fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Holenderski sąd może odebrać prawa rodzicielskie rodzicom 13-letniej dziewczyny, która chce samotnie opłynąć świat w swojej łodzi. Naciskają organizacje chroniące prawa młodzieży.

13-letnia Laura Dekker planuje wypłynąć w swój rejs dookoła świata 1 września. Ma przy tym zgodę i wsparcie swoich rodziców, którzy wystąpili kilka miesięcy temu o zdjęcie z dziewczyny obowiązku szkolnego na okres 2 lat.

Kiedy urzędnicy sprzeciwili się temu i nie wydali zwolnienia, rodzice ogłosili, że nadal będą pomagać córce w realizacji jej marzenia. Wtedy do akcji włączyły się instytucje ochrony młodzieży, które po krótkim śledztwie postawiły sprawę przed sądem, z zaleceniem rozpatrzenia w trybie pilnym.

Rodzice nie dali jednak za wygraną. Ponieważ ich córka ma potrójne obywatelstwo (holenderskie, niemieckie i nowozelandzkie), zgłosili do urzędu chęć wykreślenia jej z rejestru mieszkańców i przeniesienia się do Nowej Zelandii – i znów nie uzyskali zgody.

W związku z tym, że termin wyjścia w morze zbliża się nieubłagalnie, adwokat rodziny nie wykluczył, że dziewczyna wypłynie w rejs, zanim wyrok zostanie ogłoszony. Tylko co wtedy zrobi państwo?

Zobacz także: Rząd niszczy talent młodej żeglarki.

Źródło: Nationmultimedia.com

Opracował: Zed

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x