fbpx

PE nie chce bronić przed pedofilią?

INFO: Parlament Europejski przygotowuje rezolucję potępiającą projekt polskiego rządu dotyczący wprowadzenia zakazu propagowania pedofilii. Do PE ma trafić opinia instytutu Ordo Iuris.

 

– Pomimo pewnych mankamentów projektu, jego zasadniczy cel jest w pełni zgodny nie tylko z polską Konstytucją, ale również z prawem Unii Europejskiej. Zgodnie z art. 72 ust. 1 ustawy zasadniczej każdy może domagać się ochrony dzieci przed demoralizacją. Zarówno nauka prawa, jak i orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego jasno wskazują, że dzieckiem w rozumieniu tego przepisu jest osoba małoletnia, a zatem do ukończenia 18 roku życia. Co więcej, zgodnie z preambułą unijnej dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, państwa członkowskie powinny podejmować działania, mające zapobiegać czynom związanym z propagowaniem niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych, a nawet mogą zakazać takich czynów – czytamy w komunikacie Ordo Iuris.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

6 thoughts on “PE nie chce bronić przed pedofilią?

 1. Panowie Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców oraz Paranoja jesteście… jebnięci! Demoralizacja, to wtłaczanie w głowy nieletnim tego, cz\ego nie akceptują ich rodzice!

  Ale najwyraźniej uważacie, że o poziomie seks-edukacji ma decydować państwowy urzędnik. Być może zboczek!

 2. Za demoralizację lub “niegodziwe traktowanie w celach seksualnych” być może można byłoby uznać propagowanie udziału w jakichś grupowych albo publicznych orgiach, ale pozytywne wypowiadanie się na temat współżycia płciowego w ramach stałego związku zdecydowanie nie mieści się w ramach tych pojęć.
  Czy to Ordo Iuris to jacyś paranoicy?

 3. Zarówno ci z LGBT, jak i Ordo Iuris to fanatycy. Jedni chcą żeby każdy uprawiał seks z każdym, a drudzy chcą zakazać seksu, choćby ludzie się kochali. Panie redaktorze, przed jaką pedofilią? O pedofilii możemy mówić gdy chodzi o dzieci, czyli osoby mniej więcej do ukończenia 13 r.ż., a ich projekt ustawy dotyczy osób do 18 r.ż. To jakaś niedorzeczność i szaleństwo.

  1. Między 13 a 18 to nie dziecko? Właśnie, że dziecko. Tak naprawdę człowiek między 18 a 21 to też dziecko. Tylko ze względu na łatwiejszą możliwość manipulowania takimi osobami uznano ich prawo wyborcze. Ale który osobnik mający 18 lat jest dojrzały?

 4. Czyli że tam jest pedofilia i są pedofile logicznie rzecz ujmując… lub choć utrzymać obecne status quo dla “świętego” spokoju

 5. Konfederacja winna popierać różne działania OrdoIuris, jeśli nie jako całość to przez wypowiedzi swych posłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.