fbpx

Ordo Iuris interweniuje ws. nowej komisarz ds. równości

INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował petycję do p. Urszuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej, z apelem o powstrzymanie działań mogących godzić w polski porządek konstytucyjny i naruszać prawo międzynarodowe.

 

Instytut zwraca uwagę, że zwolenniczka ideologii gender i postulatów ruchu LGBT – p. Helena Dalli z Malty – została nową komisarz ds. równości. P. Dalli określa się jako feministka i jest zadeklarowaną zwolenniczką nadawania przywilejów ruchowi LGBT. Instytut podkreśla, że to z jej inicjatywy i przy jej poparciu na Malcie wprowadzono m.in. możliwość dowolnej zmiany prawnej płci (bez konieczności interwencji medycznej) czy legalizację konkubinatów jednopłciowych, którym przysługują uprawnienia małżeńskie.

– Niewątpliwie musimy monitorować działalność Heleny Dalli i reagować na wszelkie próby narzucenia państwom unijnym odgórnej akceptacji postulatów wywodzących się ze środowiska feministycznego i LGBT – mówi p. Magdalena Olek, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Źródło: ordoiuris.pl

116 thoughts on “Ordo Iuris interweniuje ws. nowej komisarz ds. równości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.