osób do 18 r.ż. To jakaś niedorzeczność i szaleństwo.

Ewa WW
Ewa WW
2 miesięcy temu

Między 13 a 18 to nie dziecko? Właśnie, że dziecko. Tak naprawdę człowiek między 18 a 21 to też dziecko. Tylko ze względu na łatwiejszą możliwość manipulowania takimi osobami uznano ich prawo wyborcze. Ale który osobnik mający 18 lat jest dojrzały?

Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

Czyli że tam jest pedofilia i są pedofile logicznie rzecz ujmując… lub choć utrzymać obecne status quo dla “świętego” spokoju

kar_mac
kar_mac
2 lat temu

Konfederacja winna popierać różne działania OrdoIuris, jeśli nie jako całość to przez wypowiedzi swych posłów.