fbpx

Ogromne zamieszanie “rasistowskie” we Francji

INFO: We Francji wybuchł skandal po tym, jak sekcja SUD Education 93, lewicowej federacji związków zawodowych Solidaires organizuje kurs o przeciwdziałaniu rasizmowi połączony z warsztatami zamkniętymi dla białych – podaje tvp.info.

Kurs nosi nazwę „Na skrzyżowaniu ucisków, czyli jak wygląda antyrasizm w szkole”. Jednym z tematów warsztatów będzie „analiza rasizmu państwa, szczególnie w sektorze oświaty”.

Minister edukacji Jan Michał Blanquer oświadczył, że "już samo sformułowanie (rasizm państwa) jest skandaliczne", i zapowiedział, że wniesie skargę o zniesławienie przeciw SUD Education 93. Z kolei przewodniczący stowarzyszenia SOS Rasizm Dominik Sopo wyraził "osłupienie z powodu inicjatywy, która nie ma nic wspólnego" ze zwalczaniem rasizmu, a "niemieszane warsztaty" nazwał "wprowadzaniem do Francji apartheidu".

Portal podaje, że przewodniczący rady stowarzyszeń osób czarnoskórych we Francji (CRAN), p. Ludwik-Jerzy Tin ocenił, że "rasizm państwa oczywiście istnieje".

– Jak inaczej nazwać to, że czarnoskórzy i Arabowie są kontrolowani przez policję sześciokrotnie częściej niż biali? – pytał.

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o