PE nie chce bronić przed pedofilią?

INFO: Parlament Europejski przygotowuje rezolucję potępiającą projekt polskiego rządu dotyczący wprowadzenia zakazu propagowania pedofilii. Do PE ma trafić opinia instytutu Ordo Iuris.

 

– Pomimo pewnych mankamentów projektu, jego zasadniczy cel jest w pełni zgodny nie tylko z polską Konstytucją, ale również z prawem Unii Europejskiej. Zgodnie z art. 72 ust. 1 ustawy zasadniczej każdy może domagać się ochrony dzieci przed demoralizacją. Zarówno nauka prawa, jak i orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego jasno wskazują, że dzieckiem w rozumieniu tego przepisu jest osoba małoletnia, a zatem do ukończenia 18 roku życia. Co więcej, zgodnie z preambułą unijnej dyrektywy w sprawie zwalczania niegodziwego traktowania w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci oraz pornografii dziecięcej, państwa członkowskie powinny podejmować działania, mające zapobiegać czynom związanym z propagowaniem niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych, a nawet mogą zakazać takich czynów – czytamy w komunikacie Ordo Iuris.

 

Źródło: OrdoIuris.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
baszaParanojaNie mieszajcie Korwina w plany szaleńcówPaweł K.kar_mac Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
basza
Użytkownik
basza

Panowie Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców oraz Paranoja jesteście… jebnięci! Demoralizacja, to wtłaczanie w głowy nieletnim tego, cz\ego nie akceptują ich rodzice!

Ale najwyraźniej uważacie, że o poziomie seks-edukacji ma decydować państwowy urzędnik. Być może zboczek!

Paranoja
Gość
Paranoja

Za demoralizację lub “niegodziwe traktowanie w celach seksualnych” być może można byłoby uznać propagowanie udziału w jakichś grupowych albo publicznych orgiach, ale pozytywne wypowiadanie się na temat współżycia płciowego w ramach stałego związku zdecydowanie nie mieści się w ramach tych pojęć.
Czy to Ordo Iuris to jacyś paranoicy?

Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców
Gość
Nie mieszajcie Korwina w plany szaleńców

Zarówno ci z LGBT, jak i Ordo Iuris to fanatycy. Jedni chcą żeby każdy uprawiał seks z każdym, a drudzy chcą zakazać seksu, choćby ludzie się kochali. Panie redaktorze, przed jaką pedofilią? O pedofilii możemy mówić gdy chodzi o dzieci, czyli osoby mniej więcej do ukończenia 13 r.ż., a ich projekt ustawy dotyczy osób do 18 r.ż. To jakaś niedorzeczność i szaleństwo.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Czyli że tam jest pedofilia i są pedofile logicznie rzecz ujmując… lub choć utrzymać obecne status quo dla “świętego” spokoju

kar_mac
Gość
kar_mac

Konfederacja winna popierać różne działania OrdoIuris, jeśli nie jako całość to przez wypowiedzi swych posłów.